نبود اجماع درباره نحوه حل مسائل با آمریکا، باعث فرصت‌سوزی شده است

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محبعلی: در ایران پیرامون مذاکره با آمریکا اجماع نظر وجود ندارد زیرا دولت، فصل‌الخطاب سیاست خارجی نیست و تحت تأثیر نیروهایی که مواضع متضاد دارند، قرار می‌گیرد. این مسئله باعث شده ما از چند سال گذشته فرصتهای دیپلماتیک مختلفی را از دست بدهیم.

قاسم محبعلی، مدیرکل پیشین وزارت خارجه درباره رایزنی دولت فرانسه برای مذاکره بین ایران و آمریکا و مواضع این دو کشور در این مورد، به ایرناپلاس می‎گوید: اتفاقات چند روز اخیر، حاکی از این بود که طرف فرانسوی کوشش‎هایی انجام داد تا نوعی دیپلماسی و گشایش ایجاد کنند و مذاکراتی را در سطوح عالی مقامات ایرانی و آمریکایی شکل بدهند.

این کارشناس مسائل بین‎الملل معتقد است که صلح در درجه اول با منافع مردم عادی و شهروندان هم جهت است و به رفاه، امنیت و سلامت مردم کمک می‎کند. بنابراین دولت باید به طریق اولی از صلح، مذاکره و دیپلماسی حمایت کند. در این حالت منافع ما، کشورهای اروپایی و هم کشورهایی مانند ژاپن و هند هم‎ رویه هستند.

او همچنین معتقد است: در ایران هم اجماع نظری پیرامون مذاکره و راه‎حل دیپلماتیک در قبال آمریکا وجود ندارد. این دوگانگی مواضع از این جهت است که دولت، فصل‌الخطاب سیاست خارجی نیست؛ چون دولت تحت تأثیر نیروهایی قرار می‎گیرد که مواضع متضادی دارند و این مواضع متضاد را در نهایت رئیس‌جمهور و وزیر خارجه باید بیان کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موضع وزیر بهداشت در قبال سواری‌های دیزلی / درخواست از شهرداری درباره اتوبوس‌هاوزیر بهداشت در واکنش به اخباری درباره ورود سواری‌های دیزلی به چرخه حمل و نقل کشور و مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست با شماره‌گذاری این خودروها، گفت: ما در وزارت بهداشت به عنوان متولی امر سلامت در این زمینه در کنار سازمان محیط زیست قرار داریم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

موافقت مشروط برزیل با کمک ۲۰ میلیون دلاری گروه ۷ برای نجات آمازوندولت برزیل می‌گوید حاضر است کمک ۲۰ میلیون دلاری را بپذیرد به شرطی که خودش درباره نحوه مدیریت و هزینه‌کرد این مبلغ تصمیم بگیرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مونسان انتخاب مناسبی برای وزارت استرییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با اشاره به آنکه ریاست جمهوری انتخاب مناسبی برای معرفی علی اصغر مونسان به عنوان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام داده است،‌ گفت: با توجه به آنکه او مدتی است به عنوان رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعال است و تا حدودی با این حوزه‌ها آشنا شده، گزینه مناسبی برای وزارت خواهد بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: نظم نوین هژمونیک جهانی ساخته آمریکا رو به زوال است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimیک تحلیلگر سیاسی آمریکایی به وضعیت نامطمئن هژمونی و رهبری ایالات متحده در عرصه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: نظم نوین جدید هژمونیکی که توسط آمریکا ساخته شده، رو به زوال و نابودی گذاشته است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

واکنش رئیس جمهور به قیمت سبوس/ روحانی خطاب به وزیر صنعت: چرا بی‌دقتی می‌شود؟+سند- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس جمهور به تعیین قیمت 1250 تومانی سبوس توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت که موجب اعتراض وزیر جهاد کشاورزی شده است واکنش نشان داد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نیروهای کرد 'درحال عقب نشینی از مرز سوریه هستند'مقام های کرد در شمال شرقی سوریه می گویند که یک گروه شبه نظامی مورد حمایت آمریکا درحال عقب نشینی از ناحیه ای در مرز ترکیه است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »