نبیه بری: دولت لبنان احتمالا ظرف ۴ یا ۵ روز معرفی شود

28/10/2020 06:27:00 ب.ظ

رئیس پارلمان لبنان: دولت ظرف چهار-پنج روز آینده معرفی می‌شود

رئیس پارلمان لبنان: دولت ظرف چهار-پنج روز آینده معرفی می‌شود

نبیه بری امروز، چهارشنبه اظهار کرد، اگر فضای تشکیل دولت همانند شرایط کنونی مثبت باقی بماند دولتِ آماده ظرف چهار یا پنج روز معرفی می‌شود.

او درباره دیدگاهش در خصوص آینده لبنان بار دیگر تصریح کرد: اگر سیاستمداران در دیدارهایشان به عناوین مختلف به شیوه‌های طایفه‌ای و مذهبی بپردازند لبنان نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد. زمان آن رسیده که لبنان ماهیتش را قبل از این‌که از مذهبش بگیرد از سرزمینش بگیرد. بله طوایف نعمتند اما طایفه‌گری معضل است.

رئیس پارلمان لبنان ادامه داد: مسؤولیت توقف طفره‌روی مسؤولیت کشور است نه مسؤولیت شهروندان.او در موضوع اصلاحات نیز گفت: اصلاحات و نجاد مالی لبنان منبع درآمد الزامی برای حل پرونده برق است که خزانه کشور را با کسری بودجه بیش از ۶۲ درصدی مواجه کرده است. من به آینده لبنان خوشبین هستم زیرا نیروهای انسانی و ثروت فراوان در اختیار دارد ثروتی از نفت در آبهایش. من اطمینان دارم این حجم عظیم از این ثروت وجود دارد اما مهم این است که ناامید نشویم و روند نجات را از طریق مقابله با فساد و اجرای قوانین اصلاحاتی که پارلمان تصویب کرده و تعدادش ۵۴ قانون است، شروع کنیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

قاضی زاده هاشمی:وضعیت موجود در شان مردم نیست/با خاطیان بازار بورس باید برخورد شود- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimنایب رئیس مجلس: با خاطیان بازار بورس برخورد شود؛ باید بازار بورس ساماندهی شود شرایط موجود در شان مردم نیست و باید کاری کرد دولت اعلام کرده که از مصوبات سایر قوا استقبال می‌کند که این موضوع باید در عمل محقق شود گوه خوردین رهبر عنترتون گفته بهترین جای سرمایه گذاری برا ملت بازار بورس هستش

گلایه محسن هاشمی از بی‌توجهی دولت به پیشنهاد تعطیلی تهران- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimمحسن هاشمی: دولت اقتصاد را به سلامت مردم ترجیح داد پیشنهادی را مبنی بر تعطیلی کامل دوهفته‌ای تهران را مطرح کردم که ستاد مبارزه با کرونا اصلاً عنایتی را به این پیشنهاد نداد و از این اتفاق متأسفیم فکر کنم قرار بو ستاد کرونا کارشناسی کند و بقیه اجرا. مطابق اظهارات آقای هاشمی شورای شهر وارد بحث تحقیق و کارشناسی شده و به ستاد کرونا اعلام نظر کارشناسی (پیشنهاد) تعطیلی دو هفته ای شهر را داده (=موازی کاری) /1 اگر شورای شهر مستند به تحقیقات این پیشنهاد را داده باید بگوید از کدام محل هزینه این تحقیقات و نیروی کارشناسی را پرداخت کرده؟ اگر این شورا بدون بررسی و صرفا با رأی گیری در شورا، پیشنهاد ارائه داده باید پرسید که چرا روال صحیح و علمی کار طی نشده. در هر دو حالت شورا متخلف است/2 آقایان مدعی امروز، مدل هژمونی حاکمیتیی انتخاب کردند که کدخدا را موثرتر خدا می‌پنداشت. حالا از ایشان انتظار خردورزی دارند...

امیدواریم‌ مطالبات کادر درمان ظرف امروز و فردا به حساب افراد واریز شود/ کاستی‌های همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در حقوق آبان جبران می‌کنیمرئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای مطالبات کادر درمان و پرستاران به وزارت بهداشت داده شد که به صورت یک جا تسویه شود؛ امیدوارم ظرف امروز و فردا وزارت بهداشت و درمان این پول را به حساب تک تک عزیزان کادر درمان واریز کند.

ویدئو؛ دلیل آتش‌سوزی اورنج‌کانتی کالیفرنا احتمالا کابل برق بوده استکارشناسان نسبت به گسترش یافتن آتش‌سوزی به دیگر مناطق ایالت کالیفرنیا بر اثر وزش بادهای شدید هشدار داده‌اند. ...

مجلس طرح‌هایی ندهد که زندگی مردم را سخت‌تر کند/ استراتژی درست دولت، افزایش حقوق‌هاست/ تعطیلی‌های جدید اعلام خواهد شدربیعی در نشست خبری: درصورت ادامه رفتارهای ناصحیح با دولت، مشکلات بسیاری ایجاد می‌شد/ تعطیلی‌هایی جدید اعلام خواهد شد واقعا 30% فوتی ها میتونه با قطع مصرف سیگار در اماکن سربسته مانند خانه محل کار رستوران قهوه خانه خودرو کاهش پیدا کند دود سیگار عامل مهمی در تسریع در انتقال کرونا تا شعاع بیش از ۴ متر میباشد سیگار فقط در فضای باز

واقعیت‌هایی که اپل درباره آیفون ۱۲ نمی‌گوید | DW | 26.10.2020پس از گذشت چند روز از معرفی آیفون ۱۲ واقعیت‌های بیشتری از این محصول در حال مشخص شدن هستند. جنرال موتورز یک خودروی شاسی بلند ساخته و هواوی پرچمدار جدید خودر را معرفی کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان بار دیگر تاکید کرد: مذاکرات در الناقوره منحصرا مربوط به تثبت حقوق لبنان در سرمایه‌گذاری روی ثروت‌هایش به طور کامل است نه کمتر، نه بیشتر.خبرگزاری تسنیم ، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 7 آبان)قوه مقننه در نطق پیش از دستور خود، گفت: ایام ولادت رسول اکرم (ص) که نور هدایت جامعه بشری را تبریک می گویم و این کتاب نور را دارای جوهری واحد می دانیم لذا پیروانشان در قلوب، ارزش ها، آرمان ها همراه و هم داستان باشند.خبرگزاری تسنیم ، محسن هاشمی در حاشیه برگزاری دویست و چهل و پنجمین جلسه شورای شهر تهران با انتقاد از ستاد مبارزه با کرونا در تهران اظهار کرد: هفته گذشته بنده پیشنهادی را مبنی بر تعطیلی کامل دوهفته‌ای تهران را مطرح کردم که این ستاد اصلاً عنایتی را به این پیشنهاد نداد و از این اتفاق متأسفیم.به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه هیأت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از ماه‌ها تأخیر و تعویق در پرداخت کارانه کادر درمان این فرصت روز گذشته برای سازمان برنامه و بودجه فراهم شد که ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای مطالبات کادر درمان و پرستاران تخصیص داده شد که به صورت یک جا تسویه شود که من امیدوارم ظرف امروز و فردا وزارت بهداشت و درمان این پول را به حساب تک تک عزیزان کادر درمان واریز کند.

اصلا نمی‌پذیریم که گفته می‌شود این مذاکرات ترسیم به عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی می‌انجامد. ما با دشمن طبق سازوکاری مشخص که در مفاد تفاهم‌نامه آوریل آمده و به شکل غیرمستقیم زیر پرچم سازمان ملل مذاکره می‌کنیم. (کلیک کنید) وی ادامه داد: حضرت امام (ره) بر این اساس هفته وحدت را پایه گذاری کردند، وحدت اسلامی آغاز رشد و تعالی مکتبی جهان است، مکتبی بر پایه توحید، عصبانیت و هتاکی که امروز در جهان به ظاهر متمدن به ویژه در افراد دون مایه‌ای مانند مکرون نسبت به پیامبر اعظم می‌بینیم نشأت گرفته از این بیداری و وحدت است. او درباره دیدگاهش در خصوص آینده لبنان بار دیگر تصریح کرد: اگر سیاستمداران در دیدارهایشان به عناوین مختلف به شیوه‌های طایفه‌ای و مذهبی بپردازند لبنان نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد.. زمان آن رسیده که لبنان ماهیتش را قبل از این‌که از مذهبش بگیرد از سرزمینش بگیرد. نایب رئیس مجلس افزود: ما نیز موظفیم در درون سرزمین خود نمونه عملی این وحدت باشیم وجامعه‌ای بر پایه وحدت و محبت بسازیم نه بر پایه خشم و تفرقه، وحدت در بین اقوام، قومیت‌ها و مذاهب و وحدت میان کارگزاران نظام حول محور امامت و ولایت که همان نور پیامبر و خدمت بی‌منت به مردم است، ما باید خود نمونه عملی این وحدت و محبت باشیم تا دیگران نیز از ما بپذیرند. بله طوایف نعمتند اما طایفه‌گری معضل است. برای عمده طرح‌های اساسی که کشور منتظر است، آنها به اتمام برسد، ‌این ۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان برای طرح‌های زیربنایی مانند طرح‌های گرمسیری و خطوط ریلی و جاده‌ها که کشور به آن نیاز دارد، در نظر گرفته شد.

رئیس پارلمان لبنان ادامه داد: مسؤولیت توقف طفره‌روی مسؤولیت کشور است نه مسؤولیت شهروندان. نماینده مشهد در مجلس  افزود: در چند ماه اخیر اقدامات خوبی در مجلس از جمله اصلاح خود پارلمان، اصلاح نظام سیاسی کشور و بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی مردم آغاز شده، نمایندگان محترم در کمیسیون‌های تخصصی، هیأت رئیسه مجلس، مرکز پژوهش‌ها و به ویژه ریاست محترم مجلس تمامی توان خود را برای این امر گذاشته‌اند، شرایط موجود در شأن ملت بزرگ ایران نیست و باید کاری کرد. او در موضوع اصلاحات نیز گفت: اصلاحات و نجاد مالی لبنان منبع درآمد الزامی برای حل پرونده برق است که خزانه کشور را با کسری بودجه بیش از ۶۲ درصدی مواجه کرده است. من به آینده لبنان خوشبین هستم زیرا نیروهای انسانی و ثروت فراوان در اختیار دارد ثروتی از نفت در آبهایش. اکنون چند طرح اقتصادی مهم در دستور کار مجلس است. من اطمینان دارم این حجم عظیم از این ثروت وجود دارد اما مهم این است که ناامید نشویم و روند نجات را از طریق مقابله با فساد و اجرای قوانین اصلاحاتی که پارلمان تصویب کرده و تعدادش ۵۴ قانون است، شروع کنیم. انتهای پیام . نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وقتی از استقبال صحبت می‌کنیم معنی آن همراهی است و این همراهی یعنی کارشناسان مورد اعتماد دولت در جلسات مجلس شرکت کنند، مشفقانه نظر دهند تا طرح اصلاح شود تا وقتی تصویب شد آن طرح را با تمام قوا اجرا کنند. نوبخت گفت: عمده منابع ما در اصلاح ساختار بودجه مربوط به قانون مالیات‌ها است که باید اصلاح شود.