سلامت, بحران سلامت, آمریکا, تحقیق پزشکی

سلامت, بحران سلامت

نتایج تحقیق جدید؛ موها می‌دانند شما چه چیزی می‌خورید

نتایج تحقیق جدید؛ موها می‌دانند شما چه چیزی می‌خورید

04/08/2020 07:31:00 ب.ظ

نتایج تحقیق جدید؛ موها می‌دانند شما چه چیزی می‌خورید

روش جدید تشخیص، تنها با بررسی تار موی انسان می‌تواند نشان دهد که برای مثال آیا فرد به برگر گیاهی علاقه دارد یا برگر گوشتی.

یافته‌های یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که نحوه تغذیه و رژیم غذایی انسان از موهای او قابل تشخیص است.محققان دانشگاه یوتا در آمریکا در این مطالعه موهای افراد مختلف را از آرایشگری‌ها و سلمانی‌های ۶۵ شهر مخالف جمع کردند و پس از بررسی و تحلیل این مو‌ها دریافتند که رژیم غذایی غالب آمریکایی‌ها از پروتئین‌های حیوانی نظیر گوشت و لبنیات تشکیل شده است.

یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردند تکذیب خبر'تصادف خودروی سفیر بلاروس با سرباز راهور'

روش جدید تشخیص مبتنی بر مطالعه ایزوتوپ‌های مختلف کربنی است که در ساختار مو یافت می‌شوند. این روش تنها با بررسی تار موی انسان می‌تواند نشان دهد که برای مثال آیا فرد به برگر گیاهی علاقه دارد یا برگر گوشتی.پژوهشگران می‌گویند این ابزار تحلیلی جدید می‌تواند اطلاعات مناسبی از الگوی غذایی یک جامعه خاص و خطراتی که سلامت ساکنان آن را تهدید می‌کند، در دسترس قرار دهد.

پروفسور جیمز اهلرینگر، هدایتگر این پروژه و استاد دانشکده علوم بیولوژیک دانشگاه یوتا می‌گوید: «این ایزوتوپ‌های کربنی که در فرآورده‌های مختلف غذایی یافت می‌شوند به طور مستقیم یا غیرمستقیم به بدن ما می‌رسند.»حراج تار موی بتهوون؛ قیمت پایه ۱۲ هزار پوند headtopics.com

نتایج مطالعه تیم تحقیقی دانشگاه یوتا که روز دوشنبه در نشریه آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده نشان می‌دهد گوشت و لبنیات رژیم غذایی ۵۷ درصد از آمریکایی‌ها را تشکیل می‌دهند.تحقیقات قبلی نشان داده بود خطر بیماری‌های قلبی در رژیم‌های غذایی پروتئینی بیشتر از رژیم‌های غذایی گیاهی است.

دانشمندان با تحلیل موها به این نتیجه رسیده‌اند که از هر چهار فرد کودک و بزرگسال آمریکایی، یک نفر به طور روزانه فست فود مصرف می‌کند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

آمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا شش برابر آمار رسمی استبر اساس نتایج تحقیقاتی که امروز سه شنبه منتشر شده است آمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایتالیا حدود یک و نیم میلیون نفر است. این عدد شش برابر آماری است که به طور رسمی منتشر شده است.

پل جدید جنوای ایتالیا دو سال پس از سقوط افتتاح شدافتتاح پل جدید در دومین سالگرد سقوط پل جنوای ایتالیا ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

شاید آهن بدن شما کم باشد - BBC News فارسیافراد زیادی در جهان بعضی از مواد معدنی ضروری را به مقدار توصیه‌شده مصرف نمی‌کنند.

منابع خبری ناشناس چه از جان مردم می‌خواهند؟تهران-ایرنا- استناد به اخبار رسیده از منابع ناشناس گرچه درکانال‌های خبری نامعتبر امری مرسوم است اما جنجال‌آفرینی برپایه چنین خبرهایی در شرایطی که کرونا و تحریم ایرانیان را آزار می‌دهد از سوی رسانه‌هایی که در کار خود ادعای حرفه‌ای بودن دارند و بودجه‌های میلیاردی دریافت می‌کنند، عجیب به نظر می‌رسد.

ثبت موارد جدید ابتلا به کرونا در چین و کره جنوبی

شربل وهبه وزیر امور خارجه جدید لبنان شد