نجف مهدی‌پور، روزنامه‌نگار ایلامی بازداشت شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«نجف_مهدی‌پور»، روزنامه‌نگار ساکن شهر «دره‌شهر» در استان ایلام روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی در منزلش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی

«نجف مهدی‌پور»، روزنامه‌نگار ساکن شهر «دره‌شهر» در استان ایلام روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی در منزلش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

آن طور که سایت «هرانا» خبر داده، با وجود پی‌گیری‌های خانواده نجف مهدی‌پور، تا این لحظه هیچ توضیحی از سوی مقامات قضایی و امنیتی استان ایلام درباره دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگه‌داری این روزنامه‌نگار ارایه نشده است. نجف مهدی‌پور صاحب‌امتیاز دوهفته‌نامه «باختر زمین» بود که مجوز نشریه‌اش سال ۱۳۹۷ و به دلیل انتشار مقالات انتقادی از مسوولان استانی لغو شده بود.

او کارشناس ارشد رشته علوم سیاسی و کاندیدای دهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی نیز بود که صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان رد شد. این روزنامه‌نگار پیش‌تر حدود یک سال زندان بود. مهدی‌پور در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ بازداشت و پس از تحمل سه ماه حبس و آزادی با وثیقه، از سوی دادگاه انقلاب استان ایلام به اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام»، به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد. سپس در خرداد ۱۳۹۸ دوباره بازداشت شد و تا اسفند ۱۳۹۸ حکم خود را در زندان دره‌شهر گذارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قدیمی‌ترین زندانی گوانتانامو آزاد می‌شودسیف‌الله پاراچا، تبعه پاکستان و ساکن نیویورک شانزه سال پیش به ظن ارتباط با القاعده بازداشت شد اما از آن زمان تاکنون هرگز به ارتکاب جرمی مشخص متهم نشده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فرهاد حمیداوی بازداشت شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اسرائیل از اول ماه رمضان 850 فلسطینی را بازداشت کرده استجمعیت اسیران فلسطینی از بازداشت 850 فلسطینی از آغاز ماه رمضان تاکنون از سوی نیروهای اسرائیلی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کمیسیون اروپا: در موضوع مهاجرت باج نمی‌دهیم و مرعوب کسی نخواهیم شدمارگاریتیس اسکیناس، نایب رئیس کمیسیون اروپا به موج جدید مهاجرت غیرقانونی از خاک مراکش به سوی شهرهای اروپایی و جزایر ایتالیایی اشاره کرد و یادآور شد که اروپا «قربانی این تاکتیک‌ها نخواهد شد.» آفرین..ببینیم و تعریف کنیم!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دختر بچه فلسطینی در حمله هوایی اسرائیل کشته شدیک دختر بچه فلسطینی در حملات جنگنده‌های اسرائیل به نوار غزه کشته شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ترکیه؛ آمار بهبودیافتگان به 5 میلیون نفر نزدیک شدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه با اتمام روند درمان و قرنطینه 9271 بیمار دیگر به 4 میلیون و 980 هزار و 516 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »