ناو هواپیمابر مجهز به سوخت هسته‌ای نیمیتز، دو ناو و یک ناوشکن، وارد خلیج فارس شدند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺ناو هواپیمابر مجهز به سوخت هسته‌ای نیمیتز، دو ناو و یک ناوشکن، وارد خلیج فارس شدند ⚡️ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس نیمیتز، کشتی فرماندهی ناوگروه ضربت نیمیتز، همراه با دو ناو مجهز به مو‌شک‌های هدایت‌شونده و نا‌وشکن ‌یو‌اس‌اس استرت وارد خلیج_فارس شدند.

ناو هواپیمایر یو‌اس‌اس نیمیتز، کشتی فرماندهی ناوگروه ضربت نیمیتز، همراه با دو ناو مجهز به مو‌شک‌های هدایت‌شونده یو‌اس‌اس پرینستون و یو‌اس‌اس فیلیپین سی، و همچنین همراه با نا‌وشکن ‌یو‌اس‌اس استرت که به سیستم شلیک موشک‌‌هدایت شونده مجهز است، مرحله عبور از تنگه هرمز را تکمیل کردند و روز جمعه ۱۸ سپتامبر وارد خلیج فارس شدند. این مطلب را ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و فرماندهی مرکزی، سنتکام، روز جمعه ۱۸ سپتامبر اعلام کردند.

دریاسالار ساموئل پاپارو، فرمانده نیروهای دریایی فرماندهی مرکزی و ناوگان پنجم آمریکا در بیانیه ای می گوید: «حضور این ناوگروه به عنوان نیرویی اساسا انعطاف پذیر، نشان دهنده قابلیت نیروی دریایی آمریکا برای پرواز، دریانوردی و عملیات در هر مکانی است که قوانین بین المللی برای حمایت از عملیات معمول و سریع اجازه آن را می دهد.»

طبق این بیانیه، «ناوگروه ضربت نیمیتز در محدوده عملیات ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و در پشتیبانی از عملیات دریایی برای تضمین ثبات دریایی و امنیت"منطقه مرکزی" مستقر شده است که مدیترانه و منطقه اقیانوس آرام را از طریق اقیانوس هند و سه نقطه استراتژیک به هم متصل می کند.» به گفته نیروی دریایی آمریکا، ناوهواپیمابر نیمیتز که مجهز به سوخت هسته ای است «یکی از بزرگترین کشتی های جنگی در جهان به شمار می رود» وکل طول آن ۳۳۳ متر و کل ارتفاع آن «از کف تا نوک دکل بیش از ۲۳ طبقه است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ناو هواپیمابر یواس‌اس نیمیتز از تنگه هرمز عبور کرد و وارد خلیج فارس شدعبور این ناو با حدود ۵ هزار ملوان و تفنگدار از تنگه هرمز در حالی انجام شد که ایران در واکنش به مواضع آمریکا از جمله تصمیم برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه تهران، بارها تهدید کرده بود که این تنگه را خواهد بست. قدمش روی چشم.امیدوارم نیمیتز تا پایان حکومت نکبت اسلامی ایران در خلیج فارس باقی بماند و تا تکلیف این حکومت تبهکار روشن نشده از آبراهه بیرون نرود. بخش اعظمی از مردم ایران از برخورد جدی امریکا با رژیم اسلامی ایران پشتیبانی میکنند و حتی حاضرند در صورت مسلح شدن خود وارد صحنه شوند قدمش روی چشم.امیدوارم نیمیتز تا پایان حکومت نکبت اسلامی ایران در خلیج فارس باقی بماند و تا تکلیف این حکومت تبهکار روشن نشده از آبراهه بیرون نرود. بخش اعظمی از مردم ایران از برخورد جدی امریکا با رژیم اسلامی ایران پشتیبانی میکنند و حتی حاضرند در صورت مسلح شدن خود وارد صحنه شوند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقال پناهجویان موریا یک هفته پس از آتش‌سوزیدر روزهای اخیر بسیاری از این پناهجویان در همان محل یا در کنار خیابان‌ها روی کارتن می‌خوابیدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روایت یک مخاطب از بازجویی از متهمان به قتل در اداره آگاهی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نوید افکاری؛ گزارش تناقض‌های یک پرونده - BBC News فارسیپنج روز پس از خبر اعدام ناگهانی نوید افکاری و اطلاعات و گزارش‌ها و تحلیل‌های ضد و نقیض از منابع رسمی و غیررسمی، و پس از بررسی‌های دقیق و کنار هم چیدن موارد موثق و قطعی‌ شده، نیاز به ارائه گزارشی است تا پرسش‌ها از نهادهای مسئول، شفاف و مستند صورت گیرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سقوط کولبر ۱۴ ساله فقط به خاطر یک گوشی هوشمند!/ چرا کسی کاری برای کولبران نمی‌کند؟!علیرغم وعده‌های ریز و درشت نمایندگان مجلس و دولت، نه تنها از نرخ کولبری در سالهای اخیر کاسته نشده، بلکه زنان و کودکان نیز به جمعِ باربردوشان اضافه شده‌اند؛ همه چیز مقابلِ چشمان ماست، تصویر مانی هاشمی و مادرش هنوز تازه است، داغِ داغ است؛ کودک و مادری که از غمِ «شاد» و فقط به خاطر یک گوشی هوشمند، بار بر دوش، پا در کوهستان گذاشتند... واقعا درداوره،مسئولان چندقدم جلوتر را هم ببینند..
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عرضه اولیه درشت در یک شنبه آینده + جزئیات- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimعرضه اولیه درشت در یک‌شنبه آینده سهام گروه مالی سپهر صادرات با نماد وسپهر۱ یکشنبه ۳۰ شهریور در فرابورس ثبت سفارش می‌شود بورس دامنه قیمت هر سهم بین ۹۵۰ تا ۱۱۰۰ تومان تعیین شده است که با در نظر گرفتن تعداد ۱۱۰۰ سهم و ارقام قیمتی دامنه می‌توان پیش بینی کرد که حداقل ۱ میلیون و ۴۵ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ۲۱۰ هزار تومان برای نقدینگی نیاز است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »