نتیجه یک تحقیق: حیوانات به‌وقت شیوع بیماری فاصله اجتماعی را رعایت می‌کنند

16/06/1399 09:08:00 ب.ظ

پژوهشگران در مسیر تحقیق خود دریافتند که حیوانات از طریق فاصله اجتماعی و راه‌های ارتباط جانبی از گروه خود حفاظت می‌کنند.

پژوهشگران در مسیر تحقیق خود دریافتند که حیوانات از طریق فاصله اجتماعی و راه‌های ارتباط جانبی از گروه خود حفاظت می‌کنند. برای درک این تطبیق غریزی و بسیار کارآ، پژوهشگران رشته‌های سلولی قارچ را به چند مورچه تزریق کردند و متوجه شدند که خیلی سریع، همه اعضای گروه فاصله اجتماعی و قرنطینه را رعایت کردند.

سه محقق متوجه شدند مورچه‌هایی که رشته‌های سلولی قارچ به آن‌ها تزریق شده است خود را ایزوله کردند. همچنین آن‌ها دریافتند که بقیه مورچه‌ها برای ارتباط دیگر از دهان استفاده نمی‌کنند. این رفتار برای پیشگیری از بیماری در بین همه اعضای گروه بخصوص ملکه بسیار مهم است.

زندگی اجتماعی مورچه ها AP Photo اتخاذ استراتژی کارآ توسط مورچه‌ها اتخاذ این روش یک استراتژی بسیار کارآ است؛ چرا که مورچه‌های بیمار در گوشه‌ای و به دور از گروه پس از چند روز می‌میرند اما جمع مورچگان زنده می‌ماند.

در پژوهش مورد اشاره، ساختار مصونیت اجتماعی در انواع حیوانات از جمله شته، موش، خرچنگ دریایی و میمون مورد بررسی قرار گرفت. این دسته از حیوانات نیز برای پیشگیری از بیماری با اتخاذ روش‌های کم و بیش رادیکال، خود را با شرایط جدید تطبیق دادند. headtopics.com

پژوهشگران در بررسی رفتار میمون‌ها دریافتند که عضو بیمار در زندگی گروهی این‌گونه از حیوانات، کمتر توسط دیگران پاک می‌شود؛ حتی ممکن است آنان برای جلوگیری از شیوع بیماری حیوان بیمار را بکشند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

تشریح محورهای طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی/ از پیگیری بیمه بیکاری کارگران ساختمانی تا بررسی حقوق‌های نجومینظری خانقاه در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ تشریح محورهای طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی/ از پیگیری بیمه بیکاری کارگران ساختمانی تا بررسی حقوق‌های نجومی

تماشای نیویورک از تراس شیشه‌ای برج هادسن یاردزبه دلیل شرایط ویژه کرونا از گردشگران خواسته شده است تا فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

ماموران امنیتی بلاروس دانشجویان معترض را با خود بردند«در خیابانها تلو تلو می‌خوریم و خود را به دیگری می‌ساییم. فاصله گذاری اجتماعی کجا رفت؟»

دستورالعمل‌ها در ایام اربعین پابرجاست/ نمی‌خواهیم افراد را با دستبند به مدرسه بیاوریم/ آمریکا یک جو عقل داشت، تحریم‌ها را در دوران شیوع کرونا لغو می‌کردرئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی کرونا به تبیین برنامه‌ها و گزارش عزاداری‌های ماه محرم در مسئله رعایت پروتکل‌ها پرداخت و تصریح کرد: ۸۰ درصد جمعیت پروتکل‌ها بهداشتی در ماه محرم را رعایت کردند.

تصور رعایت فاصله اجتماعی توسط بچه‌ها خوش‌خیالانه است/ تاکید کرده‌ام نوه‌هایم به مدرسه نروند/ مسئولان درباره بازگشایی مدارس تجدیدنظر کنندوزیر اسبق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا: تصور رعایت فاصله اجتماعی توسط بچه‌ها خوش‌خیالانه است/ تاکید کرده‌ام نوه‌هایم به مدرسه نروند/ مسئولان درباره بازگشایی مدارس تجدیدنظر کنند

اینفوگرافیک/ روش‌های پیگیری از کرونا در مدارس- گرافیک و کاریکاتور اینفوگرافیک تسنیم - Tasnimدانش‌آموزان با رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی می‌توانند از ابتلا به بیماری‌ ویروس کرونا جلوگیری کنند.