نجیب رزاق، نخست‌وزیر سابق مالزی، در پرونده فساد مالی مجرم شناخته شد

07/05/1399 07:03:00 ب.ظ

نجیب رزاق، نخست‌وزیر سابق مالزی، در پرونده فساد مالی مجرم شناخته شد نجیب رزاق ۶۷ ساله همچنین با جریمه‌های مالی سنگین برای هر یک از ۷ مورد اتهامی خود روبرو است. او در عین حال اعلام کرده است که تا آخرین نفس مبارزه خواهد کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. نجیب رزاق، نخست وزیر سابق مالزی، روز سه‌شنبه ۷ مرداد، در پرونده مربوط به فساد مالی چند میلیارد دلاری یک صندوق سرمایه‌گذاری دولتی مالزی، مجرم شناخته شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، قاضی محمد نازلان غزالی درباره حکم نجیب رزاق گفت که متهم را در تمامی هفت فقره جرم اختلاس مطرح شده گناهکار شناخته و او را به تحمل احکام طولانی مدت زندان برای هر یک موارد اتهامی محکوم کرده است. هرچند بنا بر قانون تجمیع احکام او تنها باید ۱۲ سال در زندان بماند.

نجیب رزاق ۶۷ ساله همچنین با جریمه‌های مالی سنگین برای هر یک از ۷ مورد اتهامی خود روبرو است. او در عین حال اعلام کرده است که تا آخرین نفس مبارزه خواهد کرد. نخست وزیر سابق مالزی مدعی شده که پرونده علیه او سیاسی است.

او همچنین روز دوشنبه در صفحه فیسبوک خود نوشته بود که اگر گناهکار شناخته شود، درخواست تجدیدنظر خواهد کرد و این انتظار را دارد که اگر تبرئه شود، دادستان‌ها درخواست تجدیدنظر دهند. نخست وزیر پیشین مالزی در سال ۲۰۱۸ در حالی که تنها پنج ماه از روی کار آمدن دولت جدید مالزی در ائتلاف با حزب نجیب رزاق می‌گذشت، در رابطه با پرونده فساد مالی «صندوق توسعه مالزی واحد»، موسوم به پرونده «۱ام‌دی‌بی» (به انگلیسی: 1MDB)، بازداشت شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

دادگاه نجیب رزاق، نخست‌وزیر سابق مالزی را در پرونده فساد مالی مجرم شناختنجیب رزاق، نخست‌وزیر سابق مالزی در پرونده چند میلیون دلاری مقابله با فساد مجرم شناخته شد. دادگاه مالزی او را در خصوص هر هفت اتهامش مجرم تشخیص داد. او با اتهام‌هایی از جمله خیانت در امانت، سوء استفاده از قدرت و همچنین پولشویی مواجه بود.

نجیب رزاق، نخست‌وزیر پیشین مالزی به اتهام فساد مالی محکوم شد | DW | 28.07.2020دادگاهی در مالزی، نجیب رزاق را به اتهام سوءاستفاده مالی مجرم شناخته است. نخست‌وزیر پیشین مالزی متهم به پولشویی شده است. سه پرونده علیه نجیب رزاق، نخست‌وزیر پیشین مالزی از سوی قوه قضائیه این کشور در دست بررسی است.

ایران به نجیب مایل هروی تابعیت دادمدیر کل امور اتباع خارجی استانداری خراسان رضوی گفته که ایران به نجیب مایل هروی، استاد زبان فارسی و مهاجر افغان در ایران تابعیت داده است. به گفته محمد تقی هاشمی، نجیب مایل هروی پس از خواندن سوگندنامه و انجام آزمون تابعیت، مراحل قانونی این فرآیند را طی نموده و اسناد تابعیتی او نیز در ماه‌های آینده صادر خواهد شد.

تعویق کنکور به سود مافیای کنکور و به ضرر متقاضیان استنایب رییس مجلس: *تعویق کنکور به سود مافیای کنکور و به ضرر متقاضیان است *تعویق کنکور به بهانه سلامت دانشجویان در عمل نشدنی است *حمایت اکانت‌های فیک و تازه تاسیس نشان از وجود برنامه‌‌ریزی و سازماندهی پشت مطالبه تعویق کنکور است

برگزاری مراسم پرجمعیت در محرم ممنوع استتهران - ایرنا - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم عزاداری محرم در حال تدوین است و بطور قطع برگزاری مراسم پرجمعیت ممنوع می‌شود.

فروردین: فراکسیون ورزش به دنبال پخش مجدد برنامه ۹۰ استرئیس فراکسیون ورزش مجلس: *فراکسیون ورزش به دنبال پخش مجدد برنامه ۹۰ است *پخش مجدد برنامه ۹۰ یک مطالبه مردمی است که باید مورد توجه قرار گیرد *در این رابطه فراکسیون ورزش جلسه‌‌ای با رئیس سازمان صدا و سیما برگزار خواهد کرد