نبرد ایران با کرونا، در سایه تحریم‌ها

27/02/2020 02:37:00 ب.ظ

تهران -ایرنا- نشریه نیوزویک در گزارشی با اشاره به تحریم های دولت ترامپ علیه ایران نوشت:تحریم‌های آمریکا تلاش‌های ایران برای مبارزه با ویروس کرونا را تحت تاثیر قرار داده و آن را پیچیده کرده است.

نبرد ایران با کرونا، در سایه تحریم‌ها | هفته نامه آمریکایی نیوزویک، در گزارش خود عنوان می‌کند، ایران برای جلوگیری از گسترش سریع و مهلک ویروس جدید کرونا تلاش می کند، اما این تلاش ها به دلیل تحریم های شدید اقتصادی ایالات متحده با پیچیدگی هایی روبرو شده است

تهران -ایرنا- نشریه نیوزویک در گزارشی با اشاره به تحریم های دولت ترامپ علیه ایران نوشت:تحریم‌های آمریکا تلاش‌های ایران برای مبارزه با ویروس کرونا را تحت تاثیر قرار داده و آن را پیچیده کرده است.

«ایرج حریرچی» معاون وزیر بهداشت ایران، روز دوشنبه اعلام کرد که دولت ۶۱ مورد مبتلا به ویروس کرونا و مرگ ۱۵نفر را تأیید کرده است. به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، «مینو محرز» یکی از مقامات وزارت بهداشت ایران هم جمعه گذشته اعلام کرد که ویروس کرونا در همه شهرهای ایران وجود دارد.

در این میان موج نگرانی ها مبنی بر اینکه ایران برای رسیدگی به بحران کرونا به دلیل تحریم ها مجهز نیست، افزایش یافته است. تحریم های ایالات متحده آمریکا به شدت بر روی دسترسی ایرانیان به تجهیزات پزشکی حیاتی تأثیر گذاشته و به احتمال زیاد توانایی کشور در پاسخ به کرونا را مختل می کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پمپئو: چه بسا ایران جزئیات مهمی را در رابطه با شیوع کرونا پنهان کرده باشدمایك پمپئو، وزیر امور خارجه آمریكا، در كنفرانس مطبوعاتی امروز سه‌شنبه 25 فوریه، با تأکید بر این‌که اینها همه برای به تعطیلی کشاندن کشور عزیز ایران است کرونا یک بیماری مشترک بین انسان و حیوان است و از قدیم وجود داشته شک نکنید

BBC NEWS فارسی on Instagram: “ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در ایران با انتشار دستورالعملی، از اقداماتی خبر داد که قرار است در جهت حفظ سلامتی زندانیان در ایران در زمان…”ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در ایران با انتشار دستورالعملی، از اقداماتی خبر داد که قرار است در جهت حفظ سلامتی زندانیان در ایران در زمان شیوع ویروس کرونا در ایران انجام شود. هنوز موردی از ابتلای زندانیان به ویروس کرونا در ایران گزارش نشده است. خب پس الفاتحه ...

تمدید تحریم‌ تسلیحاتی یمن؛ روسیه با تهدید به وتو نام ایران را حذف کردنماینده روسیه در شورای امنیت تهدید کرده بود که صورت هرگونه اشاره حتی ضمنی به نام ایران در این نظام تحریمی قطعنامه مورد نظر برای تمدید تحریم‌ها را به صورت دو فاکتو وتو خواهد کرد. خدا بخیر کنه !!!باز معلوم نیست چند کیلومتر دیگه از این خاک رو بده به روسیه!؟ آمریکا میخواد یمن را به ما پس بده، اما روسیه نمی‌گذاره. 🥴

ترکیه تمام مرزهای زمینی و هوایی خود را با ایران بستمنابع خبری ترکیه روز پنجشنبه 27 فوریه اعلام کردند، این کشور تمام مرزهای زمینی و هوایی خود را با با بستن مرز ترکیه ایران روز 13 میلیون دلار ضرر میکند خوب کاری کرد اونجاصاحب داره

کرونا در ایران؛ روسیه صدور ویزا به ایرانی‌ها را متوقف می‌کند | DW | 26.02.2020شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران به ۱۹ نفر رسید. تعداد مبتلایان نیز به ۱۳۹ تن رسیده است. خانواده‌های زندانیان سیاسی خواستار آزادی یا مرخصی آنها شده‌اند. کشور دوست و برادر روسیه..... این تصویر ساختمون کجاست؟ ینی میشه ما هم ی روزی ، پای این اتباع روسیه ی روسیاه رو از وطنمون ببُریم که از شرّشون خلاص شیم؟

AFC به طور رسمی بازی‌های نمایندگان ایران در آسیا را لغو کردکنفدراسیون فوتبال آسیا به طور رسمی بازی‌های نمایندگان ایران در آسیا را لغو کرد کنفدراسیون فوتبال آسیا از لغو بازی‌های هر چهار نماینده ایران و همینطور تک بازی نماینده کره‌جنوبی در هفته سوم و بازی سپاهان در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا خبر داد. بگین بیان حرم حضرت معصومه اونجا توصحن بازی رو برگزار کنن عاخه اونجا شفا میده فقط نمیدونم چرا خودشون واسه شفا با بادیگارد میرن آلمان پیش دکتر سمیعی ای حماسه را به مقام معظم رهبری، نایب جاکش امام زمان و‌پیامبر هرزه ی اسلام تبریک فرو میکنیم.

به گزارش روز دوشنبه هفته نامه آمریکایی نیوزویک، ایران برای جلوگیری از گسترش سریع و مهلک ویروس جدید کرونا تلاش می کند، اما این تلاش ها به دلیل تحریم های شدید اقتصادی ایالات متحده با پیچیدگی هایی روبرو شده است.تهران، جزئیات زیادی در مورد شیوع ویروس را مخفی کرده، ابراز نگرانی کرد که « ایران ممكن است جزئیات حیاتی و بسیار مهمی را در مورد شیوع این بیماری همه‌گیر، پنهان کرده باشد..Aa شورای امنیت سازمان ملل متحد نظام تحریم‌های در نظر گرفته شده علیه یمن را تا فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی تمدید کرد.

«ایرج حریرچی» معاون وزیر بهداشت ایران، روز دوشنبه اعلام کرد که دولت ۶۱ مورد مبتلا به ویروس کرونا و مرگ ۱۵نفر را تأیید کرده است. به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، «مینو محرز» یکی از مقامات وزارت بهداشت ایران هم جمعه گذشته اعلام کرد که ویروس کرونا در همه شهرهای ایران وجود دارد.» در همین حال، پمپئو از پکن بخاطر آن‌چه که او، سانسور رسانه‌ها و کارمندان مراقبتهای بهداشتی توصیف کرد، انتقاد نمود. در این میان موج نگرانی ها مبنی بر اینکه ایران برای رسیدگی به بحران کرونا به دلیل تحریم ها مجهز نیست، افزایش یافته است. تحریم های ایالات متحده آمریکا به شدت بر روی دسترسی ایرانیان به تجهیزات پزشکی حیاتی تأثیر گذاشته و به احتمال زیاد توانایی کشور در پاسخ به کرونا را مختل می کند.» پمپئو همچنین با انتقاد از پکن مبنی بر اخراج سه گزارشگر «وال استریت ژورنال»، اظهار داشت: «آزادی مطبوعات لازم است تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات دقیق در مورد این ویروس در دسترس عموم و پرسنل پزشکی قرار می‌گیرد. در عین حال، پیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمعه گذشته، یک مقام ایرانی که نخواست نامش فاش شود به نیوزویک گفت: در حال حاضر ایران می تواند نزدیک به ۹۵ تا ۹۷ درصد از نیازهای دارویی خود را تولید کند و حتی ایران در حال صادرات دارو به کشورهای دیگر منطقه است. در نظام تحریم‌‌های یمن که روز چهارشنبه موعد آن به سر می‌رسید و بار دیگر تمدید شد، تداوم ماموریت کارشناسان سازمان ملل متحد برای نظارت برتحریم‌های تسلیحاتی اعمال شده بر ضد یمن در سال ۲۰۱۵ و نیز امکان توقیف اموال و ممنوعیت سفر برای نقض کنندگان این تحریم‌ها پیش بینی شده است.

این مقام ایرانی در عین حال تاکید کرد ۳ تا ۵ درصد نیاز دارویی باقیمانده مهمترین چیزهایی هستند که ما به آنها احتیاج داریم، اما در دستیابی به آنها مشکلاتی وجود دارد زیرا آمریکا تحریم های شدیدی وضع کرده است.» او افزود: «اگر چین به خبرنگاران خارجی و كاركنان بخش پزشكی خود اجازه می‌داد كه آزادانه صحبت و تحقیق كنند، آنگاه فرصت بسیار بهتری برای چینی‌ها و سایر كشورها فراهم می‌شد تا با این چالش روبرو شوند. اما تحریم های ایالات متحده علاوه بر اینکه مانع توانایی ایران در نبرد با کرونا می شود، مانع دسترسی ایرانیان به اطلاعات مربوط به این بیماری و تکثیر آن هم شده است. ماده ۱۹ یک سازمان مستقر در لندن که از آزادی بیان و آزادی اطلاعات در سراسر جهان حمایت می کند، روز دوشنبه گفت ایرانیان به دلیل محدودیت های اقتصادی تحمیل شده توسط ایالات متحده از دسترسی به پایگاه داده ویروس کرونا «دانشگاه جان هاپکینز» باز مانده اند. از سوی دیگر، پمپئو با بیان این‌که «ایران بار دیگر انتخاباتی توام با تقلب را برگزار کرد»، افزود: «ما در کنار مردم ایران ایستاده و از صدای کسانی که طرفدار انتخابات آزاد هستند، حمایت می‌کنیم. این داده ها جزء خدمات وبسایت آمازون است که به دلیل تحریم های آمریکا، اکثر خدمات خود را در ایران ممنوع کرده است. .» سعودی شریکی بی بدیل است از سوی دیگر، وزیر امور خارجه آمریکا تأکید کرد که «سعودی و سلطان‌نشین عمان، شرکای جایگزین ناپذیر برای آمریکا قلمداد می‌شوند. قطعه پهپاد حوثی‌‌‌ها؛ «حلقه گمشده ارتباط ایران با حمله به آرامکو» عربستان ایران که از حوثی‌های یمن حمایت می‌کند و در این کشور درگیر جنگی نیابتی با عربستان است، هرگونه تلاش برای تجهیز تسلیحاتی شبه نظامیان یمن را رد می‌کند.