نتایج فایزرـ بیو‌ن‌تک: کارایی خوب واکسن کرونا در کودکان | DW | 21.09.2021

30/06/1400 04:23:00 ب.ظ

دو شرکت فایزر و بیو‌ن‌تک اعلام کردند، طبق آزمایش‌‌های بالینی واکسن مشترک آن‌ها بر روی کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال، تزریق این واکسن از نظر مصونیت‌بخشی، تولید پادتن و عوارض جانبی نتایج قابل قبولی داده است.

واکسن کرونا, کودکان

دو شرکت فایزر و بیو‌ن‌تک اعلام کردند، طبق آزمایش‌‌های بالینی واکسن مشترک آن‌ها بر روی کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال، تزریق این واکسن از نظر مصونیت‌بخشی، تولید پادتن و عوارض جانبی نتایج قابل قبولی داده است.

دو شرکت فایزر و بیو‌ن‌تک اعلام کردند، طبق آزمایش‌‌های بالینی واکسن مشترک آن‌ها بر روی کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال، تزریق این واکسن از نظر مصونیت‌بخشی، تولید پادتن و عوارض جانبی نتایج قابل قبولی داده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید گوادالوپهآنتونیسپائولاجوشییاسمینهآلیسامارکدلیلهرافان

ادامه مطلب:
DW فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

واکسن فایزر-بیون‌تک کودکان ۵ تا ۱۱ سال را در برابر کرونا ایمن می‌کنداین یافته نتایج بخشی از تحقیقات بالینی است که روی ۴ هزار و ۵۰۰ کودک شش ماهه تا یازده ساله در ایالات متحده آمریکا، فنلاند، لهستان و اسپانیا انجام شده است.

مقامات بهداشتی آمریکا: احتمالا به زودی افراد بیشتری واجد شرایط دریافت دز یادآور واکسن فایزر خواهند شدرئیس مؤسسه ملی سلامت ایالات متحده آمریکا می‌گوید احتمالا تا چند هفته آینده بیشتر مردم آمریکا واجد شرایط دریافت دز سوم واکسن فایزر خواهند شد. SIVareStillLeftBehind

چقدر واکسن باید تزریق کرد تا کرونا کنترل شود؟یک اپیدمیولوژیست با بیان اینکه برای کنترل کرونا با واریانت های جدید حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد مصونیت در جامعه نیاز است، گفت: آنچه که می‌توان به طور دقیق اعلام کرد این است که احتمال بروز پیک مجدد بیماری تا زمانیکه واکسیناسیون قابل ملاحظه‌ای نداشته باشیم، وجود دارد. بازگشت به شرایط عادی !!!؟ مگه تا حالا در شرایطی غیرعادی بودیم ؟؟؟

افزایش چهار مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن در تهران/ تزریق ۷۰۰ هزار دز واکسن در ۱۰ روز آیندهاستاندار تهران از افزایش چهار مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن در تهران خبر داد وگفت: تزریق ۷۰۰ هزار دز واکسن در ۱۰ روز آینده انجام خواهد شد.

واکسن کرونا برای کودکان در آلمان از ابتدای سال ۲۰۲۲ | DW | 20.09.2021ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان پیش‌بینی کرده که در اوایل سال آینده مجوز واکسن کرونا برای کودکان در این کشور صادر شود. با این حال به گفته او، مدتی طول خواهد کشید تا کمیسیون دائمی واکسیناسیون این اقدام را توصیه کند.

آمریکا واکسن کرونا را برای تمام اتباع خارجی اجباری خواهد کردآمریکا دریافت واکسن کرونا را برای تمام اتباع خارجی بالای 18 سال که قصد سفر به این کشور را دارند، الزامی خواهد کرد

یک مرکز واکسیناسیون کودکان در آلمان دو شرکت آمریکایی فایزر و آلمانی بیون‌تک که از شرکت‌های پیشرو در کشف واکسن کرونا محسوب می‌شوند با تکیه بر نتایج تازه‌ترین مطالعات بالینی خود می‌گویند، واکسن مشترک آن‌ها در کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال نیز کارایی خوبی دارد.Aa فایزر-بیون‌تک روز دوشنبه از پاسخ ایمنی قوی واکسن تولیدی علیه کرونا در کودکان بالای پنج سال خبر داد.اشتراک چاپ رئیس مؤسسه ملی سلامت ایالات متحده آمریکا می‌گوید تصمیم هیئت مشاوره دولت برای محدود کردن دریافت دز یادآور واکسن فایزر به شهروندان آمریکایی ۶۵ سال به بالا و افرادی که بیشتر در خطر ابتلا به نوع وخیم بیماری هستند، تنها یک اقدام در مرحله ابتدایی است و احتمال دارد تا چند هفته آینده بیشتر مردم آمریکا واجد شرایط دریافت دز سوم این واکسن باشند.دکتر مسعود یونسیان در گفت و گو با ایسنا، درباره میزان واکسنی که باید تزریق شود تا بتوان گفت که بیماری کرونا در کشور کنترل شده است، گفت: در ابتدا برای واریانت چینی بحث ۷۰ درصد مصونیت مطرح شده بود، اما با این واریانت‌های جدید به خصوص واریانت دلتا که اکنون در دنیا غالب شده است، حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد مصونیت می‌خواهیم.

این دو شرکت گفته‌اند، داده‌های مطالعات بالینی خود را به‌زودی به آژانس دارویی اروپا (EMA) و سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ارائه خواهند داد. به گفته‌ آن‌ها، برخلاف گروه سنی بالای ۱۲ سال، در کودکان کم‌‌سن و سال‌تر تنها یک‌سوم دوز این واکسن در دو نوبت با فاصله سه هفته تزریق شد. این تحقیق همچنین نشان می‌دهد که استفاده از دوزی مناسب از واکسن فایزر برای سنین یاد شده برای آنها «قابل تحمل» و «ایمن» خواهد بود. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید نتایج تزریق این واکسن در دو گروه سنی ۲ تا ۵ سال و ۶ ماه تا ۲ سال نیز در سه‌ماهه چهارم سال جاری میلادی در دسترس خواهد بود. وی در برنامه دیگری در شبکه سی‌بی‌اس گفت: «فکر می‌کنم در هفته‌های آینده فهرست [افراد واجد شرایط دریافت دز سوم] که روز جمعه تایید شده است، بسط داده شود. در مجموع در تحقیقات واکسن این دو شرکت برای کودکان ۴هزار و ۵۰۰ کودک ۶ ماهه تا ۱۱ ساله شرکت کرده‌اند که ۲هزار و ۲۶۸ نفر از آن‌ها ۵ تا ۱۱ ساله بوده‌اند. بر اساس اعلام این دو شرکت پیشگام تولید واکسن کرونا در جهان، واکنش ایمنیِ واکسن فایزر نزد کودکان بالای پنج سال با افرادی که در سنین ۱۶ تا ۲۵ سالگی دوز‌های بیشتری از واکسن را دریافت کرده‌اند، «قابل مقاسیه» است. بیش از ۹۰ مرکز درمانی در آمریکا، فنلاند، لهستان و اسپانیا در این تحقیقات شرکت داشته‌اند. یونسیان همچنین گفت: به عنوان مثال در فرانسه بیش از ۸۰ درصد از افراد بالای ۷۰ سال واکسینه شده‌اند و هرچه سن پایین‌تر می‌آید، درصد واکسیناسیون کاهش پیدا می‌کند.

  کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله ونوس کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله گوادالوپه کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله جود کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله آنتونیس کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله جسیکا کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله پائولا کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله دانیل کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله جوشی کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله آنیسا کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله یاسمینه کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله میرا زینب کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله آلیسا کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله ساخا کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله مارک کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله سالوادور کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله دلیله کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله گابریل کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله رافان کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله سوازیک کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله امیلیا کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله نور کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله لوسیا کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله ماریا کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله بلال کرونا از نگاه کودکان دنیا در مسابقه نقاشی دویچه وله رگینا . تأیید نهایی و کامل واکسن ضد کووید-۱۹ فایزر به چه معناست؟ دو شرکت آمریکایی و آلمانی پیش‌تر استفاده از واکسن‌های فایزر/بیون و مدرنا را که بر اساس فناوری آر. سازمان غذا و داروی آمریکا احتمالاً تا چند روز دیگر با در نظر گرفتن توصیه‌های هیئت مشاوره، تصمیم خود را خواهد گرفت.