نباید اجازه دهیم که شفافیت تبدیل به موضوع تبلیغاتی شود

04/10/1398 04:26 ب.ظ

رییس شورای اسلامی شهر تهران: عدم تخصیص بودجه‌های عمرانی و سرمایه بدلیل عدم تحقق درامدها و کسری بودجه یکی از دلایل روزمرگی در دستگاههای اجرایی است

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مساله عدم تخصیص بودجه های عمرانی و سرمایه بدلیل عدم تحقق درامدها وکسری بودجه یکی از دلایل روزمرگی در دستگاههای اجرایی است بنابراین ذیحسابان می توانند در این حوزه هم عملکرد مناسبی داشته باشند و از عدم توازن در عملکرد و بلعیده شدن سهم بودجه های عمرانی وسرمایه ای توسط هزینه های جاری جلوگیری کنند. رییس شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: وظایفی که بعهده ذیحساب است، متعدد و متفاوت است و در واقع گلوگاه کنترل مالی شهرداری، ذیحساب محسوب می شود که به نوعی می تواند بی انضباطی، تخلفات و انحرافات را در عملکرد شهرداری، پیشگیری و کنترل کند.

هاشمی با بیان اینکه یکی از چالشهایی که شورای پنجم ، عدم انضباط مالی، شفافیت و رعایت موازین قانونی در شهرداری بود افزود: این چالش در شورای چهارم نیز در فرایند حسابرسی عملکرد سال 1392 بروز کرده بود و مسایل زیادی به رسانه ها نیز درز پیدا کرد و پس از آن نیز این موضوع با پرونده هایی قضایی که البته منشا و مدعی خارج از سیستم مدیریت شهری داشتند در حال پیگیری است و به نتایج تکان دهنده ای نیز در مورد بی انضباطی های مالی رسیده است.

رییس شورا در ادامه خاطر نشان ساخت: البته شخصا با استفاده سیاسی از این موضوع مخالفم و هرجا که از استفاده سیاسی از موضوع صورت گیرد، مساله منحرف می شود و به هدف و تاثیر خود نخواهد رسید اما نکته ای که می خواهم به آن اشاره کنم ، اهمیت پیشگیری است که باعث می شود اصولا تخلفی رخ ندهد و از بی انضباطی جلوگیری شود. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

عدم پای‌بندی آمریکا و روسیه در قبال منطقه امن در سوریهگروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک علی‌رغم تعهدات روسیه و آمریکا به حضور خود در منطقه امن ادامه دارد و نیروهای رژیم اسد و روسی نیز در مجاورت این منطقه مستقر شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

وضع بودجه دولت خوب نیست، اما اقتصاد کشور سر پا ایستاده استجلسه هیئت امنای فرهنگستان‌های کشور پیش از ظهر امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. Eshaq_jahangiri اصلا نَوَفهمَم چرطور سر پا ایستاده!!!!

بودجه 99 به لحاظ کاهش آسیب‌پذیری کشور از تحریم قابل دفاع استیک نماینده مجلس گفت: گرفتن مالیات و بلااستثنا کردن مالیات‌گیری از همه شرکت‌ها و نهادها امر مقدسی است، اما متاسفانه زمانی که این موضوع را مطرح می‌کنیم بعضی از افراد عنوان مرتد را بر زبان می‌آورند تا این کار صورت نگیرد. در صورتی که مالیات گرفتن حق ملت و دولت است و همه باید پرداخت کنند. تو اين مملكت ٣٠٠ هزار نفر ميلياردر داريم كه يك ريال هم ماليات نميدن. بريد خودتونو مسخره كنيد

دلایل عدم رغبت ایرانی‌ها به آموزش زبان عربی/ عرب‌ها به بهترین شکل از حنجره صوتی استفاده می‌کنند/ اجتماع صوت و موسیقی در زبان عربی غوغا می‌کندقرن‌ها پیش می‌گفتند اگر عرب‌زبانی بخواهد قواعد زبان عربی را بداند باید نزد اندیشمندان ایرانی برود؛ تدوین و نگارش قواعد زبان عربی هنری بوده است که به لطف بزرگانی چون «سیبویه» و «عبدالله بن خفیف» که هر دو از سرزمین فارس بوده‌اند، محقق شده است.

مهدهای کودک در شرایط تعطیلی ناشی از اضطرار، موظف به بازپرداخت شهریه نیستند/ عدم انعقاد قرارداد با والدین تخلف استمدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: چنانچه تعطیلی ناشی از شرایط اضطراری داشته باشیم، طبق ضوابط قانونی، مدیران مهدکودک الزامی به بازپرداخت پول به والدین ندارند.

دشمنان راهی جز تسلیم در برابر اراده ملت ایران ندارند/ اجازه ندهیم گله و شکایت‌ها مانع حضور مردم پای صندوق آراء شودرئیس‌جمهور گفت: اگر گله و شکایتی داریم، آن را بیان کنیم اما اجازه ندهیم که این موضوع مانع حضور مردم پای صندوق آراء شود؛ ممکن است فرد مورد نظر ما کاندیدا باشد، اما به هر دلیلی حضور ندارد این نباید موجب مأیوس شدن شود، می‌توانیم نفر بعدی را که فکر می‌کنیم می‌تواند خوب کار کند، انتخاب کنیم.