نتانیاهو، اخراج بولتون را دستمایه ابراز مواضع ضدایرانی‌اش کرد

21/06/1398 12:26 ب.ظ

نتانیاهو در گفت‌وگو با کانال بیست رژیم صهیونیستی گفت: من شکی ندارم که دونالد ترامپ و دولت وی در هر وضعیتی درباره ایران بسیار سختگیر خواهند بود.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخراج مشاور امنیت ملی آمریکا را دستمایه ابراز مواضع ضدایرانی خود کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه ینی شفق ترکیه، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با کم اهمیت جلوه دادن اخراج جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا و با توجه به اینکه تحریم‌های جدید آمریکا بر سپاه پاسداران ایران پس از اخراج وی اعلام شد، در گفت‌وگو با کانال بیست رژیم صهیونیستی گفت: من شکی ندارم که دونالد ترامپ[رئیس جمهور آمریکا] و دولت وی در هر وضعیتی درباره ایران بسیار سختگیر خواهند بود.

به گزارش ایسنا، رئیس جمهور آمریکا با گفتن این که با جان بولتون اختلاف نظر داشته، وی را از سمتش برکنار کرده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

ترامپ، بولتون را اخراج کردتهران- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که جان بولتون مشاور امنیت ملی خود را اخراج کرده است. - ترامپ: دیشب به بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدماتش نیازی نیست. من و دیگران در دولت به شدت با پیشنهادهای او مخالف بودیم. - جان_بولتون: دیشب استعفای خود را مطرح کردم و رییس جمهوری گفت «فردا در موردش صحبت می‌کنیم.»

ترامپ دلایل اخراج بولتون را شرح دادترامپ: بولتون را به خاطر 'فجایع درباره سیاست کره شمالی، افراط درباره ونزوئلا و همچنین به دلیل کنار نیامدنش با مسؤولان دولت' اخراج کردم

اخراج بولتون؛ چراغ سبز به ایران یا آغاز عصر تنها ترامپاگر چه اخراج یا استعفای مقام‌های ارشد در کاخ سفید تحت ریاست آقای ترامپ دیگر بمب خبری محسوب نمی‌شود اما جدایی جان بولتون با توجه به سابقه طولانی او در صحنه سیاسی سه دهه گذشته آمریکا و جهان در فضای سیاسی واشنگتن سه‌شنبه به مانند شکستن دیوار صوتی گوش خراش بود.

بلومبرگ: اختلاف بر سر کاهش تحریم‌های ایران به اخراج بولتون انجامید

کاخ سفید با اخراج بولتون، مانع کمتری برای درک واقعیت‌های ایران داردسخنگوی دولت تاکید کرد: با اخراج بزرگترین حامی جنگ و تروریسم اقتصادی، کاخ سفید با مانع کمتری برای درک واقعیت‌های ایران مواجه خواهد بود. Alirabiei_ir ها ؟ بُدویین برین مذاکره︎!

تحلیل واشنگتن اگزمینر از اخراج جان بولتونواشنگتن اگزمینر در تحلیلی به بررسی اخراج جان بولتون از کاخ سفید پرداخت.