نبض تجارت؛ دوبی چقدر از اکسپو ۲۰۲۰ سود می‌برد؟

18/07/1398 08:09 ب.ظ

«ما برای ۲۵ میلیون بازدید برنامه داریم. این تعداد یعنی تمام جمعیت کشوری مانند استرالیا در یک دورهٔ شش ماهه از یکجا بازدید کند. انتظار ما تا این حد بلندپروازانه است.»

«ما برای ۲۵ میلیون بازدید برنامه داریم. این تعداد یعنی تمام جمعیت کشوری مانند استرالیا در یک دورهٔ شش ماهه از یکجا بازدید کند. انتظار ما تا این حد بلندپروازانه است.» انتظار می‌رود اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی که سال بعد گشایش خواهد یافت بتواند ۱۲ میلیون بازدیدکننده داشته باشد و رقمی حدود ۳۰ میلیارد یورو به اقتصاد امارات کمک کند.

حدود ۱۹۰ کشور در این رویداد ۶ ماهه شرکت خواهند داشت و ۸۰ کشور نیز خودشان غرفه‌های خود را در این مجموعه طراحی و بنا می‌کنند.اخیرا و پس از چند سال ساخت و ساز، ۸۰۰ تیم سازنده برای مأموریت خاصی گرد هم آمدند، یعنی برای سوارکردن گنبد عظیم این مجموعه که بنای اصلی اکسپو ۲۰۲۰ خواهد بود، گنبدی با ۱۳۰ متر پهنا و ۶۷ متر بلندا.

گرچه طرح این گنبد عظیم، که بیش از ۷۰۰ هزار متر مکعب حجم دارد، جسورانه است اما ایدهٔ ساخت آن ملهم از زندگی روزمره است. گوردون جیل، معمار آمریکایی دربارهٔ فضای زیر گنبد این پروژه می‌گوید: «هنگام ارائهٔ طرح پروژه، اینجا را به‌عنوان فضای عمومی نمایشگاه تعریف کردیم. در نظر گرفتن یک باغ، داخل فضایی با این ابعاد، بسیار خاص و نادر است. این فضا تجربه‌ای ۳۶۰ درجه‌ دارد، چراکه گنبد تا حدودی شفاف است، چون از فایبرگلاس ساخته شده و نور از آن عبور می‌کند، نکته‌ای که تک است. فناوری این طرح، خاص است و چنین کاری، پیش از این جایی انجام نشده است.»پروژهٔ ساخت تا کنون با بودجهٔ پیش‌بینی شده یعنی ۶.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

🇮🇷میل به زندگی در این شهر. El deseo de vivir en esta ciudad.🇪🇸😍😀 Bu şehirde yaşama arzusu.🇹🇷 نمیدونم

واقعیت‌هایی از داخل ایران| مرگ بیش از ۷۵۰۰ نفر در تصادفات ۵ ماهه امسالخوبه دیگه لااقل تو این مورد آمار نشون میده که افزایش داشتیم و رشد کردیم

واقعیت‌هایی از داخل ایران| مرگ بیش از ۷۵۰۰ نفر در تصادفات ۵ ماهه امسال

واقعیت‌هایی از داخل ایران| مرگ بیش از ۷۵۰۰ نفر در تصادفات ۵ ماهه امسالواقعیت ایران نان_خون_و_عرق_شرم_است مردم_مسخ_شده واقعیت ایران_درد است و درد 😔

حمایت برخی از نمایندگان از سازندگان فیلم «رستاخیز» برای احقاق حق‌شانفاطمه ذوالقدر، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: به منظور جلوگیری از متضرر شدن سازندگان فیلم «رستاخیز»، به همراه برخی نمایندگان و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به صورت کتبی و شفاهی از وزیر ارشاد خواسته‌ایم مجوز نمایش خانگی فیلم «رستاخیز» را صادر کند تا در حق سازندگان این فیلم اجحاف نشود.

گام دهم ایران هم اروپا را وادار به بازگشت به تعهداتشان نمی‌کند/ اروپا بیش از این بضاعتی ندارد/ تهدید ایران برای کنار گذاشتن پروتکل الحاقی و خروج از ان.پی.تییک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: در رابطه با اتخاذ گام چهارم به نظر می‌رسد که ایران تصمیمش را گرفته و بعید است حتی تهدید اروپا مبنی بر خروج از برجام و ارجاع موضوع ایران به شورای امنیت که متعاقب آن بازگشت تحریم‌های این نهاد است نیز تغییری در این روند ایجاد کند. البته در برخی محافل نیز به گوش می‌رسد که ایران نیز در برابر تهدید اروپا متقابلا تهدید کرده که چنین رویکردی می‌تواند تهران را به سمت کنار گذاشتن پروتکل الحاقی و چه بسا خروج از ان.پی.تی سوق دهد.

خاطره بازی از تیر تا بهمن🚬 خاطره بازی از تیر تا بهمن موزه دخانیات در خیابان قزوین راه اندازی شد