نتانیاهو: درباره فروپاشی دولت افغانستان به آمریکا هشدار داده بودم

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

نتانیاهو: درباره فروپاشی دولت افغانستان به آمریکا هشدار داده بودم العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش «»، نتانیاهو، چهارشنبه، 18 آگوست 2021، در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «جان کری [وزیرخارجه وقت آمریکا] در سال 2013 مرا به سفری محرمانه به افغانستان دعوت کرد تا به من نشان بدهد چگونه ایالات متحده یک نیروی نظامی محلی ایجاد کرده که می‌تواند به تنهایی در برابر تروریسم ایستادگی کند.

نتانیاهو تاکید کرد: «متأسفانه این همان چیزی است که اکنون در حال رخ دادن است: یک رژیم اسلام‌گرای افراطی افغانستان را فتح کرده، و آن را به مرکز رشد تروریسم تبدیل خواهد کرد و جهان را به خطر خواهد انداخت.» با نظر به تجربه افغانستان، نتانیاهو هشدار داد که جامعه بین‌الملل از اسرائیل در برابر «تهدید هسته‌ای ایران» محافظت نخواهد کرد. وی تاکید کرد که اگر به هوای مخالفت جدی خودش با توافق هسته‌ای 2015 با حکومت ایران موسوم به «برجام» و تلاش‌های وی در ترغیب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، برای ترک آن نبود، رژیم ایران تا بحال به بمب اتم دست پیدا کرده بود.

او همچنین گلایه کرد که نفتالی بنت نخست وزیر، و یائیر لاپید وزیر امور خارجه اسرائیل درباره پیشرفت‌های هسته‌ای ایران سکوت کرده‌اند، چرا که «آنها آنچه را که رهبران کشورهای دیگر می‌خواهند انجام می‌دهند.» به گفته نتانیاهو: «نتیجه واضح است: دکترین درست آنی بود که من در هنگام رهبری کشور پیش گرفتم؛ که ما نباید برای حفظ امنیت خود روی دیگران حساب کنیم. برای حفاظت از خود در برابر هرگونه تهدیدی، ما باید دست روی زانوی خودمان بگذاریم.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Down with terrorist mullah regime in Iran

خاک تو سرت بایدن کسخل چرتی

نتانياهو هم ميدانست كه افغانستان سقوط ميكند همين آقا غني_فراري حتي فرصت تبديل بوت پيدا نكرد يا هم توسط خانم رولا براي فراري بابا نتانياهو احوال رسيده بود كه بايد با موتر هاي دالر فرار كند

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دولت آمریکا ذخایر مالی افغانستان در ایالات متحده را مسدود کردپس از پیشروی‌های سریع ستیزه‌جویان طالبان در اقصی‌نقاط افغانستان و تسخیر پایتخت این کشور به‌دست آنها که به سقوط دولت مرکزی در کابل انجامید، دولت آمریکا نگران نباشید، غیر مستقیم از طریق ایران به طالبان پول میرسونه. همونطور که تا حالا انجام داد. تسلیحات پیشرفته هم که خودش براشون جا گذاشت که استفاده کنن همراه با ایران. بایدن یه دموکراته و دموکرات نجس و پلیده!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برلین؛ اعتراض طرفداران محیط زیست به سیاست‌های اقلیمی دولت آلماندهها تن از طرفداران محیط زیست در آلمان روز پنج‌شنبه خیابان‌های منتهی به ساختمان وزارت غذا و کشاورزی را بستند و خواستار اولویت دادن به موضوعات مرتبط با تغییرات آب و هوایی و حفاظت از زمین، در برنامه‌ریزی‌های دولت آلمان شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جلسه رأی اعتماد وزرای پیشنهادی دولت با بررسی صلاحیت باغگلی آغاز می‌شودجلسه رأی اعتماد وزرای پیشنهادی رئیس جمهور با بررسی گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در خصوص وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش آغاز می‌شود. درتو بذار تروریست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

یازده روز با کارگران ایران: دولت صدای ما را نمی‌شنوند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: دولت رئیسی مدل تازه‌ای در مذاکرات برجام پی می‌گیرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: «در صورت لزوم» با دولت طالبان رابطه برقرار خواهیم کردرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد کشورش «چنانچه لازم باشد» با دولتی که گروه طالبان در افغانستان تشکیل خواهد داد، رابطه برقرار خواهد کرد.رجب رجب با همه ارتباطاتش خوبه حروم زاده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »