کووید۱۹, کرونا_در_جهان, خبرنگاری_جرم_نیست

کووید۱۹, کرونا_در_جهان

نتیجه یک نظرسنجی: روزنامه‌نگاران زن در بحران کرونا دچار اضطراب بیشتری هستند

11/05/2020 05:06:00 ب.ظ

فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران براساس آخرین نظرسنجی که در تاریخ هفتم می منتشر کرده، خبر داده است روزنامه‌نگاران زن بیشتر از همکاران مرد در جریان بحران همه‌گیر ویروس کووید۱۹ از فشار روانی و اضطراب رنج می‌برند. کرونا_در_جهان خبرنگاری_جرم_نیست

براساس این نظرسنجی، ۷.۴ درصد از زنان روزنامه‌نگار در شرایط کرونا شغل خود را ازدست‌داده‌اند درحالی‌که رقم روزنامه‌نگاران مردی که با بی‌کاری مواجه شده‌اند ۶.۵ درصد است. از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ آوریل یعنی طی دو روز،  ۱۳۰۸ روزنامه‌نگار از ۷۷ کشور جهان به این نظرسنجی پاسخ داده‌اند که ۴۲ درصد پاسخ‌دهندگان زنان روزنامه‌نگار بوده‌اند.

«حوادث مرموز در خلیج فارس؛ ربایش احتمالی یک نفتکش و از دست رفتن کنترل سکان چند کشتی دیگر» عراق: لوح گیلگمش را از واشنگتن دریافت کردیم | DW | 03.08.2021 خبرهای ضد و نقیض درباره ربوده شدن یک کشتی در سواحل امارات | DW | 03.08.2021

بسیاری از روزنامه‌نگاران زن در این نظرسنجی گفته‌اند که شرایط کار قبل از کووید ۱۹ برای آن‌ها بد بوده است اما با شرایط اپیدمی کرونا بدتر هم شده است و بسیاری از روزنامه‌نگار زن شغل خود را ازدست‌داده‌اند.یک روزنامه‌نگار پرتغالی که نامش برای فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران محفوظ است در این نظرسنجی گفته است: «این دوره زمانی جدی‌ترین مشکل یک گروه را آشکار کرده است.»

این بررسی نشان داده که دوسوم زنان برخلاف نیمی از مردانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، اضطراب و فشارهای روانی بیشتری را تجربه کرده‌اند.در این میان، وضعیت شغلی روزنامه‌نگاران آزاد نیز به‌شدت نگران‌کننده اعلام شده است. ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

جینو بارتالی: چگونه یک دوچرخه‌سوار جان صدها نفر را نجات داد؟جینو بارتالی یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان دوچرخه‌سواری تاریخ است. اما دستاوردی که او در زندگی داشت به مراتب بزرگ‌تر از موفقیت‌های ورزشی‌است. این ماجرای شگفت‌انگیز ورزشکاری بزرگ و انسانی بزرگ‌تر است.

شناسایی اولین مورد ابتلا به کووید ۱۹ در ووهان بعد از یک ماهشناسایی اولین مورد ابتلا به کووید ۱۹ در ووهان بعد از یک ماه امروز (یک‌شنبه) در شهر ووهان که کانون اولیه شیوع کروناویروس به حساب می‌آید اولین مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ پس از گذشت بیش از یک ماه شناسایی شد.

بحران کرونا در آلمان؛ بیش از ۱۸۰ مبتلا فقط در یک کشتارگاه | DW | 09.05.2020از میان ۹۲۰ کارگر کشتارگاهی در آلمان آزمایش تشخیص کرونای بیش از ۱۸۰ نفر مثبت بوده و نتیجه آزمایش‌ها هنوز کامل نیست. تا کنون حدود ۱۷۱ هزار مبتلا به کرونا در آلمان شناسایی شده و بیش از ۷۵۰۰ نفر از مبتلایان جان باخته‌اند. کیت هایی ک از ایران برا المان فرستادن کیفیتشون چطوره !؟ درصد خطاشون چنده 😢😢😢😢

یک زن در حمله شبه نظامیان حفتر به مناطق مسکونی در طرابلس کشته شدیک زن در حمله شبه نظامیان حفتر به مناطق مسکونی در طرابلس کشته شد

بنکسی با نقاشی یک «ابرپرستار» بار دیگر از پرستاران حمایت کردنقاش معروف اما ناشناخته بریتانیایی با به تصویر کشیدن یک ابرپرستار حمایت خود را از کسانی که در مقابل ویروس کرونا ایستاده‌اند و جان بیماران را نجات می‌دهند اعلام کرد.

توبیخ یک پزشک در شوش به دلیل ترک محل خدمت