نحوه حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها/ افزایش طول امتحانات پایان‌ترم

رئیس سازمان امور دانشجویان به تشریح نحوه حضور دانشجویان در محیط‌های خوابگاهی بعد از بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۷ خردادماه پرداخت و گفت: بازه امتحانی دانشجویان در نیم‌سال جاری افزایش می‌یابد.

29/05/2020 10:57:00 ق.ظ

رئیس سازمان امور دانشجویان: بازه امتحانی دانشجویان در نیم‌سال جاری افزایش می‌یابد اینکه چند درصد از امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه‌های کشور در نتیجه هماهنگی‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های محل استان برگزار شود، بستگی به هماهنگی‌های بین دانشگاهی دارد

رئیس سازمان امور دانشجویان به تشریح نحوه حضور دانشجویان در محیط‌های خوابگاهی بعد از بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۷ خردادماه پرداخت و گفت: بازه امتحانی دانشجویان در نیم‌سال جاری افزایش می‌یابد.

وی در ادامه تصریح کرد: آنچه که در خصوص بازگشایی و پذیرش حضوری و فیزیکی دانشجویان اهمیت دارد، این است که پذیرش دانشجویان به شکل حداقلی باشد تا در صورت ضرورت هم حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها محقق شود و هم اینکه این افراد بتوانند از امکانات رفاهی مثل خوابگاه‌ها استفاده کنند. در حال حاضر خوابگاه‌های ما برای اسکان در وضعیت فعلی آمادگی‌های لازم را ندارند، طبیعتا دانشگاه‌ها می‌توانند با ظرفیت کم دانشجویان را پذیرش کنند تا دانشجویان نیز از فضاهای خوابگاهی برای اسکان استفاده کنند.

تایید اعدام یک زندانی به جرم نوشیدن مشروبات الکلی در زندان مرکزی مشهد وکلای امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی: حکم اعدام موکلانمان تایید شد وکیل سه متهم اعتراضات آبان ماه از تایید حکم اعدامشان در دیوان عالی خبر داد

صدیقی تاکید کرد: در حال حاضر دانشگاه‌ها نیز برنامه‌ریزی خود را به گونه‌ای انجام می‌دهند که با بضاعت کم از محیط‌های خوابگاهی استفاده کنند و برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که در یک زمان نیاز به حضور زیاد دانشجو نباشد. مثلا بازه امتحانات دانشجویان را وسیع‌تر می‌کنند و این مدت یک تا چهار هفته طولانی‌تر خواهد شد تا در مدت امتحانات بخشی از دانشجویان در خوابگاه‌ها حضور داشته باشند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها و جلسات امتحانی باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد، به طوری که دانشجویان هم در ورود به محیط‌های خوابگاهی کنترل می‌شوند و هم اینکه اگر مورد مشکوکی مشاهده شود، مراکز بهداشتی دانشجویان موظف به پیگیری و رسیدگی هستند. آنچه که مهم است برای ما، حفظ سلامت دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشجویان مهم است. ضمن اینکه ما مایل هستیم زحماتی که اساتید در ترم جاری کشیدند، به نتیجه برسد.

معاون وزیر علوم تأکید کرد: ما از سوی وزارت علوم چندین امکان برای نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها و حضور در کلاس‌های آزمون‌ها اعلام کردیم؛ یکی از امکانات این است که دانشگاه‌ها با یکدیگر هماهنگی‌های لازم را برای حضور دانشجویان در دانشگاه‌های محل زندگی و گذراندن دوره آموزشی یا امتحانات فراهم کنند، اما ضروری است که هماهنگی‌های آن باید بین دو دانشگاه صورت بگیرد.

دکتر صدیقی تأکید کرد: اینکه چند درصد از امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه‌های کشور در نتیجه هماهنگی‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های محل استان برگزار شود، بستگی به هماهنگی‌های بین دانشگاهی دارد، ضمن اینکه امکان برگزاری آزمون‌های مجازی نیز وجود دارد و این آزمون‌ها بنا بر تشخیص اساتید و گروه‌های آموزشی می‌توانند به صورت مجازی برگزار شوند.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

کرونا در آسیا؛ شیوع مجدد در کره جنوبی و لغو قرنطینه در فیلیپینشناسایی ۵۸ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در کره جنوبی، نگرانی از شیوع مجدد کرونا در این کشور را افزایش داده است. شیوع کرونا در هند در حال افزایش است و در پایتخت فیلیپین از روز دوشنبه مقررات قرنطینه کاهش می یابد.

واکنش سانیول به شایعه حضور در تیم ملی ایرانسانیول: با ایران مذاکره‌ای نداشته‌ام مدیر برنامه‌های سانیول در پیامی به نقل از او: به‌صورت جدی هرگونه تماس با فدراسیون فوتبال ایران را تکذیب می‌کنم. این شایعات بعد از مصاحبه خوب من با یک برنامه تلویزیونی،توسط منبعی در آلمان و یک رسانه فرانسوی مطرح شده است شايد بتونيد مرد مشهدى رو به خاطر اين پرچم بگيريد ، اما همه رو ميتونيد زندان كنيد ؟؟ روزى باز تنها پرچم ايران پرچم زيباى شير و خورشيد خواهد بود ، نه خرچنگ نشان و با ارم سيك هاى هند و داس .

هفت کشته در حمله موشکی حوثی‌ها به یک مقر نظامی در یمندر حمله موشکی حوثی‌ها به مرکز فرماندهی موقت در مارب یمن٬ هفت تن کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

هشدار دیده‌بان حقوق بشر در مورد خطر کووید ۱۹ در زندان‌ها | DW | 27.05.2020به گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بیش از پیش زندانیان، زندانبان‌ها و همچنین خانواده‌های آنها را تهدید می‌کند. در سراسر جهان حدود ۱۱ میلیون نفر در زندان‌ به سر می‌برند.

توقیف قایق صدها پناه‌جو در کانال مانش؛ بریتانیا در پی بازگرداندن پناه‌جویان استaidaghajar انگلیس هم دیگه پر

کشته شدن 60 نفر در حملات مسلحانه در نیجریهکشته شدن 60 نفر در حملات مسلحانه در نیجریه