نتایج فایزرـ بیو‌ن‌تک: کارایی خوب واکسن کرونا در کودکان | DW | 21.09.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو شرکت فایزر و بیو‌ن‌تک اعلام کردند، طبق آزمایش‌‌های بالینی واکسن مشترک آن‌ها بر روی کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال، تزریق این واکسن از نظر مصونیت‌بخشی، تولید پادتن و عوارض جانبی نتایج قابل قبولی داده است.

دو شرکت آمریکایی فایزر و آلمانی بیون‌تک که از شرکت‌های پیشرو در کشف واکسن کرونا محسوب می‌شوند با تکیه بر نتایج تازه‌ترین مطالعات بالینی خود می‌گویند، واکسن مشترک آن‌ها در کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال نیز کارایی خوبی دارد.

این دو شرکت گفته‌اند، داده‌های مطالعات بالینی خود را به‌زودی به آژانس دارویی اروپا و سازمان غذا و داروی آمریکا ارائه خواهند داد. به گفته‌ آن‌ها، برخلاف گروه سنی بالای ۱۲ سال، در کودکان کم‌‌سن و سال‌تر تنها یک‌سوم دوز این واکسن در دو نوبت با فاصله سه هفته تزریق شد.نتایج تزریق این واکسن در دو گروه سنی ۲ تا ۵ سال و ۶ ماه تا ۲ سال نیز در سه‌ماهه چهارم سال جاری میلادی در دسترس خواهد بود.

در مجموع در تحقیقات واکسن این دو شرکت برای کودکان ۴هزار و ۵۰۰ کودک ۶ ماهه تا ۱۱ ساله شرکت کرده‌اند که ۲هزار و ۲۶۸ نفر از آن‌ها ۵ تا ۱۱ ساله بوده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکسن فایزر-بیون‌تک کودکان ۵ تا ۱۱ سال را در برابر کرونا ایمن می‌کنداین یافته نتایج بخشی از تحقیقات بالینی است که روی ۴ هزار و ۵۰۰ کودک شش ماهه تا یازده ساله در ایالات متحده آمریکا، فنلاند، لهستان و اسپانیا انجام شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مقامات بهداشتی آمریکا: احتمالا به زودی افراد بیشتری واجد شرایط دریافت دز یادآور واکسن فایزر خواهند شدرئیس مؤسسه ملی سلامت ایالات متحده آمریکا می‌گوید احتمالا تا چند هفته آینده بیشتر مردم آمریکا واجد شرایط دریافت دز سوم واکسن فایزر خواهند شد. SIVareStillLeftBehind
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چقدر واکسن باید تزریق کرد تا کرونا کنترل شود؟یک اپیدمیولوژیست با بیان اینکه برای کنترل کرونا با واریانت های جدید حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد مصونیت در جامعه نیاز است، گفت: آنچه که می‌توان به طور دقیق اعلام کرد این است که احتمال بروز پیک مجدد بیماری تا زمانیکه واکسیناسیون قابل ملاحظه‌ای نداشته باشیم، وجود دارد. بازگشت به شرایط عادی !!!؟ مگه تا حالا در شرایطی غیرعادی بودیم ؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش چهار مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن در تهران/ تزریق ۷۰۰ هزار دز واکسن در ۱۰ روز آیندهاستاندار تهران از افزایش چهار مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن در تهران خبر داد وگفت: تزریق ۷۰۰ هزار دز واکسن در ۱۰ روز آینده انجام خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکسن کرونا برای کودکان در آلمان از ابتدای سال ۲۰۲۲ | DW | 20.09.2021ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان پیش‌بینی کرده که در اوایل سال آینده مجوز واکسن کرونا برای کودکان در این کشور صادر شود. با این حال به گفته او، مدتی طول خواهد کشید تا کمیسیون دائمی واکسیناسیون این اقدام را توصیه کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا واکسن کرونا را برای تمام اتباع خارجی اجباری خواهد کردآمریکا دریافت واکسن کرونا را برای تمام اتباع خارجی بالای 18 سال که قصد سفر به این کشور را دارند، الزامی خواهد کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »