نتایج تحقیق جدید؛ موها می‌دانند شما چه چیزی می‌خورید

04/08/2020 07:31:00 ب.ظ

نتایج تحقیق جدید؛ موها می‌دانند شما چه چیزی می‌خورید

سلامت, بحران سلامت

نتایج تحقیق جدید؛ موها می‌دانند شما چه چیزی می‌خورید

روش جدید تشخیص، تنها با بررسی تار موی انسان می‌تواند نشان دهد که برای مثال آیا فرد به برگر گیاهی علاقه دارد یا برگر گوشتی.

یافته‌های یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که نحوه تغذیه و رژیم غذایی انسان از موهای او قابل تشخیص است.محققان دانشگاه یوتا در آمریکا در این مطالعه موهای افراد مختلف را از آرایشگری‌ها و سلمانی‌های ۶۵ شهر مخالف جمع کردند و پس از بررسی و تحلیل این مو‌ها دریافتند که رژیم غذایی غالب آمریکایی‌ها از پروتئین‌های حیوانی نظیر گوشت و لبنیات تشکیل شده است.

روش جدید تشخیص مبتنی بر مطالعه ایزوتوپ‌های مختلف کربنی است که در ساختار مو یافت می‌شوند. این روش تنها با بررسی تار موی انسان می‌تواند نشان دهد که برای مثال آیا فرد به برگر گیاهی علاقه دارد یا برگر گوشتی.پژوهشگران می‌گویند این ابزار تحلیلی جدید می‌تواند اطلاعات مناسبی از الگوی غذایی یک جامعه خاص و خطراتی که سلامت ساکنان آن را تهدید می‌کند، در دسترس قرار دهد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

آمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا شش برابر آمار رسمی استبر اساس نتایج تحقیقاتی که امروز سه شنبه منتشر شده است آمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایتالیا حدود یک و نیم میلیون نفر است. این عدد شش برابر آماری است که به طور رسمی منتشر شده است.

پل جدید جنوای ایتالیا دو سال پس از سقوط افتتاح شدافتتاح پل جدید در دومین سالگرد سقوط پل جنوای ایتالیا ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

شاید آهن بدن شما کم باشد - BBC News فارسیافراد زیادی در جهان بعضی از مواد معدنی ضروری را به مقدار توصیه‌شده مصرف نمی‌کنند.

منابع خبری ناشناس چه از جان مردم می‌خواهند؟تهران-ایرنا- استناد به اخبار رسیده از منابع ناشناس گرچه درکانال‌های خبری نامعتبر امری مرسوم است اما جنجال‌آفرینی برپایه چنین خبرهایی در شرایطی که کرونا و تحریم ایرانیان را آزار می‌دهد از سوی رسانه‌هایی که در کار خود ادعای حرفه‌ای بودن دارند و بودجه‌های میلیاردی دریافت می‌کنند، عجیب به نظر می‌رسد.

ثبت موارد جدید ابتلا به کرونا در چین و کره جنوبی

شربل وهبه وزیر امور خارجه جدید لبنان شد

Aa یافته‌های یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که نحوه تغذیه و رژیم غذایی انسان از موهای او قابل تشخیص است.Aa بر اساس نتایج تحقیقاتی که امروز سه شنبه ۴ اوت منتشر شده است آمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایتالیا حدود یک و نیم میلیون نفر است.دو سال بعد از حادثه تراژیک سقوط پل در جنوای ایتالیا، پل جدیدی در همان محل در این شهر بندری افتتاح شد.آیا مردم در ایران نیاز به خوردن قرص ویتامین دی دارند؟ در دوران بارداری به‌ویژه باید حواس‌تان به میزان مصرف ید باشد بنا بر نتایج نظر‌سنجی ملی تغذیه و رژیم‌غذایی بیش از یک چهارم دختران ۱۱ تا ۱۸ ساله کمتر از میزان لازم ید مصرف می‌کنند.

محققان دانشگاه یوتا در آمریکا در این مطالعه موهای افراد مختلف را از آرایشگری‌ها و سلمانی‌های ۶۵ شهر مخالف جمع کردند و پس از بررسی و تحلیل این مو‌ها دریافتند که رژیم غذایی غالب آمریکایی‌ها از پروتئین‌های حیوانی نظیر گوشت و لبنیات تشکیل شده است. روش جدید تشخیص مبتنی بر مطالعه ایزوتوپ‌های مختلف کربنی است که در ساختار مو یافت می‌شوند. این تحقیقات که امروز نتایج آن در رسانه های ایتالیایی منتشر شد توسط گروهی متشکل از نهاد L’Istat (نهاد ملی آمار و اطلاعات ایتالیا ) و وزارت بهداشت این کشور و با حمایت صلیب سرخ صورت گرفت. این روش تنها با بررسی تار موی انسان می‌تواند نشان دهد که برای مثال آیا فرد به برگر گیاهی علاقه دارد یا برگر گوشتی. آقای پیانو در خصوص کار جدیدش گفت: «این پل، از یک تراژدی متولد شده است. پژوهشگران می‌گویند این ابزار تحلیلی جدید می‌تواند اطلاعات مناسبی از الگوی غذایی یک جامعه خاص و خطراتی که سلامت ساکنان آن را تهدید می‌کند، در دسترس قرار دهد. محققان در جریان یک کمپین بزرگ و از طریق تماس تلفنی با هزاران هزار شهروند ایتالیایی و انجام آزمایش بر خون برخی شهروندان به این نتایج دست یافتند. پروفسور جیمز اهلرینگر، هدایتگر این پروژه و استاد دانشکده علوم بیولوژیک دانشگاه یوتا می‌گوید: «این ایزوتوپ‌های کربنی که در فرآورده‌های مختلف غذایی یافت می‌شوند به طور مستقیم یا غیرمستقیم به بدن ما می‌رسند. به نظر انجمن تغذیه‌ٔ بریتانیا بیشتر بزرگسالانی که رژیم غذایی متعادل و سالمی دارند نیاز بدن خود به ید را از مواد‌ غذایی تأمین می‌کنند.

» حراج تار موی بتهوون؛ قیمت پایه ۱۲ هزار پوند نتایج مطالعه تیم تحقیقی دانشگاه یوتا که روز دوشنبه در نشریه آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده نشان می‌دهد گوشت و لبنیات رژیم غذایی ۵۷ درصد از آمریکایی‌ها را تشکیل می‌دهند.. تحقیقات قبلی نشان داده بود خطر بیماری‌های قلبی در رژیم‌های غذایی پروتئینی بیشتر از رژیم‌های غذایی گیاهی است. دانشمندان با تحلیل موها به این نتیجه رسیده‌اند که از هر چهار فرد کودک و بزرگسال آمریکایی، یک نفر به طور روزانه فست فود مصرف می‌کند. تحقیق تازه روی نمونۀ موی ۶۸۴ فرد مجزا انجام گرفته است. . به همین دلیل رابیس می‌گوید:" بیش از یک بار در هفته آن را مصرف نکنید، تا مشکلی پیش نیاید".