نتایج یک تحقیق: درختان دارای رشد سریع‌، زودتر خشک می‌شوند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بر اساس نتایج یک تحقیق جدید بین‌المللی که توسط دانشگاه لیدز انجام شده٬ درختانی که رشد سریع‌تری دارند زودتر خشک شده و از بین می‌روند.

بنا به گزارش روزنامه گاردین انگلستان٬ نتایج یک تحقیق جدید بین‌المللی که توسط دانشگاه لیدز انجام شده نشان می‌دهد درختانی که رشد سریع‌تری دارند زودتر خشک شده و از بین می روند.

در این یافته تاکید شده است که درختانی که در شرایط آب و هوایی گرم به سرعت رشد می‌کنند به دلیل ذخیره دی‌اکسید کربن بیشتر، این پیش‌بینی را که درختان مانع گرم شدن کره زمین می‌شوند را نیز رد می‌کند. دکتر رول بریین، مسئول تیم تحقیقاتی مذکور در این باره گفت:"قبلا می‌دانستیم که تعدادی از درختان سریع الرشد در برخی مناطق، عمر کوتاهی دارند. ولی از مشاهده این وضعیت، تقریبا در همه گونه‌ها و حتی در درختان گرمسیری٬ بسیار متعجب شدیم".

استیو وولکر دانشمند و محقق گروه محیط زیست دانشگاه سیراکیوس نیز گفت:"یافته‌های ما نشان می‌دهد که خواصی در درختان سریع الرشد وجود دارد که آنها را آسیب پذیر می‌کند. همچنین خواصی در درختان با رشد کند وجود دارد که آن‌ها را مقاوم‌تر و طول عمرشان را زیاد می‌کند".بیش از 200 هزار حلقه میانی تنه درخت از 110 گونه مختلف و از تمام قاره‌ها به جز آفریقا و قطب جنوب در تحقیقات مذکور مورد بررسی قرار گرفته و نتایج آن در نشریه"Nature Communications" منتشر شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شدنتایج اولیه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مهلت ثبت مشخصات نمایندگان نامزدهای مرحله دوم مجلس یازدهم، یک روز تمدید شدمهلت ثبت مشخصات نمایندگان نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم برای حضور در شعب اخذ رأی، یک روز تمدید شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک غیرنظامی در حملات رژیم اسد به ادلب کشته شدیک غیرنظامی در حملات رژیم اسد به ادلب جان خود را از دست داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

امارات یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار برای لغو پروازها به مشتریان پرداختهواپیمایی امارات که پیش از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ حدود ۶۰ هزار کارمند و ۴ هزار و سیصد خلبان را در استخدام خود داشت به تازگی از طرح حذف برخی مشاغل خبر داده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در آفریقا؛ در جستجوی راز یک پدیده حیرت‌انگیز - BBC News فارسیآیا بین فقر و خانه‌های پرجمعیت و آمار عجیب پایین ابتلا و مرگ در قاره آفریقا ارتباطی وجود دارد؟ در حالی که آمار کرونا در آفریقای‌جنوبی مرتب رو به کاهش می‌رود و در کل قاره آفریقا هم نسبتا پایین است، متخصصان مشغول بررسی یک فرضیه حیرت‌انگیز هستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترقه‌بازی در یک پارتی علت آغاز یکی از بزرگترین آتش‌سوزی‌های کالیفرنیا بوده است - BBC News فارسیمقام‌های ایالت کالیفرنیا در غرب آمریکا می‌گویند ترقه‌بازی در یک پارتی علت شکل‌گیری یکی از چندین آتش‌سوزی است که جنگل‌ها و مراتع این ایالت را فراگرفته است. همزمان در جنوب کالیفرنیا چند رکورد جدید گرما ثبت شده که یکی از آنها در دره مرگ، گرمترین رکورد قابل اعتماد ثبت شده در تاریخ هواشناسی جهان گزارش شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »