نجمه واحدی و هدی عمید در مجموع به ۱۵ سال زندان محکوم شدند

22/09/1399 11:18 ب.ظ

دادگاه انقلاب تهران نجمه_واحدی و هدی_عمید، دو فعال حقوق زنان را در مجموع به ۱۵ سال زندان محکوم کرده است. دادگاه اتهام این دو فعال مدنی را «همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی در موضوع زنان و خانواده» عنوان کرده است. اخبار_ایران

دادگاه انقلاب تهران، اتهام این دو فعال مدنی را «همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی در موضوع زنان و خانواده» بیان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری امتداد، «هدی عمید»، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان، به هشت سال زندان و دو سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی از جمله اشتغال به وکالت دادگستری محکوم شده است.

دادگاه انقلاب تهران همچنین «نجمه واحدی»، فارغ‌التحصیل جامعه‌شناسی و فعال حقوق زنان را به هفت سال زندان و دو سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم کرده است. این دو شهروند در اوایل شهریور سال ۱۳۹۷، به صورت جداگانه در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. نجمه واحدی و هدی عمید در آبان همان سال با تودیع وثیقه، به صورت موقت از زندان اوین آزاد شدند.

صدور این احکام سنگین برای این دو فعال حقوق زنان در شرایطی صورت گرفته است که آن‌ها تنها به فعالیت‌های مدنی مانند برگزاری «کارگاه‌های آموزشی شروط عقد و ازدواج» و یا انتشار محتوای مجازی درباره ارزش اقتصادی کار خانگی زنان می‌پرداختند. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

احکام سنگین برای هدی عمید و نجمه واحدی، فعال حقوق زنان | DW | 13.12.2020دادگاهی در تهران برای دو تن از فعالان حقوق زنان احکام سنگین صادر کرد. هدی عمید و نجمه واحدی برای زنان کارگاه آموزشی برگزار می‌کردند تا آنها را به منظور بهبود شرایط ازدواج با قوانین و مقررات خانواده آشنا کنند. ایران یعنی تحقیر ، یعنی زندان ، یعنی اعدام فرقه_تبهکار جاعش قانون ازدواج و طلاق در ایران ۱۰۰درصد بنفع اقایان است و در صورت بروز دعوا بین زوجین زن از حقوقی برخوردار نیست و تحت هیچ شرایطی نمی تواند دوران عسر و حرج خود را به دادگاه ثابت کند و بایستی قید همه چیز را بزند تا شاید بتواند با پرداخت حق تسریع رایج در حقوق ایران ، طلاق بگیرد . شرایط ضمن عقد از حقوق حقه دختران است و باید اگاهی داشته باشند ، قانون ازدواج و طلاق ایران که مربوط به دوره جاهلیت است امروزه دیگر کار ساز نیست و تاریخ مصرفش گذشته . دختران باید قبل از عقد شرایط ضمن عقد را به گردن کلفتی هم شده از زوج بگیرند تا در دادگاههای ایران اسیر نشوند .

تایید احکام سنگین زندان برای نجمه واحدی و هدی عمید😍 سرانجام ساخت ويديويى كه نويدش را داده بودم به سر آمد! ✅ به گمان خودم اين بهترين ويديويى هست كه تا كنون ساخته ام و مانند هچكدام از كارهاى پيشنم و مانند كار هيچ كس ديگرى نيست...! 😎 هم به فلسفه پرداختم، هم به نجوم و هم به موسيقى:

سناریو‌سازی اطلاعات سپاه در صدور ۱۵ سال زندان برای نجمه واحدی و هدی عمیدتحسین به شجاعت این انسان های شریف

بیش از ۶۰ فعال جنبش زنان خواهان تبرئه کامل نجمه واحدی و هدی عمید شدندaidaghajar ادم خجالت میکشه که تو مملکتش دونفر رو به این جرم گرفتن...

دادگاه تجدیدنظر حکم ۱۵ سال زندان هدی عمید و نجمه واحدی را تائید کرد | DW | 13.02.2021دادگاه تجدیدنظر تهران حکم صادر شده هدی عمید و نجمه واحدی را تائید کرد. دادگاه تهران به ریاست قاضی صلواتی این دو فعال زنان را به ۱۵ سال زندان و محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم کرده بود. چرا فقط خبر حکم این خانوم ها رو میزارین؟؟؟بهتر نیست برا شفاف سازی اتهامشون رو هم بفرمایین،تاجر_خبر شنیدن کلمه دادگاه که رئیسش توسط یک دیکتاتور (ولایت مطلقه) گمارده میشه از یک خبرگزاری بیطرف بی انصافیه. تو این خراب شده و در طول این ۴۲ سال کسی زندگی خوب و آرامی نداشه ، ۱۵ سال هم حبس و زندان بخوره ، دیگه از آدم چی میمونه !!!؟؟؟