نتانیاهو: اسرائیل ریسک خنثی کردن تهدید ایران را می‌پذیرد | DW | 01.06.2021

02/06/2021 12:15:00 ق.ظ

بنیامین نتانیاهو تاکید کرد اسرائیل اگر مجبور باشد ریسک اختلاف با آمریکا را برای خنثی کردن 'تهدید حیاتی' ایران می‌پذیرد. او می‌گوید اسرائیل تحت هر شرایطی برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به بمب اتمی تلاش می‌کند.

بنیامین نتانیاهو, مذاکرات احیای برجام

بنیامین نتانیاهو تاکید کرد اسرائیل اگر مجبور باشد ریسک اختلاف با آمریکا را برای خنثی کردن 'تهدید حیاتی' ایران می‌پذیرد. او می‌گوید اسرائیل تحت هر شرایطی برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به بمب اتمی تلاش می‌کند.

بنیامین نتانیاهو تاکید کرد اسرائیل اگر مجبور باشد ریسک اختلاف با آمریکا را برای خنثی کردن 'تهدید حیاتی' ایران می‌پذیرد. او می‌گوید اسرائیل تحت هر شرایطی برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به بمب اتمی تلاش می‌کند.

نتانیاهو: اسرائیل ریسک خنثی کردن تهدید ایران را می‌پذیردبنیامین نتانیاهو تاکید کرد اسرائیل اگر مجبور باشد ریسک اختلاف با آمریکا را برای خنثی کردن"تهدید حیاتی" ایران می‌پذیرد. او می‌گوید اسرائیل تحت هر شرایطی برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به بمب اتمی تلاش می‌کند.

 نتانیاهو در مراسم معارفه داوید بارنع، رئیس جدید سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل (موساد) تاکید کرد که بزرگترین تهدید اسرائیل همچنان احتمال دست یافتن جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای است.به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نخست‌وزیر اسرائیل سه‌شنبه اول ژوئن (۱۱ خرداد) در این مراسم گفت این کشور اگر مجبور به انتخاب بین اختلاف با"بزرگترین دوست خود ایالات متحده" و خنثی کردن"تهدید حیاتی" جمهوری اسلامی باشد، دومی را انتخاب می‌کند. او در عین حال ابزار امیدواری کرد اسرائیل مجبور به چنین انتخابی نشود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

کلا ایشون گوه نشسته زیاد میخوره ....آخه مادر قحبه حریف چهار تا موشک لوله پلیکایی حماس نشدی ...پس بازم هی گوه بخور ایران دنبال بمب اتمی نیست اسرائیل رژیمی جعلی و حقیر و بسیار حقیرتر از این حرفهاست نتانیاهو یک دلقک فاسد است که با شعارهای ناسیونالیستی و چشم پر کن در صدد تثبیت موقعیت متزلزل خویش است کاملا درسته از بایدن احمق فسیل هیچ انتظاری نمیشه داشت

اروپا و آمریکا هم باید در برابر رژیم جنایتکار ملاها مثل اسرائیل قاطع و محکم بایستند وگرنه دردسرهای بزرگتری برایشان درست خواهد شد.. دیگه وقت تو هم تمام شده ، تو هم اسرائیل رو به گند کشیدی و تا تونستی سو استفاده کردی بخاطر اسم ایران، اما خوب دستت رو شده دیگه و باید تحویل بدی بری، برو گمشو بابا گوه خورد مادرننه

بنی ریز میبینمت... Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

محدودیت‌های کرونایی در اسرائیل به شکل گسترده برداشته شد | DW | 01.06.2021با پیشرفت کم‌نظیر واکسیناسیون و کاهش شدید موارد ابتلا محدودیت‌های کرونایی در اسرائیل تقریبا به طور کامل برداشته شد. وزیر بهداشت اسرائیل یک روز پیش اعلام کرد در شبانه‌روز گذشته فقط چهار مورد ابتلای جدید شناسایی شده است.

مقابله پنتاگون با «اعمال شرورانه جمهوری اسلامی» برای ایجاد خاورمیانه بی‌تنشپس از آنکه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در روز سه شنبه اول ژوئن 2021 گفت که در مقابل تهدیدات ایران کوتاه نمی‌آید، حتی اگر این کار به قیمت تنش با تمام مشکلات از گور همین پنتاگون است که نمیزارن و نمی‌خوان بقیه ملت ها راحت زندگی کنند ، دولت آمریکا حتی به هم پیمانان خودش هم رحم نمیکنه و ازشون اطلاعات دزدی و جاسوسی میکنه ، بعد چطور میخواد مشکل دیگران رو حل کنه

نصف شدن سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی طی ۴۰ سال گذشته | DW | 01.06.2021سهم اقتصاد ایران در اقتصاد بین‌المللی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون به کمتر از یک درصد تنزل یافته است. غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران ضمن اعتراف به این موضوع آن را 'خجالت‌آور' دانسته است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. در عوض حکومت بالاترین سهم رو در چپاول مردم ایران داره. هیچ مشکلی هم نیست. ملت هر چه بدبخت‌تر فرمانبردار‌تر، اینو سرنوشت حکومت پهلوی ثابت کرد

آژانس اتمی: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران ۱۶ برابر حد مجاز است | DW | 01.06.2021مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران ۲۷۳ کیلوگرم افزایش یافته و تهران هنوز درباره ذرات مواد هسته‌ای در سه محل مورد بازرسی نیز توضیحی نداده است. بشینین تا توضیح بدن... مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی نه_به_جمهوری‌_اسلامی رای_بی_رای خامنه‌ای_کفتار رئیسی_جلاد

انتقاد گانتس از اظهارات اخیر نتانیاهو درباره اقدام علیه ایراندر پی سخنان اخیر نتانیاهو و تهدید برنامه هسته‌ای ایران، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ضمن مخالفت با این سخنان گفت که اینگونه اظهارات می‌تواند امنیت اسراییل به خطر بیندازد.

کمک ۵۰۰ یورویی دولت آلمان به خانوارهای روستایی برای خرید اینترنت ماهواره‌ای | DW | 01.06.2021دولت آلمان به ۲۰۰ هزار خانوار روستایی که به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند، ۵۰۰ یورو بسته کمکی می‌دهد تا بتوانند تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را خریداری کنند. شرکت تسلا ۱۰۰ میلیون یورو از این راه به دست می‌آورد.

جهان نتانیاهو: اسرائیل ریسک خنثی کردن تهدید ایران را می‌پذیرد بنیامین نتانیاهو تاکید کرد اسرائیل اگر مجبور باشد ریسک اختلاف با آمریکا را برای خنثی کردن"تهدید حیاتی" ایران می‌پذیرد.از اول ژوئن ۲۰۲۱ و یا رفع تقریبا کامل محدودیت‌های کرونایی، شهروندان اسرائیلی بیش از پیش به زندگی عادی بازمی‌گردند وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرد از روز سه‌شنبه ۱۱ خرداد (اول ژوئن) تقریبا تمام محدودیت‌های کرونایی اعمال شده برداشته می‌شود.واشینگتن باشد، «دانا سترول»، معاون وزیر دفاع آمریکا از تلاش این کشور برای کاهش تنش و ایجاد آرامش در خاورمیانه خبر داد.اقتصاد نصف شدن سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی طی ۴۰ سال گذشته سهم اقتصاد ایران در اقتصاد بین‌المللی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون به کمتر از یک درصد تنزل یافته است.

او می‌گوید اسرائیل تحت هر شرایطی برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به بمب اتمی تلاش می‌کند.  نتانیاهو در مراسم معارفه داوید بارنع، رئیس جدید سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل (موساد) تاکید کرد که بزرگترین تهدید اسرائیل همچنان احتمال دست یافتن جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای است. به این ترتیب شهروندان برای حضور در مکان‌های عمومی اسرائیل دیگر نیازی به ارائه مدرک دریافت واکسن یا آزمایش منفی ابتلا به کرونا نخواهند داشت. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نخست‌وزیر اسرائیل سه‌شنبه اول ژوئن (۱۱ خرداد) در این مراسم گفت این کشور اگر مجبور به انتخاب بین اختلاف با"بزرگترین دوست خود ایالات متحده" و خنثی کردن"تهدید حیاتی" جمهوری اسلامی باشد، دومی را انتخاب می‌کند. از سوی دیگر، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه فاش کرد که بعد از جنگ اخیر، آمریکا بر کمک‌های نظامی به اسرائیل متمرکز خواهد شد. او در عین حال ابزار امیدواری کرد اسرائیل مجبور به چنین انتخابی نشود. بازگشت به زندگی عادی، ماسک در مکان‌های سربسته با مصوبه جدید وزارت بهداشت اسرائیل از امروز تمام فروشگاه‌ها و رستوران‌ها می‌تواند به اندازه ظرفیت پذیرای مشتریان باشند. نخست‌وزیر اسرائیل همواره یکی از منتقدان سرسخت توافق هسته‌ای میان جمهوری اسلامی و شش قدرت جهانی بوده و با رئیس جمهوری پیشین آمریکا، دونالد ترامپ که اردیبهشت ۹۷ فرمان خروج از توافق را امضاء کرد روابط بسیار نزدیکی داشت. خبرگزاری مهر به نقل از غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران نوشته است: «سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی نسبت به ۴۰ سال قبل نصف شده است.

هم‌سویی نتانیاهو و ترامپ دولت جو بایدن از زمان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ابراز تمایل کرده بود تحت شرایطی به توافق هسته‌ای بازگردد. در عین حال برای مسافران ورودی به اسرائیل محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.. بر همین اساس یک هیئت آمریکایی در مذاکرات احیای برجام در وین به طور غیرمستقیم مشارکت دارد. پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای تحریم‌های تعلیق شده علیه جمهوری اسلامی دوباره اعمال شدند. از ابتدای سال جاری میلادی روند ابتلای جدید در اسرائیل به شکل محسوسی رو به کاهش گذاشته است. دونالد ترامپ هدف از این تحریم‌ها را وارد کردن فشار حداکثری به ایران برای دست یافتن به یک توافق جامع عنوان می‌کرد که فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای تهران را هم محدود کند. اسرائیل از چنین رویکردی کاملا دفاع می‌کند و می‌گوید توافق هسته‌ای به صورتی که سال ۲۰۱۵ امضاء شد جلوی اقدام‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه و حمایت از گروه‌های نیابتی که خواهان نابودی اسرائیل هستند را نمی‌گیرد. اسرائیل به نسبت جمعیت بیشترین میزان واکسینه شده‌ها در برابر بیماری کووید۱۹ در جهان را دارد.» رئیس اتاق بازرگانی توضیحی درباره این"ریسک‌ها" نمی‌دهد.

احیای احتمالی برجام و ادامه اقدامات اسرائیل بنیامین نتانیاهو با اشاره به مذاکرات وین که دور پنجم آن در جریان است می‌گوید اسرائیل آماده است به تلاش خود برای ممانعت از مجهز شدن جمهوری اسلامی به سلاح اتمی ادامه دهد، حتی اگر آمریکا و دیگر کشورها بر سر احیای برجام با تهران به توافق برسند. جمهوری اسلامی اسرائیل را متهم می‌کند که در کشتن چند فردی که"دانشمندان هسته‌ای" خوانده می‌شوند و خرابکاری در برخی تاسیسات اتمی ایران دست داشته است. در همین زمینه:. اسرائیل تا کنون فقط به طور تلویحی دست‌داشتن در برخی از این اقدام‌ها را تائید کرده است. بزرگترین عملیاتی که نتانیاهو چندی پیش شخصا و به طور علنی درباره آن سخن گفت انتقال حجم بزرگی از اسناد فعالیت‌های هسته‌ای ایران از محلی در نزدیکی تهران به تل‌آویو بود. قرار است بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل طی همین هفته در سفری به واشنگتن با همتای آمریکایی خود و مشاور امنیت ملی کاخ سفید دیدار و گفت‌وگو کند. خط فقر در ایران و سیاست پرداخت یارانه در ازای مقابله با تورم کسانی که حتا دانشی محدود در حوزه اقتصاد دارند می‌دانند که پدیده"تورم" برابر با"گران‌فروشی" نیست.

به گزارش آسوشیتدپرس، ایران و ثبات در منطقه خاورمیانه از محورهای اصلی این گفت‌وگوها خواهند بود. در همین زمینه: .