نتیجه یک نظرسنجی: اکثریت آلمانی‌ها مذهب را 'بی‌اهمیت' می‌دانند | DW | 23.09.2021

01/07/1400 03:07 ب.ظ

بر اساس نتایج یک نظرسنجی گسترده در آلمان از دید نزدیک به ۶۰ درصد شهروندان این کشور، مذهب نقش مهمی ندارد. تنها ۱۲ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند دین، جهانی عادلانه‌تر را ممکن می‌سازد.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی گسترده در آلمان از دید نزدیک به ۶۰ درصد شهروندان این کشور، مذهب نقش مهمی ندارد. تنها ۱۲ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند دین، جهانی عادلانه‌تر را ممکن می‌سازد. با این حال بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه تحقیقاتی YouGov به نمایندگی از بنیاد"گفتمان صلح بین ادیان جهان و جامعه مدنی" تنها ۳۳ درصد از شهروندان این کشور می‌گویند که دین برای آنها"مهم" یا"بسیار مهم" است.

البته این افراد نیز وظیفه ادیان را در درجه اول"معنادهی و مراقبت شبانی" و تنها کمی بیشتر از یک چهارم این افراد مذهب را"نقش‌آفرین سیاسی یا اجتماعی" می‌دانند.

در مقابل برای ۶۱ درصد جامعه آلمان دین یا"اهمیتی ندارد" یا حتی"ابداً اهمیتی ندارد". برای این نظرسنجی ، بیش از دو هزار نفر در آلمان بین روزهای ۱۳ تا ۱۸ آگوست به صورت آنلاین در مورد موضوعاتی چون دین، ​​عدالت، اقلیم و بحران کرونا مورد پرسش قرار گرفتند.تنها شمار کمی از مردم آلمان معتقدند دین جهان را عادلانه‌تر می‌سازد. ۱۲ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند ادیان بر شکل‌گیری دنیایی عادلانه‌تر تاثیر"بیشتر مثبت" یا"مثبت" دارند.

تاکنون هیج یک از نظرسنجی‌های مشابه انجام‌‌گرفته به سهمی به این اندازه کوچک برای این گروه نرسیده بود. ۳۳ درصد از این گروه معتقدند سازمان‌های غیردولتی تاثیر (بیشتر) مثبت را بر شکل‌گیری جهانی عادلانه‌تر می‌گذارند و ۳۰ درصد می‌گویند سازمان ملل متحد و ۲۷ درصد معتقدند اتحادیه اروپا در این زمینه تاثیرگذارند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

گوه تو هرچی دین و مذهبه دین یعنی استفاده از سادگی عده ای زیادی از انسانها طوری که منافع عده ای اندک تامین شود، جالب است آن عده اندک هیچ کاری جز صحبت کردن انجام نمی دهند ولی در باطن انسان‌های پست و کثیفی هستند و به خاطر خود دست به هر کار کثیفی می زنند، مثل تجاوز به بچه ها، عشق بازی با نوزاد و … دمشون گرم

اما طبق آمار خبرگزاری مستقل و تنها صاحب امتیاز آن، فر...داد😀 فرحزادی دون قوزآبادی، نظر سنجی دیگری در آلمان نشان میدهد ۹۹ درصد شهروندان آلمانی نقش آبجو را مهمتر از خدا و مذهب در زندگی میدانند😱😱 آن ۱ درصد هم نقش شراب را😱 با این حساب مردم آلمان الکل نژادند تا ژرمن. ارباب الکل🤣 هر چقدر علم بشر پیشرفت کند اعتقاد مذهبی اش کمتر میشود. بسیاری از تعالیم مذهبی با علم و خرد همخوانی ندارد.

در ۶ ماه اخیر ۱۱۰ نفر از زندانیان خارج از کشور به زندان‌های ایران منتقل شدندسخنگوی قوه قضاییه از انتقال ۱۱۰ نفر از زندانیان ایرانی خارج از کشور به زندان‌های داخل طی شش ماهه اخیر خبر داد.

اعدام دو نفر از جمله یک شهروند افغانستانی در زندان‌های ایران

از روان‌شناس بپرس؛ رضایت جنسی و اهمیت آن در رابطه

ضرر واکسن نزدن بسیار سنگین‌تر از واکسن زدن/ واکسیناسیون کرونا به در خانه‌ مردم رودرییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت واکسیناسیون کرونا برای مردم، اقدامات گروه‌های معدود مخالف واکسن را تشویش اذهان عمومی خواند و گفت: ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین‌تر از واکسن زدن است و در این زمینه باید اعتماد مردم جلب شود. چرا باید mRNA برای ایمنی زایی استفاده شود؟

دیدار وزرای خارجه آمریکا و فرانسه در نیویورک پس از بحران زیردریایی‌هاآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه قرار است شامگاه پنج‌شنبه، 23 سپتامبر، در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در

عباس لسانی در حمایت از علیرضا فرشی اعتصاب غذا کردفاشیست پانترکی که دنبال جنگ قومی و نسل کشی و تجزیس نه تنها باید زندانی بشه، باید خواجه و اعدام هم بشه هنوزم دویست دلارشو میدن یا نه؟ خب اینها که هیچ کدام ایرانی نیستن طبق گفته شما و خودشان تُرک هستن! به ما چه؟ اگر ایرانی بودند حمایت می‌کردیم ولی وقتی خودشان را ایرانی نمی‌دانند ما نیز به همان جایی که باید دایورت می‌کنیم آنها را، خردوغان بیاید نجاتشان دهد

نزدیک به ۵۱ درصد جمعیت آلمان هنوز یا عضو کلیسای کاتولیک هستند یا کلیسای پروتستان.

با این حال بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه تحقیقاتی YouGov به نمایندگی از بنیاد"گفتمان صلح بین ادیان جهان و جامعه مدنی" تنها ۳۳ درصد از شهروندان این کشور می‌گویند که دین برای آنها"مهم" یا"بسیار مهم" است.

البته این افراد نیز وظیفه ادیان را در درجه اول"معنادهی و مراقبت شبانی" و تنها کمی بیشتر از یک چهارم این افراد مذهب را"نقش‌آفرین سیاسی یا اجتماعی" می‌دانند.

در مقابل برای ۶۱ درصد جامعه آلمان دین یا"اهمیتی ندارد" یا حتی"ابداً اهمیتی ندارد".

برای این نظرسنجی ، بیش از دو هزار نفر در آلمان بین روزهای ۱۳ تا ۱۸ آگوست به صورت آنلاین در مورد موضوعاتی چون دین، ​​عدالت، اقلیم و بحران کرونا مورد پرسش قرار گرفتند.تنها شمار کمی از مردم آلمان معتقدند دین جهان را عادلانه‌تر می‌سازد. ۱۲ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند ادیان بر شکل‌گیری دنیایی عادلانه‌تر تاثیر"بیشتر مثبت" یا"مثبت" دارند.

تاکنون هیج یک از نظرسنجی‌های مشابه انجام‌‌گرفته به سهمی به این اندازه کوچک برای این گروه نرسیده بود. ۳۳ درصد از این گروه معتقدند سازمان‌های غیردولتی تاثیر (بیشتر) مثبت را بر شکل‌گیری جهانی عادلانه‌تر می‌گذارند و ۳۰ درصد می‌گویند سازمان ملل متحد و ۲۷ درصد معتقدند اتحادیه اروپا در این زمینه تاثیرگذارند.

در این نظرسنجی همچنین از شرکت‌کنندگان درباره نقش ادیان بر برخی موضوعات جاری سوال شده است: ۳۱ درصد معتقدند مذهب تاثیری"مثبت" یا"بیشتر مثبت" بر مبارزه با فقر دارد. ۲۸ درصد این نقش را برای ادیان در جریان تلاش‌ها برای برقراری صلح قائل‌اند و ۲۱ درصد بر اجرای عدالت.

جالب این است که در ارتباط با چالش‌های اقلیمی که از مهم‌ترین چالش‌های کنونی جهان به شمار می‌رود تنها ۱۴ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی دین را تاثیرگذار در جهت مثبت ارزیابی می‌کنند.

اکثریت آلمانی‌ها (۵۷ درصد) بر این باورند که ادیان باید برای ایجاد دسترسی بهتر کشورهای فقیرتر به واکسن های کرونا تلاش بیشتری کنند. شمار کسانی که متقاعد کردن"شکاکان" به این واکسن را وظیفه ادیان می‌دانند کمتر است (۴۴ درصد).

این نظرسنجی به خواست"بنیاد گفتگوی صلح" واقع در شهر لینداو در آلمان انجام شده است که هدف آن ترویج"همزیستی مسالمت‌آمیز مردم و ادیان" است.