نتانیاهو در واکنش به توافق اسرائیل با بحرین: «دوران جدید صلح» رقم خورده است؛ بحرین: توافق به نفع منطقه است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پس از آن که پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز جمعه ۲۱ شهریور از «یک موفقیت تاریخی» دیگر خبر داد و اعلام کرد که اسرائیل و پادشاهی بحرین بر سر یک توافق صلح با هم موافقت کرده‌اند، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نیز با تایید این خبر که کشورش با پادشاهی بحرین، روابط دیپلماتیک برقرار می‌کند، این تحولات را آغازگر «دوران جدید صلح» دانست.

نخست وزیر اسرائيل در پیامی ویدیویی با اشاره به توافق با امارات و توافق با بحرین گفت: «ما سال‌ها برای دستیابی به این مهم مشغول کار بودیم؛ ولی اگر به خاطر رهبری قدرتمند پرزیدنت ترامپ و تیم توانای او نبود، ما به این [نقطه] نمی‌رسیدیم. و من می‌خواهم از جانب مردم اسرائيل و ... از جانب بسیاری از مردم خاورمیانه و سراسر جهان از او تشکر کنم.»

آقای نتانیاهو گفت: «بین دومین و سومین توافق صلح میان [اسرائیل و] یک کشور عربی ۲۶ سال طول کشید. اما اکنون تنها ۲۹ روز زمان برده است تا از سومین توافق صلح به چهارمین [برسیم.] چه تغییر چشمگیری!» در همین حال، جروزالم پست نیز به نقل از آقای نتانیاهو نوشت که این توافق یک «دوران جدید صلح» را رقم زده است. او در بیانیه‌ای ویدیویی گفت: «ما سال‌ها در زمینه صلح سرمایه‌گذاری کردیم و حالا صلح روی ما سرمایه‌گذاری می‌کند [و] سرمایه‌گذاری‌های واقعا عمده‌ای را وارد اقتصاد اسرائیل می‌کند، و این بسیار مهم است.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: توافق بحرین با اسرائیل ضربه خائنانه دیگر به آرمان فلسطین استسازمان آزادی‌بخش فلسطین: توافق بحرین با اسرائیل برای عادی‌سازی روابط، ضربه خائنانه دیگر به آرمان فلسطین است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز استروحانی: *کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز است *عده‌ای فکر می‌کردند اگر اجازه عزاداری یا اگر مدارس باز شوند کرونا از کنترل ما خارج می‌شود *اما می‌بینیم که چون پروتکل‌ها رعایت می‌شود، آمار ابتلا هم در برخی مناطق کاهشی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: بریتانیا تا پایان ماه بازنگری توافق برکسیت را پس نگیرد به دادگاه شکایت می‌کنیماتحادیه اروپا می‌گوید بریتانیا همین حالا هم با زیر پا گذاشتن اصل حسن نیت، توافق برکسیت را نقض کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نامگذاری احزاب، جمعیت‌ها و گروههای سیاسی به عنوان گام دوم و ترکیبات آن ممنوع استحمید ملانوری در نشست خبری درخصوص چهارمین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ در سال جاری گفت: نخستین دستور کار این جلسه، بررسی درخواست تاسیس یک حزب جدید با نام جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی بود.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

معترضان به تبعیض‌نژادی بر پایه مجسمه چرچیل نوشتند: او یک نژادپرست استاز زمان به راه افتادن جنبش «جان سیاهان مهم است» در چهار ماه قبل، این دومین تعرض به مجسمه نخست وزیر اسبق بریتانیا و قهرمان این کشور در جنگ جهانی دوم است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ارز صادراتی بازنگشته مربوط به ۱۵ هزار کارت استارز صادراتی بازنگشته مربوط به ۱۵ هزار کارت است رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی: ارز بازنگشته مربوط به ۱۵ هزار کارت است که از این عدد تنها ۵۰۰۰ کارت، کارت بازرگانی است و حدود ۹۰۰۰ کارت،کارت پیله‌وری(کارتی که به ساکنان مناطق مرزی داده می‌شود) بوده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »