نتایج موقت انتخابات آلمان؛ پیشتازی سوسیال دموکرات‌ها قطعی شد | DW | 27.09.2021

شکست تاریخی اتحادیه احزاب مسیحی (حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی) و پیروزی حزب سوسیال دموکرات در انتخابات پارلمانی آلمان قطعی است. آرای حزب چپ‌های آلمان نیز بر اساس شمارش موقت آرا به زیر مرز پنج درصد سقوط کرده است.

27/09/2021 08:16:00 ق.ظ

شکست تاریخی اتحادیه احزاب مسیحی (حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی) و پیروزی حزب سوسیال دموکرات در انتخابات پارلمانی آلمان قطعی است. آرای حزب چپ‌های آلمان نیز بر اساس شمارش موقت آرا به زیر مرز پنج درصد سقوط کرده است.

شکست تاریخی اتحادیه احزاب مسیحی (حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی) و پیروزی حزب سوسیال دموکرات در انتخابات پارلمانی آلمان قطعی است. آرای حزب چپ‌های آلمان نیز بر اساس شمارش موقت آرا به زیر مرز پنج درصد سقوط کرده است.

پس از ۱۶ سال زمامداری آنگلا مرکل، اتحادیه احزاب مسیحی آلمان، متشکل از دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی، به نازل‌ترین سطح آرا در طول تاریخ فعالیت خود سقوط کرده است. به‌رغم آن، آرمین لاشت، نامزد اتحادیه احزاب مسیحی از صدراعظمی خود سخن می‌گوید.خبرگزاری آلمان بامداد روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر (۵ مهر)، خبر پیروزی حزب سوسیال دموکرات در انتخابات بیستمین دوره مجلس آلمان (بوندس‌تاگ) را اعلام کرده است. این در حالی است که شمارش آرا به پایان نرسیده و نتایج انتخابات به طور رسمی اعلام نشده است. به نظر نمی‌رسد شمارش کامل آرا تغییری در این ارزیابی ایجاد کند.

وداع با آنگلا مرکل؛ اتحادیه اروپا بدون مرکل مانند 'پاریس بدون برج ایفل' | DW | 22.10.2021 شخصیت شیخ صفی‌الدین و تاریخ صفویه باید به درستی به مردم معرفی شود احتمال سرایت پذیری بیشتر سویه دلتا پلاس

حزب سوسیال دموکرات با نامزدی اولاف شولتس موفق شده است ۲۵،۷ درصد آرا را از آن خود کند. به این ترتیب، این حزب بیش از پنج درصد بر آرای خود در قیاس با انتخابات دوره پیشین افزوده است.حزب دموکرات مسیحی ۲۴،۱ درصد آرا را کسب کرده است. به این ترتیب این حزب بیش از هشت درصد از آرای خود در انتخابات دوره پیشین پارلمان آلمان را از دست داده است.

ناکامی آرمین لاشت، نامزد اتحادیه دموکرات مسیحی/سوسیال مسیحی در انتخابات ۲۰۲۱دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدآرای حزب سبزهای آلمان نیز ۱۴،۸ درصد اعلام شده است. این بهترین نتیجه‌ای است که این حزب در انتخابات پارلمانی آلمان تا کنون به دست آورده است. میزان آرای حزب دموکرات‌های آزاد آلمان نیز ۱۱،۵ درصد اعلام شده است که نسبت به انتخابات سال ۲۰۱۷ افزایشی در حدود یک درصد داشته است. headtopics.com

یکی از بازندگان دیگر انتخابات ۲۰۲۱ آلمان، حزب راستگرا و پوپولیست"آلترناتیو برای آلمان" (AfD) است. این حزب با از دست دادن بیش از دو درصد آرای خود در قیاس با انتخابات دوره پیشین، با کسب ۱۰،۳ درصد در مجلس حضور دارد.حزب چپ‌های آلمان نیز محتمل شکستی سنگین شده است. این حزب حدود چهار درصد از آرای خود را در قیاس با انتخابات سال ۲۰۱۷ از دست داده و با کسب ۴،۹ درصد با موقعیت دشواری روبرو شده است. احزاب در آلمان برای حضور در پارلمان نیاز به دست‌کم پنج درصد آرا را دارند.

صفحه ویژه: انتخابات آلمان ۲۰۲۱پیش‌بینی می‌شود که پارلمان جدید آلمان حدود ۷۴۰ نماینده داشته باشد. حزب سوسیال دموکرات احتمالا موفق به کسب ۲۰۹ کرسی خواهد شد. شمار کرسی‌های اتحادیه احزاب مسیحی آلمان نیز ۵۰ کرسی کمتر از سال ۲۰۱۷ خواهد بود و این اتحادیه حدود ۱۹۴ نماینده در بوندس‌تاگ خواهد داشت.

نتایج موقت رسمی انتخابات آلمان ۲۰۲۱ در یک نگاهحزب سبزها با ۱۱۶ کرسی و حزب دموکرات‌های آزاد با ۹۳ کرسی و حزب آلترناتیو برای آلمان با ۸۴ کرسی در مجلس حضور خواهند داشت. حزب چپ‌های آلمان نیز در صورت حضور در پارلمان، حدود ۴۰ کرسی خواهد داشت.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

میزان مشارکت در انتخابات ۲۰۲۱ آلمان ۷۶،۶ درصد اعلام شده است که اندکی بیش از میزان مشارکت صاحبان حق رای در انتخابات پارلمانی پیشین بوده است.گرچه ائتلاف دو حزب بزرگ آلمان، ائتلاف حزب سوسیال دموکرات با اتحادیه احزاب مسیحی از اکثریت کرسی‌ها برای تشکیل دولت جدید برخوردار است، اما به نظر نمی‌رسد که تمایلی برای ادامه کار دولت ائتلافی کنونی وجود داشته باشد. headtopics.com

رسانه‌های اسرائیل از آغاز تمرین ارتش برای حمله احتمالی به مراکز هسته‌ای ایران خبر دادند آرش شادمند، روزنامه‌نگار افشاگر پرونده آزار جنسی دانش‌آموزان اهری آزاد شد سقوط شدید لیر ترکیه؛ علت‌ها و پیامدها | DW | 22.10.2021

به این ترتیب، هر دو حزب سوسیال دموکرات و دموکرات مسیحی برای تشکیل دولت نیازمند همراهی با دو حزب سبزها و دموکرات آزاد خواهند بود.انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویراحزاب و رنگ‌هایشاناحزاب در آلمان دارای رنگ‌های"نمادین" هستند. اتحاد احزاب مسیحی شامل"دمکرات مسیحی" (CDU) و"سوسیال مسیحی" (CSU) با رنگ"سیاه" شناخته می‌شوند. احزاب سوسیال دمکرات (SPD) و"حزب چپ" با رنگ قرمز مشخص می‌شوند. رنگ حزب"دمکرات‌‌های آزاد" (FDP) زرد است و حزب سبزها هم همانطور که از نامشان مشخص است با رنگ سبز شناخته می‌شوند.

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرسیاه، قرمز، سبز – ائتلاف کنیادر رسانه‌های آلمان اغلب ائتلاف احزاب برای تشکیل دولت با رنگ‌ها توضیح داده می‌شوند. در انتخابات اخیر یک احتمال ائتلاف بین احزاب سیاه (دمکرات و سوسیال مسیحی)، قرمز (سوسیال دمکرات) و سبز وجود دارد که از اکثریت قوی در مجلس برخوردار خواهد بود. رنگ‌های این ائتلاف شباهت به پرچم کنیا دارد و به آن در آلمان اصطلاحا"ائتلاف کنیا" گفته می‌شود.

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرسیاه، زرد و سبز – ائتلاف جامائیکابرای تشکیل دولت پس از دوران آنگلا مرکل، یک احتمال دیگر مبنی بر ائتلاف احزاب سیاه (دمکرات و سوسیال مسیحی)، حزب"دمکرات‌‌های آزاد" (زرد) و حزب سبزها نیز وجود دارد که بخاطر شباهت رنگ‌های این ئتلاف به پرچم کشور جامائیکا به آن اصلاحا"ائتلاف جامائیکا" گفته می‌شود.

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرسیاه، قرمز و زرد – ائتلاف آلمانیک احتمال دیگر برای تشکیل دولت با ائتلاف احزاب سیاه (دمکرات و سوسیال مسیحی)، حزب سوسیال دمکرات (قرمز) و حزب دمکرات‌ آزاد (زرد) وجود دارد که احتمالا اندکی بیش از ۵۰ درصد آرای مجلس را در اختیار خواهد داشت. این ائتلاف به خاطر شباهت رنگ‌های نمادین احزابش به پرچم آلمان با نام"ائتلاف آلمان" شناخته شده است. headtopics.com

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرقرمز، قرمز، سبزیکی دیگر از احتمالات ائتلاف بین احزاب برای تشکیل دولت از ائتلاف حزب سوسیال دمکرات (قرمز) با حزپ چپ آلمان (قرمز) که از وحدت چپ‌های باقیمانده از دوران آلمان شرقی (PDS) با چپ‌های آلمان غربی تاسیس شده و همچنین حزب سبزها است. احزاب محافظه‌کار با"شبح" ائتلاف چپ مردم می‌ترسانند. اما با اختلاف تاریخی سوسیال دمکرات‌ها و کمونیست‌ها تشکیل چنین ائتلافی برای تشکیل دولت بعید به نظر می‌رسد.

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرقرمز، زرد، سبز – ائتلاف چراغ راهنماییاحتمال ائتلاف بین احزاب سوسیال دمکرات (قرمز) با حزب دمکرات‌های آزاد (زرد) و حزب سبزها برای تشکیل دولت نیز وجود دارد. در دوره‌های قبل حزب دمکرات‌های آزاد تشکیل چنین ائتلافی را کاملا رد می‌کرد، حال اما چنین احتمالی را رد نمی‌کند. این حزب گرچه آرای کمی دارد اما بصورت سنتی احزاب دیگر برای کسب اکثریت با این حزب ائتلاف می‌کنند.

رییس جمهور: یقین دارم گشایش‌های خوبی در کشور ایجاد می‌شود/ باید به جوانان اعتماد کنیم عرض ارادت به «مسیح سیاه» به شیوه مومنان پانامایی سفر رابرت مالی به پاریس؛ فرانسه خواستار توقف فعالیت‌های هسته‌ای «بی‌سابقه» ایران شد

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرسیاه و قرمز یا قرمز و سیاه – ائتلاف بزرگ ادامه مطلب: DW فارسی »

تستوسترون بالا در فصل جفت‌گیری کار دست تمساح ۳۵۰ کیلوگرمی داد

این تمساح کانیه نام دارد. او که به تازگی از خواب زمستانی بیدار شده در فصل جفت‌گیری دیگر تمساح‌ها را اذیت می‌کند. به همین دلیل مسئولان باغ‌ وحش تصمیم گرفتند او را برای مدتی به قرنطینه بفرستند.

اين يعني مردم به ادامه سياست هاي مركل راي دادن با اينكه خودش كناره گيري كرد در اوج قدرت 👍👍👍 حالا هایل هیتلر نشه این یکی؟؟😁😁✋✋✋