نتایج بررسی‌های اولیه: شاخه جدید امیکرون «احتمالا» مسری‌تر است

12/11/1400 03:50:00 ق.ظ

🔺نتایج بررسی‌های اولیه: شاخه جدید امیکرون «احتمالا» مسری‌تر است ▪️این شاخه جدید امیکرون، که «بی‌اِی‌۲» (BA۲) نام دارد، در قسمت‌هایی از اروپا و آسیا شروع به گسترش کرده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

دانشمندان توجه خود را به نوع دیگری از ویروس کرونا که به امیکرون نزدیک است، معطوف کرده‌اند. گفته می‌شود این شاخه جدید امیکرون، که «بی‌اِی‌۲» نام دارد، در قسمت‌هایی از اروپا و آسیا شروع به گسترش کرده است. چاپ دانشمندان توجه خود را به نوع دیگری از ویروس کرونا که به امیکرون نزدیک است، معطوف کرده‌اند. گفته می‌شود این شاخه جدید امیکرون، که «بی‌اِی‌۲» (BA۲) نام دارد، در قسمت‌هایی از اروپا و آسیا شروع به گسترش کرده است.

امیکرون انواع دیگری را نیز زیر چتر خود گنجانده است که همه از نظر ژنتیکی به یکدیگر مرتبط هستند، اما هرکدام جهش‌هایی دارند که می‌تواند بر روی رفتار آنها تأثیر بگذارد. به گزارش خبرگزاری رویترز، ترور بدفورد، ویروس‌شناس مرکز سرطان «فرد هاچینسون» که تکامل ویروس سارس-کو-۲ را ردیابی می‌کند، بر اساس داده‌های یک سامانه توالی‌یابی به نام «GISAID» و آمار وب‌سایت «دنیای ما در قالب آمار» نتیجه‌گیری کرده است که شاخه جدید تقریبا ۸۲ درصد از موارد در دانمارک، ۸ درصد از موارد در بریتانیا، و ۸ درصد از موارد در آمریکا را تشکیل می‌دهد.

ردیابی نسخه اولیه امیکرون نسبت به انواع پیشین تا اندازه‌ای ساده‌تر بود، چون یکی از سه ژن شناسایی شده در آزمایش رایج «پی‌سی‌ار» را ندارد. شاخه جدید امیکرون، این ویژگی را ندارد و دانشمندان باید آن را مانند دلتا و از روی توالی ژنومی موجود در این سامانه ردیابی کنند. headtopics.com

بایدن در مُبارزه با کرونا وایرس خوب عَمل نکرده اَست

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

تحلیل کارشناسان از سیاست «قزاقستان جدید»: اصلاحات اساسی در راه استچند تن از کارشناسان قزاقستان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی، به تحلیل اصول سیاست «قزاقستان جدید» پرداختند. - خبرگزاری آناتولی امیدوارم که سیاست مانقوردیسم در پیش نگیرن .روس کثیف چنبره زد با اون بگایف ساتقین پایه اصلاحات در قزاقستان و ایران و دیگر کشورهای تورکان بایستی بر اساس هویت و مدنیت بزرگ مشترک'حضوریکتایی'علوم حق حقیقت طبیعی خردمندانه ی(انجمن مغان)ده هزارساله کاملترین علوم عالم و جهان، ملتهای تورکان و ملتهای ایرانیان باشد نه باعلوم بی منطق جاهلیت اعراب نه باعلوم منطقی صلیبچیها

سیر صعودی مبتلایان به کرونا در ایران؛ ثبت حدود 29 هزار بیمار جدید طی یک روزطی شبانه‌‌روز گذشته 28 هزار و 995 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شده و 30 بیمار نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

ماموریت جدید رئیس جمهور به مخبر در حوزه صنعترئیس جمهور در پی بیانات مهم و راهبردی مقام معظم رهبری در دیدار فعالان حوزه تولید و صنعت به معاون اول مأموریت داد تا با حرکت جهادی و با تشکیل کارگروهی متشکل از متخصصان و صاحبنظران و متولیان این حوزه در دولت و مجامع علمی و دانش‌بنیان و کارآفرینان، نسبت به اجرایی نمودن رهنمودهای معظم له، اقدام کند. اونکه خودش به یارو دروغ گفت ودرش مالید خدا به صنعت رحم کنه در حوزه دارو که خوب جواب داد.

دولت بلژیک گذرنامه جدید با طرح تن‌تن منتشر می‌کندوزیر امور خارجه بلژیک درباره گذرنامه‌های فعلی این کشور گفت: «گذرنامه بلژیک یکی از بهترین پاسپورت‌های جهان و برای ما مایه مباهات است، اما در عین حال مایه وسوسه جعل‌کنندگان است. به همین دلیل است که ما دائما در تلاش هستیم تا امنیت آن را بهبود ببخشیم.» کار زیبا و باحالیه

ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور/بارش برف و باران و وزش باد شدیدورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به جو آرام کشور تا ظهر دوشنبه(۱۱ بهمن‌ماه) از ورود سامانه بارشی جدید از جنوب غرب کشور طی بعد از ظهر همین روز خبر داد.

کره شمالی موشک دوربرد جدید آزمایش کردکره شمالی موشک دوربرد جدید آزمایش کرد به گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی «ک.سی.ان.ای»، ارتش این کشور موشک دوربرد بالستیک موسوم به هواسونگ- 12 را آزمایش کرده است.