نتایج یک نظرسنجی: آیا فیسبوک بزرگترین منبع اخبار غلط است؟

14/11/1399 09:00 ب.ظ

یکی از انتقادها به فیسبوک غیر از بحث انتشار اخبار دروغ، موضوع انحصار ایجاده شده توسط آن است. دو پلتفرم اصلی دیگر یعنی اینستاگرام و واتس‌اپ هم در اختیار فیسبوک هستند و دخالت‌های فیسبوک در این دو پیام‌رسان از بحث‌های داغ رسانه‌های جهانی است.

یکی از انتقادها به فیسبوک غیر از بحث انتشار اخبار دروغ، موضوع انحصار ایجاده شده توسط آن است. دو پلتفرم اصلی دیگر یعنی اینستاگرام و واتس‌اپ هم در اختیار فیسبوک هستند و دخالت‌های فیسبوک در این دو پیام‌رسان از بحث‌های داغ رسانه‌های جهانی است. بیش از ۶ نفر از هر ۱۰ آمریکایی می‌گویند با وجود تلاش‌های شرکت فیسبوک برای ممنوع کردن فعالیت گروه‌های طرفدار تئوری‌های توطئه در این شبکه اجتماعی، مرتباً با اطلاعات غلطی در این زمینه در صفحات فیسبوک روبرو می‌شوند.

در نظرسنجی که به تازگی از سوی موسسه بین‌المللی «YouGov» انجام شده، حدود ۶۵ درصد شرکت کنندگان گفته‌اند که در فیسبوک با اخبار غلط روبرو هستند. این عدد بیشتر از عددی است که تا کنون از نظرسنجی درباره همه رسانه‌های سنتی و رسانه‌های اجتماعی به دست آمده است.

شرکت کنندگان می‌گویند که در این شبکه اجتماعی، حتی از سیاستمداران نیز حدود ۶۵ درصد اطلاعات غلط دریافت می‌کنند این در حالی است که این عدد در توییتر ۵۳ درصد است. نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که فیسبوک ادعا می‌کند از مسیر الگوریتم‌های ویژه، به مبارزه با اخبار نادرست می‌پردازد. headtopics.com

فیسبوک دیگه ارزش سابق خود را ندارد موقع که بخواهی حرفی دلت را بنویس یا کمنت کنی دفعتا بلاک میشوی ،

مافیای رسانه ای چپ و فیک نیوز ، اولین منبع اخبار فیک یورونیوز فارسیه

ببین دنیا بکجا رسیده رسانه های بیشرف اروپا خطکش میشن واسه رسانه های امریکا

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بی تردید هست. Yes نه یورونیوز، فیک نیوز. آل ویوز. خب آره یا نه؟ کاش ما رو بخاطر یه آره یا نه مچل متن گزارش نکنید؛ حرفتون رو صاف و پوست‌کنده بگید؛ بخدا وقت اضافه نداریم این روزا

دولت موافق اخذ مالیات از اینفلوئنسرها است/ آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مرداد ۱۴۰۰رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اخد مالیات از اینفلوئنسرها ایده خوبی است و موافق اجرای آن با رعایت انصاف هستیم، گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مردادماه سال 1400 شروع می‌شود. هرگز مالیات اجرایی نمیشه میدونی چرا؟چونکه مسئولین بیشتر از همه باید مالیات بدن

فیسبوک اخبار جعلی درباره واکسن ویروس کرونا را از پلتفرم‌هایش حذف می‌کندسایت فیسبوک روز دوشنبه 8 فوریه اعلام کرد، برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست در باره واکسن‌های

فیس‌بوک انتشار اخبار از منابع دولتی استرالیا را مسدود می‌کند | DW | 18.02.2021فیس بوک اعلام کرد که دیگر اجازه انتشار اخبار از سایت‌های دولتی استرالیا را در صفحاتش نمی‌دهد. بدین ترتیب کاربران فیس بوک هشدارهای مربوط به سیل و آتش سوزی در جنگل را نمی‌توانند دریافت کنند.

ضد انقلاب دنبال تولید اخبار دروغ از عدم رعایت حال زندانیان استرییس سازمان زندان‌ها: *ضد انقلاب دنبال تولید اخبار دروغ از عدم رعایت حال زندانیان است *در روزهای اخیر شاهد هستید که چگونه خبر دروغ مرگ زندانی در بیمارستان را اعلام می کنند *آن فرد هنوز در قید حیات و تحت درمان است تا سیه روی شود هر که درو غش باشد کهریزک لکه ننگی بر پیشانی رژبم

شکتر: فرهنگ ایرانی‌ها «احترام‌محور» است، فرهنگی که آمریکایی‌ها از آن بی‌بهره‌اند- اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim۵۰ درصد سالمندان در مراکز نگهداری واکسینه شدند معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور: امیدواریم در رابطه با واکسن مددجویان از سوی مسئولان وزارت بهداشت تسریع صورت بگیرد واكسن_کرونا hesamodin1 ولی هنوز ۱۰ درصد از کادر درمان هم واکسینه نشده اند!! واکسیناسیون کادر درمان فقط جهت درصدی از کارکنان بیمارستان های دولتی و مراکز بهداشت انجام شده.

Aa

بیش از ۶ نفر از هر ۱۰ آمریکایی می‌گویند با وجود تلاش‌های شرکت فیسبوک برای ممنوع کردن فعالیت گروه‌های طرفدار تئوری‌های توطئه در این شبکه اجتماعی، مرتباً با اطلاعات غلطی در این زمینه در صفحات فیسبوک روبرو می‌شوند.

در نظرسنجی که به تازگی از سوی موسسه بین‌المللی «YouGov» انجام شده، حدود ۶۵ درصد شرکت کنندگان گفته‌اند که در فیسبوک با اخبار غلط روبرو هستند. این عدد بیشتر از عددی است که تا کنون از نظرسنجی درباره همه رسانه‌های سنتی و رسانه‌های اجتماعی به دست آمده است.

شرکت کنندگان می‌گویند که در این شبکه اجتماعی، حتی از سیاستمداران نیز حدود ۶۵ درصد اطلاعات غلط دریافت می‌کنند این در حالی است که این عدد در توییتر ۵۳ درصد است.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که فیسبوک ادعا می‌کند از مسیر الگوریتم‌های ویژه، به مبارزه با اخبار نادرست می‌پردازد.

انتقادهای رو به افزایش از فیسبوک تنها از سوی شهروندان عادی آمریکا شنیده نمی‌شود. به نظر می‌رسد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هم چندان دل خوشی از این شبکه اجتماعی ندارد. او سال گذشته به روزنامه نیویورک تایمز گفته بود: «من هیچ‌وقت به فیسبوک علاقه نداشتم و بنظرم فیسبوک مشکلات زیادی دارد.»