نتانیاهو به ماکرون:‌ اکنون بدترین زمان ممکن برای گفت‌وگو با ایران است

30/08/2019 10:34:00 ب.ظ

نتانیاهو به ماکرون:‌ اکنون بدترین زمان ممکن برای گفت‌وگو با ایران است

بنیامین نتانیاهو, ایران و اسرائیل

نتانیاهو به ماکرون:‌ اکنون بدترین زمان ممکن برای گفت‌وگو با ایران است

رئیس جمهور فرانسه اخیرا گفته بود که بیش از هر زمان دیگری شرایط برای گفتگو و دیدار روسای جمهوری آمریکا و ایران مهیاست.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز جمعه ۳۰ اوت در گفتگویی تلفنی با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از وی خواست تا از گفت‌وگویی دیگر با مقامات ایران حذر کند.در حالی که رهبران اروپایی در تلاش برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستند، آقای نتانیاهو در گفت‌وگوی تلفنی خود به امانوئل ماکرون گفت :« زمان فعلی، دقیقا زمان خوبی برای گفتگو با ایرانی که به فعالیت‌های تهاجمی خود در منطقه می افزاید، نیست.»

امانوئل ماکرون روز یکشنبه با دعوت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به شهر بیاریتز فرانسه، جایی که نشست گروه هفت در جریان بود، خبرساز شد.رئیس جمهوری فرانسه امیدوار است تا با میانجیگری و مذاکره، راه را برای دستیابی به توافق و تنش‌زدایی هموار کند؛ تنش‌هایی که دور جدید آن بدنبال خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام بین واشنگتن و تهران آغاز شده و کشورهای اروپایی حامی حفظ برجام را نیز درگیر کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نتانیاهو خطاب به مکرون: زمان خوبی برای مذاکره آمریکا و ایران نیست!نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تماسی تلفنی با امانوئل مکرون، رئیس‌ جمهوری فرانسه ، مدعی شد از آنجا که ایران در حال «توسعه ستیزه‌جویی‌هایش» در منطقه است، اکنون زمان مناسبی برای مذاکره با ایران نیست

تماس تلفنی نتانیاهو با ماکرون: این بدترین زمان برای مذاکره با ایران است🔺تماس تلفنی نتانیاهو با ماکرون: این بدترین زمان برای مذاکره با ایران است ⚡️با افزایش تلاش های اروپایی ها برای حفظ برجام، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل، از امانوئل ماکرون ، رئیس جمهوری فرانسه ، خواست که از مذاکرات جدید با ایران خودداری کند.

حمله سایبری آمریکا برای پیشگیری از توقیف نفتکش‌ها از سوی ایران

نیویورک تایمز: حملات سایبری توانایی ایران برای ردگیری نفتکش ها را مختل کردروزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از مقام های ارشد دولت این کشور گزارش کرده است که در حمله ای سایبری در ماه ژوئن علیه ایران، یک پایگاه مهم داده های سپاه پاسداران که از آن برای ردگیری نفتکش ها در آب های منطقه استفاده می شد از بین رفته است.

ظریف:‌ آمریکا برای مذاکره با ایران بلیت برگشت به برجام را بخردمحمدجواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران،‌ گفت واشینگتن برای مذاکره با تهران باید به توافق_هسته‌ای برگردد و «تروریسم اقتصادی» علیه مردم ایران را متوقف کند.

ماکس 2019|پیشنهاد روسیه و چین برای فروش جنگنده به ایران- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimگزارش خبرنگار اعزامی تسنیم به روسیه: رئیس سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح از پيشنهاد روسيه و چين برای فروش جنگنده به ايران خبر داد

Aa بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز جمعه ۳۰ اوت در گفتگویی تلفنی با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از وی خواست تا از گفت‌وگویی دیگر با مقامات ایران حذر کند.به گزارش ایسنا به نقل از اورشلیم پست، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه در تماسی تلفنی با امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه مدعی شد از آنجایی که ایران در حال توسعه ستیزه‌جویی‌هایش در منطقه است، هم اکنون زمان مناسبی برای مذاکره با ایران نمی‌باشد.توئیتر که از سال ۲۰۱۵ فعال شده است، ۳۸ هزار دنبال‌کننده دارد.روزنامه نیویورک‌تایمز اطلاعات تازه‌ای منتشر کرده است که نشان می‌دهد آمریکا به منظور جلوگیری از توقیف نفتکش‌ها از سوی ایران، در حمله‌ای سایبری، یک شبکه ارتباطی مهم سپاه پاسداران که برای مدت نامعلومی به آن دسترسی داشته‌اند را هک کرده‌ است.

در حالی که رهبران اروپایی در تلاش برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستند، آقای نتانیاهو در گفت‌وگوی تلفنی خود به امانوئل ماکرون گفت :« زمان فعلی، دقیقا زمان خوبی برای گفتگو با ایرانی که به فعالیت‌های تهاجمی خود در منطقه می افزاید، نیست.» امانوئل ماکرون روز یکشنبه با دعوت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به شهر بیاریتز فرانسه، جایی که نشست گروه هفت در جریان بود، خبرساز شد. امیدوارم که روحانی و ترامپ  طی هفته‌های آتی موفق به برگزاری نشست شوند. رئیس جمهوری فرانسه امیدوار است تا با میانجیگری و مذاکره، راه را برای دستیابی به توافق و تنش‌زدایی هموار کند؛ تنش‌هایی که دور جدید آن بدنبال خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام بین واشنگتن و تهران آغاز شده و کشورهای اروپایی حامی حفظ برجام را نیز درگیر کرده است. این حساب‌ها همچنین کاری که دیگر حساب‌های شبکه‌های اجتماعی این نیروها به زبان‌های دیگر می‌کنند - یعنی ارسال نظرات کنایه‌آمیز برای دشمنان یا منتقدان اسرائیل - را انجام می‌دهد. بنیامین نتانیاهو اما که حامی سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاست خواهان اعمال تحریم‌های هرچه بیشتر به تهران است. انتهای پیام. ارتش اسرائیل دیروز اعلام کرد که ایران در پی تجهیز حزب الله لبنان به موشک‌های نقطه‌زن است. ایران کماکان می‌تواند اطلاعات پاک شده در این پایگاه‌داده را که روز ۲۰ ژوئن بر اثر این حمله پاک شده‌ است از کامپیوترهای آف‌لاین خود بازیابی کند.

نخست وزیر اسرائیل یک روز بعد در گفتگوی تلفنی خود همچنین به آقای ماکرون گفت: « اسرائیل در برابر هر حمله‌ای از خود دفاع خواهد کرد و مانع دستیابی دشمنانش به تسلیحات هسته‌ای خواهد شد تسلیحاتی که با آن در پی نابودی اسرائیل هستند.» ارتش اسرائیل در توئیتر فارسی خود با انتشار این عکس به کنایه نقل کرد «نخود نخود هر کی رود خانه خود.» امانوئل ماکرون اخیرا گفت که ابتکارات و تلاش‌های دیپلماتیک فرانسه برای دیدار روسای جمهوری آمریکا و ایران ممکن است به نتیجه برسد و چنین گفتگو و دیداری در «چند هفته آتی» میسر شود. هم‌رسانی این مطلب: .