نتایج یک تحقیق در اروپا: «سوءاستفاده» از کودکان در محیط های ورزشی نگران کننده است

06/09/1400 03:30:00 ب.ظ

نتایج یک تحقیق در شش کشور اروپایی نشان می دهد که حدود سه چهارم کودکان و نوجوانان اشکال مختلف سوءاستفاده را در محیط های ورزشی تجربه کرده اند

نتایج یک تحقیق در شش کشور اروپایی نشان می دهد که حدود سه چهارم کودکان و نوجوانان اشکال مختلف سوءاستفاده را در محیط های ورزشی تجربه کرده اند یک پژوهش اروپایی نشان می دهد اکثر کودکان در زمان فعالیت ورزشی مورد سوءاستفاده قرار می گیرند.

طبق نتایج این پژوهش که بر روی بیش از ۱۰ هزار نفر در ۶ کشور اروپایی انجام شده حدود سه چهارم کودکانی که یک رشته ورزشی را دنبال می کرده اند، قربانی سوءاستفاده برخی از مربیان شده اند و شکلی از خشونت و آزار را تجریه کرده اند. در این میان پسرها بیشتر از دخترها در معرض سوءاستفاده بوده اند. شکل سوءاستفاده ها بیشتر روانی و شامل موارد متعددی از توجه نکردن به کودک گرفته تا تحقیر و توهین بوده است.

در این تحقیق که اتحادیه اروپا بودجه انجام آن را تامین کرده است، بیش از دو سوم افراد گفته اند که در کودکی و نوجوانی از آنها در محیط های ورزشی سوءاستفاده روحی و روانی شده بوده، در حالیکه ۴۴ درصد هم گفته اند که قربانی خشونت فیزیکی بوده اند.

مایک هارتیل، استاد دانشگاه اج هیل بریتانیا و کارشناس جامعه شناسی ورزش که این پژوهش زیر نظر او انجام شده با ابراز نگرانی از وضع موجود می گوید مدیران ورزش باشگاه ها برای حمایت از کودکان تلاش لازم را از خود نشان نمی دهند. به اعتقاد وی نتایج این تحقیق ضرورت اتخاد یک سیاست مشخص را در این خصوص ثابت می کند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جدیدترین آمارهای کرونا در ایران / ۱۰ استان در ۲۴ ساعت گذشته فوتی صفر یا یک داشتند۸۷ فوتی و ۳۰۴۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۳۰۴۵ *جانباختگان جدید: ۸۷ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۱۰۵۱۰۱ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۵۸۵۳۰۶۶ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۲۹۵۴۹ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۰۴۶۰۹۳۵۸

یک سرباز نظام وظیفه در آخرین روز خدمت خودکشی کرد

خودسوزی و مرگ یک دختر ۲۰ ساله در ارومیهاین حجم خودکشی ها بسیار مشکوک وغیر عادی است ترا بخدا بس کنید آزارها را بخاطر یک حجاب عقب رفته چطور دختران را آزار می‌دهید گوشزد به دختران وطنم! ترا بخدا در همجا مواظب خودتون باشید به هر کسی اعتماد نکنید وبعضی مکانها همین پل‌های عابر پیاده خطرناکه

۵ کشته و ۱۸ زخمی در تصادفی مرگبار در سیریکسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در این حادثه که در جاده میناب به سیریک، حوالی روستای کلاوی رخ داد، راننده خودرو پژو و چهار تبعه کشور افغانستان جان باختند.

شمار موارد ابتلا به 'اومیکرون' در آفریقای جنوبی به سرعت در حال افزایش است

ناآرامی‌های اصفهان در پی «ورشکستگی آبی»؛ بازداشت معترضان و اختلال در اینترنتگروه «نت‌بلاکس» که سطح دسترسی به اینترنت را رصد می‌کند از ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت در بخش‌هایی از ایران خبر داد. سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید «بیش از ۱۲۰ نفر» به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده‌اند. خیلی بیشرفی بازداشت معترضان همین ؟ اونهمه ادمو که زدن لت و پار کردن و کشتن اونا چی ؟