نتیجه یک نظرسنجی: روزنامه‌نگاران زن در بحران کرونا دچار اضطراب بیشتری هستند

11/05/2020 05:06:00 ب.ظ

کووید۱۹, کرونا_در_جهان

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران براساس آخرین نظرسنجی که در تاریخ هفتم می منتشر کرده، خبر داده است روزنامه‌نگاران زن بیشتر از همکاران مرد در جریان بحران همه‌گیر ویروس کووید۱۹ از فشار روانی و اضطراب رنج می‌برند. کرونا_در_جهان خبرنگاری_جرم_نیست

براساس این نظرسنجی، ۷.۴ درصد از زنان روزنامه‌نگار در شرایط کرونا شغل خود را ازدست‌داده‌اند درحالی‌که رقم روزنامه‌نگاران مردی که با بی‌کاری مواجه شده‌اند ۶.۵ درصد است. از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ آوریل یعنی طی دو روز،  ۱۳۰۸ روزنامه‌نگار از ۷۷ کشور جهان به این نظرسنجی پاسخ داده‌اند که ۴۲ درصد پاسخ‌دهندگان زنان روزنامه‌نگار بوده‌اند.

بسیاری از روزنامه‌نگاران زن در این نظرسنجی گفته‌اند که شرایط کار قبل از کووید ۱۹ برای آن‌ها بد بوده است اما با شرایط اپیدمی کرونا بدتر هم شده است و بسیاری از روزنامه‌نگار زن شغل خود را ازدست‌داده‌اند.یک روزنامه‌نگار پرتغالی که نامش برای فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران محفوظ است در این نظرسنجی گفته است: «این دوره زمانی جدی‌ترین مشکل یک گروه را آشکار کرده است.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

جینو بارتالی: چگونه یک دوچرخه‌سوار جان صدها نفر را نجات داد؟جینو بارتالی یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان دوچرخه‌سواری تاریخ است. اما دستاوردی که او در زندگی داشت به مراتب بزرگ‌تر از موفقیت‌های ورزشی‌است. این ماجرای شگفت‌انگیز ورزشکاری بزرگ و انسانی بزرگ‌تر است.

شناسایی اولین مورد ابتلا به کووید ۱۹ در ووهان بعد از یک ماهشناسایی اولین مورد ابتلا به کووید ۱۹ در ووهان بعد از یک ماه امروز (یک‌شنبه) در شهر ووهان که کانون اولیه شیوع کروناویروس به حساب می‌آید اولین مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ پس از گذشت بیش از یک ماه شناسایی شد.

بحران کرونا در آلمان؛ بیش از ۱۸۰ مبتلا فقط در یک کشتارگاه | DW | 09.05.2020از میان ۹۲۰ کارگر کشتارگاهی در آلمان آزمایش تشخیص کرونای بیش از ۱۸۰ نفر مثبت بوده و نتیجه آزمایش‌ها هنوز کامل نیست. تا کنون حدود ۱۷۱ هزار مبتلا به کرونا در آلمان شناسایی شده و بیش از ۷۵۰۰ نفر از مبتلایان جان باخته‌اند. کیت هایی ک از ایران برا المان فرستادن کیفیتشون چطوره !؟ درصد خطاشون چنده 😢😢😢😢

یک زن در حمله شبه نظامیان حفتر به مناطق مسکونی در طرابلس کشته شدیک زن در حمله شبه نظامیان حفتر به مناطق مسکونی در طرابلس کشته شد

بنکسی با نقاشی یک «ابرپرستار» بار دیگر از پرستاران حمایت کردنقاش معروف اما ناشناخته بریتانیایی با به تصویر کشیدن یک ابرپرستار حمایت خود را از کسانی که در مقابل ویروس کرونا ایستاده‌اند و جان بیماران را نجات می‌دهند اعلام کرد.

توبیخ یک پزشک در شوش به دلیل ترک محل خدمت

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران براساس آخرین نظرسنجی که در تاریخ هفتم ماه می منتشر کرده، خبر داده است روزنامه‌نگاران زن بیشتر از همکاران مرد در جریان بحران همه‌گیر ویروس کووید ۱۹ از فشار روانی و اضطراب بیشتری رنج می‌برند.چرا همه از مستند مایکل جردن و شیکاگو بولز حرف می‌زنند؟ رقابت زمانی آغاز شد که در مرحله دوم پس از مصدوم شدن بارتالی به دلیل تصادف با یک سگ، کوپی از دوچرخه‌سواری که وظیفه‌اش حمایت از رهبر تیم بود، به رهبری گروه ارتقا پیدا کرد.به گزارش ایسنا، امروز (یک‌شنبه) در شهر ووهان که کانون اولیه شیوع کروناویروس به حساب می‌آید اولین مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ پس از گذشت بیش از یک ماه شناسایی شد.کشتارگاهی در ایالت نوردراین وست‌فالن آلمان که به دلیل شیوع ویروس کرونا در بین کارکنانش به طور موقت تعطیل شد در روزهای اخیر شیوع گسترده ویروس جدید کرونا در کشتارگاهی در منطقه کوزفلد Coesfeld ایالت نوردراین- وست‌فالن آلمان خبرساز شده است.

  براساس این نظرسنجی، ۷.۴ درصد از زنان روزنامه‌نگار در شرایط کرونا شغل خود را ازدست‌داده‌اند درحالی‌که رقم روزنامه‌نگاران مردی که با بی‌کاری مواجه شده‌اند ۶. ولی هنوز بخش سخت دوچرخه‌سواری در رشته کوه‌های دولومیت باقی مانده بود.۵ درصد است.   به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، مقامات چین از روز هشتم آوریل و پس از ۷۶ روز قرنطینه اقدام به بازگشایی مرزهای شهر ووهان کردند.  از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ آوریل یعنی طی دو روز،  ۱۳۰۸ روزنامه‌نگار از ۷۷ کشور جهان به این نظرسنجی پاسخ داده‌اند که ۴۲ درصد پاسخ‌دهندگان زنان روزنامه‌نگار بوده‌اند. بارتالی کاری کرد که او دوباره روی زین دوچرخه بنشیند و هم‌تیمی و رقیبش را قانع کرد تا به مسابقه ادامه دهد. بسیاری از روزنامه‌نگاران زن در این نظرسنجی گفته‌اند که شرایط کار قبل از کووید ۱۹ برای آن‌ها بد بوده است اما با شرایط اپیدمی کرونا بدتر هم شده است و بسیاری از روزنامه‌نگار زن شغل خود را ازدست‌داده‌اند. با حکم مسئولان محلی، مجتمع  واقع  در کوزفلد روز جمعه به طور موقت تعطیل شده و تا ۱۷ ماه مه اجازه انجام هیچ گونه فعالیت کشتارگاهی، از جمله بسته‌بندی و ارسال گوشت را ندارد.

یک روزنامه‌نگار پرتغالی که نامش برای فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران محفوظ است در این نظرسنجی گفته است: «این دوره زمانی جدی‌ترین مشکل یک گروه را آشکار کرده است. بارتالی در دو مرحله برنده شد و توانست پیراهن پادشاه کوهستان را به دست آورد، در حالی که کوپی با اختلاف دو دقیقه و ۴۰ ثانیه برنده تورنمنت شد.» این بررسی نشان داده که دوسوم زنان برخلاف نیمی از مردانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، اضطراب و فشارهای روانی بیشتری را تجربه کرده‌اند. در این میان، وضعیت شغلی روزنامه‌نگاران آزاد نیز به‌شدت نگران‌کننده اعلام شده است." حق نشر عکس Getty Images Image caption بارتالی مخالف حزب فاشیست بود و با به خطر انداختن جانش مدارک جعلی را حین تمرین دوچرخه‌سواری منتقل می‌کرد اسب جنگی کوپی و بسیاری دیگر از ورزشکاران در آن زمان به خدمت عمومی فراخوانده شده بودند، اما در عین حال اجازه داشتند در مسابقاتی محدودی که هنوز در زمان جنگ برگزار می‌شدند، شرکت کنند. فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران دارای ۶۰۰ هزار روزنامه‌نگار عضو از ۱۴۶ کشور جهان است. . سپس اسقف الیا دلا کوستا، کاردینال فلورانس به او کاری محول کرد. مطابق فهرست دانشگاه آمریکایی جانز هاپکینز که روزانه چند بار به روز می‌شود تا عصر شنبه، نهم ماه مه نزدیک به ۱۷۱ هزار مورد ابتلای قطعی به بیماری کووید- ۱۹ در آلمان شناسایی شده و هفت هزار و ۵۱۰ نفر بر اثر ابتلا به آن درگذشته‌اند.