نتیجه تحقیق: پادتن خنثی کننده از عفونتِ قبلی می‌تواند مقاومت بدن را در مقابل عفونت دوباره افزایش دهد

21/08/2020 09:38:00 ب.ظ

نتیجه تحقیق: پادتن خنثی کننده از عفونتِ قبلی می‌تواند مقاومت بدن را در مقابل عفونت دوباره افزایش دهد

ایالات متحده آمریکا, ویروس کرونا

نتیجه تحقیق: پادتن خنثی کننده از عفونتِ قبلی می‌تواند مقاومت بدن را در مقابل عفونت دوباره افزایش دهد

پژوهشگران می‌گویند سه خدمۀ یک کشتی ماهیگیری در سیاتل آمریکا که مشخص شده بود دارای پادتن لازم برای خنثی کردن ویروس کرونا هستند، در جریان همه‌گیری ویروس کرونا در میان خدمه این کشتی، همچنان بدون آلودگی باقی مانده‌اند.

این پژوهش که از موارد نادر انجام تحقیقات مرتبط با کرونا در دنیای واقعی و روی بدن انسان‌ها است، توسط محققانی از دانشگاه واشنگتن و مرکز تحقیقات سرطان هوچینسون در سیاتل آمریکا انجام شد.آنها در ماه مه آزمایش‌های مختلفی روی ۱۲۰ نفر از ۱۲۲ نفری را که بعدا سوار این کشتی ماهیگیری شدند انجام دادند؛ آزمایش‌هایی هم برای یافتن ویروسی فعال در بدن آنها و هم پادتن‌هایی در خون که می‌تواند احتمال ابتلا به عفونتی در گذشته یا در زمان حال را نشان دهد.

نتیجۀ این آزمایش‌ها نشان داد که هیچکدام از این خدمه مبتلا به کرونا نبوده‌اند؛ در بدن ۶ تن از آنها پادتن‌هایی وجود داشت و در میان این شش نفر نیز سه نفر این توانایی را داشتند تا به کمک پادتن‌های موجود در بدنشان ویروس‌ها را خنثی کنند.این کشتی دو هفته بعد، با پایان سفر دریایی خود دوباره به ساحل بازگشت و آزمایش‌های جدید نشان داد که برخی از خدمه به ویروس کرونا مبتلا شده و باید بستری بشوند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

شمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا در ترکیه به 235 هزار و 569 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا در ترکیه به 235 هزار و 569 نفر رسید در طول 24 ساعت گذشته 1203 تن دیگر در ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده و مجموع مبتلایان به 255 هزار و 723 نفر رسید. شمار قربانیان کرونا نیز با مرگ 22 نفر دیگر در این بازه زمانی به 6080 نفر رسید

جهش آمار ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه - BBC News فارسیبرای اولین بار از ماه مه تاکنون در فرانسه بیش از چهار هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا ظرف یک دوره ۲۴ ساعته گزارش شده است.

فاصله اجتماعی ۲ متر؛ ایمنی در مقابل ویروس یا حس کاذبی از مصونیت؟فاصله اجتماعی ۲ متر؛ ایمنی در مقابل ویروس یا حس کاذبی از مصونیت؟ در ماه آوریل، گروهی متشکل از ۲۳۹ دانشمند در نامه‌ای سرگشاده خواستار توجه بیشتر به قابلیت سرایت ویروس _کرونا از طریق هوا شده‌ بودند.

رد پای احتمالی حزب‌الله لبنان در انبارکردن نیترات در بندر بیروت | DW | 20.08.2020ذخیره بیش از ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت باعث انفجار چهارم اوت شده است. گمانه‌زنی درباره این انفجار ادامه دارد. منابع اطلاعاتی غرب از تحویل چند محموله نیترات آمونیوم از سوی سپاه قدس به حزب‌الله خبر داده‌اند.

در پی اعتصاب غذا در زندان؛ حال نسرین ستوده وکیل زندانی وخیم شده استدر پی اعتصاب_غذا در زندان؛ حال نسرین_ستوده وکیل زندانی وخیم شده است رضا خندان، همسر خانم ستوده، همچنین اعلام کرد که به دلیل محدود بودن تلفن بند زنان اوین تا عصر شنبه از نسرین ستوده بی‌خبر خواهند ماند.

دره مرگ در کالیفرنیا رکورد گرمترین نقطه روی زمین در صد سال گذشته را شکستدره مرگ در کالیفرنیا رکورد گرمترین نقطه روی زمین در صد سال گذشته را شکست یکی از گرم ترین دمای هوا در کره زمین در حد اقل یک قرن گذشته بعد از ظهر یکشنبه ۲۶ مرداد در منطقه موسوم به «دره مرگ» در بیابان «موهاوی» کالیفرنیا ثبت شد.

این افراد، از جمله اولین افرادی محسوب می‌شوند که وجود پادتن خنثی کننده ویروس کرونا در بدنشان یافت شده است و این توانایی را یافته‌اند تا ویروس را در سلول‌های میزبان متوقف کرده و از گسترش عفونت به سراسر بدن جلوگیری کنند.21.دولت گفت که ۴۷۷۱ نفر در یک روز مبتلا شده اند که هزار مورد بیش از روز چهارشنبه است.Share via Email Print this page رهنمود فاصله‌گیری ۲ متری در فضای بسته ممکن است آن طور که انتظار می‌رفت نتیجه‌بخش نباشد از آغاز همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، و پس از انجام چندین مطالعه در گوشه و کنار جهان، بیشتر دانشمندان حداقل فاصله‌ اجتماعی مناسب برای پیشگیری از سرایت ویروس را ۲ متر توصیه کردند.

این پژوهش که از موارد نادر انجام تحقیقات مرتبط با کرونا در دنیای واقعی و روی بدن انسان‌ها است، توسط محققانی از دانشگاه واشنگتن و مرکز تحقیقات سرطان هوچینسون در سیاتل آمریکا انجام شد. آنها در ماه مه آزمایش‌های مختلفی روی ۱۲۰ نفر از ۱۲۲ نفری را که بعدا سوار این کشتی ماهیگیری شدند انجام دادند؛ آزمایش‌هایی هم برای یافتن ویروسی فعال در بدن آنها و هم پادتن‌هایی در خون که می‌تواند احتمال ابتلا به عفونتی در گذشته یا در زمان حال را نشان دهد.2020 خبرگزاری آناتولی شمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا در ترکیه با ترخیص 772 بیمار دیگر در یک روز گذشته به 235 هزار و 569 نفر رسید. نتیجۀ این آزمایش‌ها نشان داد که هیچکدام از این خدمه مبتلا به کرونا نبوده‌اند؛ در بدن ۶ تن از آنها پادتن‌هایی وجود داشت و در میان این شش نفر نیز سه نفر این توانایی را داشتند تا به کمک پادتن‌های موجود در بدنشان ویروس‌ها را خنثی کنند. بریتانیا که بالاترین آمار مرگ در همه گیری کووید-۱۹ در اروپا را دارد هم روز پنجشنبه از ابتلای ۱۱۸۲ نفر دیگر خبر داد. این کشتی دو هفته بعد، با پایان سفر دریایی خود دوباره به ساحل بازگشت و آزمایش‌های جدید نشان داد که برخی از خدمه به ویروس کرونا مبتلا شده و باید بستری بشوند. شمار قربانیان کرونا نیز با مرگ 22 نفر دیگر در این بازه زمانی به 6080 نفر رسید. پژوهشگران بار دیگر از همۀ خدمه، آزمایش‌های لازم را به عمل آوردند و دریافتند که ۸۵ درصد از کل حاضران در این کشتی آلوده شده‌اند. این پژوهش نشان می‌دهد فاصله دست‌کم یک متر می‌تواند از احتمال ابتلا کم کند.

با این وجود هیچکدام از سه نفری که پیش از این وجود پادتن در بدنشان تایید شده بود، هیچ‌گونه علائمی حاکی از ابتلای به این بیماری را نداشتند. آمار امروز بهبودیافتگان نیز کمتر از موارد جدید ابتلا به این بیماری است. اما در عین حال آمار موارد مثبت درحال افزایش بوده است. پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که احتمالا «وجود پادتن خنثی کننده از عفونتِ قبلی، بطور قابل توجهی قدرت مقابله بدن را در مقابل عفونتِ دوباره، افزایش داده است.» بر اساس نظر دنی آلتمن، استاد ایمنی‌شناسی در امپریال کالج لندن، این تحقیق کوچک را باید یک آزمایش عالی و قابل توجه مرتبط با زندگی واقعی دانست که نشان می‌دهد وجود پادتن در بدن، از عفونت دوباره محافظت می‌کند. با این وجود پژوهشگران در توضیح این موضوع که چرا برخی از مبتلایان به کرونا با وجود بهبودی برای دومین بار مبتلا شده‌اند، می‌گویند: «افرادی که پیش از این در معرض ابتلا به این ویروس قرار گرفته‌اند، همواره مستعد ابتلای مجدد هستند؛ مگر اینکه سطح قابل توجهی از پادتن‌های خنثی کننده در بدن آنها وجود داشته باشد.۵ درصد بوده است.» هم‌رسانی این مطلب: . آنها در این نامه، مثال‌هایی را نیز مطرح کرده‌اند.