نباید با انجام سفر شرایط پایدار گیلان دوباره در وضعیت بد قرار گیرد/ از مردم تقاضا می کنیم جز در موارد ضروری سفر نکنند

27/08/2020 09:59:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با #ایلنا مطرح شد؛ نباید با انجام سفر شرایط پایدار گیلان دوباره در وضعیت بد قرار گیرد/ از مردم تقاضا می کنیم جز در موارد ضروری سفر نکنند

ایلنا, محمود قاسم نژاد درویشی

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ نباید با انجام سفر شرایط پایدار گیلان دوباره در وضعیت بد قرار گیرد/ از مردم تقاضا می کنیم جز در موارد ضروری سفر نکنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان گیلان با تاکید براینکه از مردم تقاضا می کنیم بجز موارد ضروری به استان سفر نکنند، گفت: بعد از گذشت یک ماه و نیم از شروع پیک دوم در استان توانسته ایم به شرایط پایدار برسیم و حیف است که این وضعیتی که در حال حاضر تقریبا به ثبات رسیده در این تعطیلات و ایام عزاداری امام حسین (ع) به دلیل سفرهای مردم از بین رفته و ما دوباره در شرایط بدی قرار بگیریم.

وی ادامه داد: تقاضا و خواهش ما از هموطنان این است که در این شرایط به گیلان سفر نکنند و همچنین با توجه به اینکه هر ساله در ایام عزاداری محرم هم استانی های ما که در سایر استان های دیگر ساکن هستند، برای برگزاری مراسم به شهرها و و روستاهای خودشان باز می گشتند، تقاضا می کنیم امسال با توجه به شرایط کرونا از سفر به شهرهای خودشان خودداری کنند. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان خاطرنشان کرد: حضور هم استانی های ما در این ایام در شهرها و روستاهای خودشان باعث تجمع و اجتماعات و باعث افزایش بیماری می شود. قاسم نژاد با اشاره به پیک اول کرونا در استان گیلان تصریح کرد: بعد از پیک اول کرونا که همزمان با قم در استان گیلان شاهد بودیم و ما توانستیم در فروردین ماه آن شرایط را کنترل کنیم تا پایان خرداد و هفته های اول تیرماه وضعیت ما در سراسر کشور بسیار عالی بود، اما بعد از اینکه این فاصله گذاری ها مقداری عادی شد و محدودیت ها در اماکن و مشاغل از سوی ستاد ملی کرونا برداشته شد، تصور مردم بر این بود که این بیماری به پایان رسیده است. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

انتقاد از عرضه ماسک در خارج از داروخانه / تعدد نهادهای تصمیم گیر در حوزه خدمات داروییرییس انجمن داروسازان تهران ضمن انتقاد از تعدد نهادهای تصمیم گیر در حوزه داروخانه ها گفت: جامعه داروسازی این گلایه را دارد که در شرایطی که در هر مغازه و ایستگاه مترو و... ماسک و ضدعفونی‌کننده با هر قیمتی و بدون کیفیت عرضه می‌شود، اما تمام نظارت‌ها بر روی داروخانه متمرکز شده است. در حالی که ما مدعی هستیم که چرا سازمان تعزیرات و .... اجازه دادند که ماسکی بیرون از داروخانه عرضه شود. فضاهای بیرون داروخانه باید کنترل می‌شد.

نگاهی به تاریخچه روابط آمریکا و سودان؛ از قطع روابط تا سفر مایک پمپئو به خارطومدر حالی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در یک پرواز مستقیم از اسرائیل به سودان سفر کرد که او عالی‌رتبه‌ترین مقام آمریكایی است كه از زمان بركناری عمر بشیر، دیکتاتور سابق سودان به سودان رفته است.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 24 میلیون نفر رسید

کرونا در ایران؛ سفر نروید اما همه چیز برای رفتن به سفر را مهیا کردیم!

دومین سفر ماکرون به لبنان از زمان انفجار بیروت- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimدومین سفر ماکرون به لبنان از زمان انفجار بیروت خبرگزاری رسمی لبنان: امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اول سپتامبر به لبنان سفر خواهد کرد

تنها 74 گردشگر خارجی در سه ماهه نخست امسال به ایران سفر کردندوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران گفت که در سه ماهه نخست سال 1399 تنها 74 گردشگر خارجی به این کشور سفر کرده اند. - خبرگزاری آناتولی

"محمود قاسم نژاد درویشی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت گیلان از نظر شیوع بیماری کرونا به خصوص با توجه به سفرهای پیش رو گفت: همانطور که همه مردم می دانند در ارتباط با بیماری کرونا به طور قطع جلوگیری از اجتماعات، حفاظت شخصی و رعایت فاصله اجتماعی تنها راه کم کردن شیوع این بیماری است و براساس آخرین جلسه ای که در ستاد مقابله با کرونا در استان داشتیم هم در رسانه های استانی و همچنین از طریق رسانه ملی به این موضوعات تاکید کرده ایم.به گزارش ایسنا، دکتر خویی در نشست خبری که به مناسبت روز داروساز برگزار شد، گفت: حذف تعرفه خدمات دارویی از اقداماتی بود که منجر به دلسردی و دلزدگی بسیار شدیدی را به ویژه در داروسازان جوان‌تر ایجاد کرده است.نگاهی داریم به روابط پرفراز و نشیب ایالات متحده آمریکا و سودان در دهه‌های گذشته: ۱۹۵۶- پس از استقلال سودان از حاکمیت دوگانه مصر و بریتانیا، روابط دیپلماتیک با آمریکا برقرار شد.شمار افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان به 24 میلیون و 61 هزار و 216 نفر افزایش یافت.

  وی ادامه داد: تقاضا و خواهش ما از هموطنان این است که در این شرایط به گیلان سفر نکنند و همچنین با توجه به اینکه هر ساله در ایام عزاداری محرم هم استانی های ما که در سایر استان های دیگر ساکن هستند، برای برگزاری مراسم به شهرها و و روستاهای خودشان باز می گشتند، تقاضا می کنیم امسال با توجه به شرایط کرونا از سفر به شهرهای خودشان خودداری کنند.  معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان خاطرنشان کرد: حضور هم استانی های ما در این ایام در شهرها و روستاهای خودشان باعث تجمع و اجتماعات و باعث افزایش بیماری می شود. مخصوصا مداخلات نهادهایی که عمدتا نقش نظارتی دارند، اما وارد مرحله سیاست‌گذاری شده‌اند و به نوعی وارد عرصه‌هایی شدند که جزو اختیارات وزارت بهداشت است.  قاسم نژاد با اشاره به پیک اول کرونا در استان گیلان تصریح کرد: بعد از پیک اول کرونا که همزمان با قم در استان گیلان شاهد بودیم و ما توانستیم در فروردین ماه آن شرایط را کنترل کنیم تا پایان خرداد و هفته های اول تیرماه وضعیت ما در سراسر کشور بسیار عالی بود، اما بعد از اینکه این فاصله گذاری ها مقداری عادی شد و محدودیت ها در اماکن و مشاغل از سوی ستاد ملی کرونا برداشته شد، تصور مردم بر این بود که این بیماری به پایان رسیده است. ۱۹۷۲- بر اساس توافقنامه صلح آدیس آبابا میان دولت سودان و جنبش آنیانیا ، جنوب سودان به منطقه خودمتار تبدیل شد.  وی ادامه داد: متاسفانه مردم با باور اینکه این بیماری به پایان رسیده اقدام به سفر کرده و ارتباطاتشان از این طریق افزایش پیدا کرد‌، همچنین برگزاری جشن های عروسی و عزاداری ها باعث شد ما در هفته اول تیرماه دچار پیک دوباره شویم و تازه الان بعد از گذشت یک ماه و اندی از این پیک توانسته ایم شرایط را تقریبا پایدار نگهداریم و حیف است که این وضعیتی که در حال حاضر تقریبا به ثبات رسیده در این تعطیلات و ایام عزاداری امام حسین (ع) به دلیل سفرهای مردم از بین رفته و ما دوباره در شرایط بدی قرار بگیریم. نگرانی داروسازان از حذف فواصل و ضوابط تاسیس داروخانه وی افزود: حذف فواصل و ضوابط تاسیس داروخانه‌ها منجر به تراکم داروخانه‌ها در مناطق بیشتر برخوردار و محرومیت مناطق کمتر برخوردار یا مناطق ضعیف‌تر اقتصادی از خدمات دارویی می‌شود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان تاکید کرد: ما از مردم تقاضا می کنیم به جز در شرایط ضروری تحت هیچ شرایط دیگری به شمال سفر نکنند. تاکنون در آمریکا 5 میلیون و 955 هزار و 728 مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است.

  وی درباره ایجاد محدودیت ها در استان گفت: همواره در تعطیلاتی که در کشور داریم مانند ایام نوروز و ایام عزاداری امام حسین (ع) به دلیل افزایش حجم تردد محدودیت های ترافیکی از سوی پلیس راه ایجاد می شود و این اقدام قطعا در این روزها در مسیرهای شمالی اتفاق خواهد افتاد. اقتصاد داروخانه ها خویی ادامه داد: علاوه بر اینکه بحث اقتصاد داروخانه‌ها هم مطرح است. آغاز سه دهه دیکتاتوری عمر‌البشیر ۲۰۰۱- رئیس جمهور وقت جرج بوش، جان دَنفورت را با هدف پایان دادن به جنگ داخلی به عنوان فرستاده ويژه آمریکا به سودان انتخاب کرد.  قاسم نژاد با بیان اینکه امسال یکی از سال هایی بود که حضور مسافران در سواحل بسیار کم بود، تصریح کرد: اکیپ های ما در ستاد مقابله با کرونا در استان در این مناطق حضور دارند و از تجمعات جلوگیری می کنند.  لینک کوتاه . وقتی قیمت دارو پایین می‌ماند، به این معنا است که به نوعی بخشی از هزینه پایین نگه داشته شدن قیمت دارو از جیب داروساز پرداخت می‌شود و به همین نسبت اقتصاد داروخانه هم پایین نگه داشته می‌شود.