نتیجه تحقیقات اولیه: گلوله‌های شلیک‌شده از اسلحه الک بالدوین «واقعی» بودند

02/08/1400 04:11:00 ق.ظ

رویترز به نقل از چند آژانس خبری گزارش داده است که تنها چند ساعت پیش از این حادثه مرگبار، چندین تن از کارکنان تولید فیلم در اعتراض به آن چه آنها شرایط کاری نامناسب خوانده بودند، استعفا کردند.

الک_بالدوین, فرهنگ و زندگی

🔺 نتیجه تحقیقات اولیه: گلوله ‌های شلیک‌شده از اسلحه الک_بالدوین «واقعی» بودند ▪ تنها چند ساعت پیش از این حادثه مرگبار، چندین تن از کارکنان تولید فیلم در اعتراض به آن چه آنها شرایط کاری نامناسب خوانده بودند، استعفا کردند. ⬇ بیشتر بخوانید:

رویترز به نقل از چند آژانس خبری گزارش داده است که تنها چند ساعت پیش از این حادثه مرگبار، چندین تن از کارکنان تولید فیلم در اعتراض به آن چه آنها شرایط کاری نامناسب خوانده بودند، استعفا کردند.

سوابق دادگاه همچنین نشان می‌دهند در حادثه مشابهی که روز پنج‌شنبه گذشته روی داد، یکی از دستیاران کارگردان سلاحی را به بالدوین داده و به او گفته بود که آن سلاح «سرد» است.به گزارش رویترز هنوز مشخص نشده است که چرا در سلاحی که تیراندازی مرگبار با آن انجام شد، فشنگ واقعی قرار داشت.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ادامه درخواست‌ها از ایران برای بازگشت به گفت‌و‌گوها؛ امیرعبداللهیان: مذاکرات «به زودی» از سر گرفته می‌شودمتولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.\r\n از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد. چی شده دیگه در می رن از مذاکرات نه به اون وقت که اون کثافت بی همه چیز ماله کش دوره راه افتاده بود کشور فروشی می کرد و همش بر جام بر جام می کرد تموم شد ؟؟ نظام سراسر دروغ ‌‌خدعه و نیرنگ و مردم فریب که رئیس جمهورش بیش از ۵ کلاس سواد ندارد چه انتظاری جز دروغ بیشتر از آنها میتوان داشت؟ ایران

از سرگیری اقامه نماز جمعه در ایران پس از ماه‌ها تعطیلی به دلیل کرونااقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنندآمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنند جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا موضع قبلی ایالات متحده در این رابطه را در ماه مه تغییر داد، با این حال تاکنون پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفته است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

کروبی را نمی‌توان از انقلاب جدا کرد/ اصلاح‌طلبان نیازمند اصلاح از درون هستندیک فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: معتقدم تکلیف عده‌ای از اصلاح‌طلبان با اپوزسیون باید مشخص شود ولاغیر ، در غیر اینصورت ما هم چنان مشکل خواهیم داشت. خواهشاً این خبر رو کار کنید. وضعیت پناهجویان نامعلومه.

امیرعبداللهیان می‌گوید مذاکرات هسته‌ای «به زودی» از سر گرفته می‌شودوزیر امور خارجه ایران حدود یک ماه پیش گفته بود معنای «به زودی» برای ایران با غربی‌ها تفاوت زیادی دارد.

رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را ضبط کرده استبنا به اعلام یک سازمان آمریکایی رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را به نفع خود ضبط کرده است. - خبرگزاری آناتولی

روزنامه لوس آنجلس تایمز هفته گذشته گزارش داده بود، پس از آن که به بدل الک بالدوین گفته شد یکی از سلاح‌ها به اصطلاح «سرد» است - یعنی فاقد هرگونه فشنگ، حتی فشنگ‌های مشقی، است - به طور تصادفی آن را شلیک کرد.اشتراک چاپ حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، با اشاره به گفت‌‌وگوهای اخیر مقامات جمهوری اسلامی با انریکه مورا، معاون هماهنگ‌کننده ارشد سیاست خارجه اتحادیه اروپا، روز شنبه بار دیگر تکرار کرد که «به زودی» مذاکرات هسته‌ای از سر گرفته می‌شود.اقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد.کارین ژان- پییر، معاون سخنگوی کاخ سفید، به خبرنگاران گفت: «نیاز داریم هر کدام از اعضای سازمان تجارت جهانی گام بردارند و از لغو مالکیت معنوی [واکسن‌های‌کووید-۱۹] حمایت کنند و هر شرکتی باید فورا با سعی و پشتکار برای افزایش تولید اقدام کند.

این روزنامه به نقل از چند تن از کارکنان صحنه گزارش داد که دست کم یک نفر نسبت به وضعیت ایمنی کار با اسلحه در روند ساخت فیلم، نزد مدیر تولید شکایت کرده بود. سوابق دادگاه همچنین نشان می‌دهند در حادثه مشابهی که روز پنج‌شنبه گذشته روی داد، یکی از دستیاران کارگردان سلاحی را به بالدوین داده و به او گفته بود که آن سلاح «سرد» است. دولت ابراهیم رئیسی با وجود اصرار جهانی به از سرگیری مذاکرات، هنوز زمانی را برای حضور در گفت وگوها اعلام نکرده و تنها به گفتن اینکه «به زودی» به مذاکرات برمی‌گردد اکتفا کرده است. به گزارش رویترز هنوز مشخص نشده است که چرا در سلاحی که تیراندازی مرگبار با آن انجام شد، فشنگ واقعی قرار داشت.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی اقامه نماز جمعه در ایران که از اوایل تیرماه (ژوئن) سال گذشته با پیشنهاد ستاد ملی مقابله با کرونا و تصمیم رهبری این کشور متوقف شده بود، در پی افزایش شمار واکسیناسیون در این کشور دوباره از سرگرفته شد. برترین‌ها . آقای پرایس در پاسخ به سوالی در مورد برنامه سفر رابرت مالی، نماینده ویژه این وزارتخانه در امور ایران به اروپا و دیدار با مقامات سه کشور فرانسه، آلمان، و بریتانیا با محوریت از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت: «کشورهای گروه برجام و آمریکا در مورد نقطه ازسرگیری گفت وگوها هم نظرند.