ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس برای مقابله با 'تهدیدهای ایران' تقویت می‌شود | DW | 21.02.2022

02/12/1400 10:54:00 ب.ظ

قرار است ۱۰۰ شناور و زیردریایی بدون سرنشین به تجهیزات ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده اضافه شوند. فرمانده این واحد نظامی آمریکایی ایران را 'تهدید شماره یک' در منطقه خواند.

قرار است ۱۰۰ شناور و زیردریایی بدون سرنشین به تجهیزات ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده اضافه شوند. فرمانده این واحد نظامی آمریکایی ایران را 'تهدید شماره یک' در منطقه خواند. عکس از آرشیو به گفته این مقام نظامی، حمل و نقل دریایی در منطقه در سال‌های اخیر، پس از خروج آمریکا از برجام، بارها در معرض خطر بوده است.

ناوگان پنجم مسئولیت حفظ منافع آمریکا در خلیج فارس، دریای عمان، دریای سرخ، خلیج عدن و بخش‌هایی از اقیانوس هند را به‌عهده دارد و مرکز آن در بحرین است.

» ایران از گروه‌های شبه‌نظامی در عراق، سوریه، لبنان و یمن حمایت می‌کند. با مهمترین پهپادهای جهان آشنا شوید Northrop Grumman X-47 CH-5 General Atomics MQ-1 General Atomics MQ-9 RQ-4 Global Hawk Heron IAI Harop Northrop Grumman MQ-8

Bayraktar TB2 TAI Anka شاهد ۱۲۹

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

الان باید در مورد روسیه صحبت کنید، نه ایران

بغداد: دور پنجم مذاکرات تهران-ریاض به زودی برگزار می‌شود/ خوش بین هستیممشاور امنیت ملی عراق گفت: دور پنجم‌ مذاکرات ایران و عربستان بزودی در بغداد برگزار خواهد شد و ما به آن خوشبین هستیم.

بنت: توافق با ایران به خشونت بیشتر در خاورمیانه منجر می‌شود | DW | 21.02.2022نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل گفته توافق ایران و آمریکا برای احیای برجام در حال شکل‌گیری و ضعیف‌تر از توافق اولیه است و به خشونت بیشتر در خاورمیانه منجر می‌شود. Woooow 🤣🤣🤣🤣🤣 نفتعلی از این حرف ها زیاد میزند بااین کارهایی که اسرائیلی ها دارند همه جای دنیا انجام میدن برای اثبات خودشون!!!!! یه وقتهایی میگم دم هیتلر گرم!!!

وزیر خارجه عربستان: ریاض برای دور بعدی مذاکرات با ایران برنامه‌ریزی می‌کندوزیر خارجه عربستان سعودی روز شنبه ۳۰ بهمن گفت که این کشور در پی برنامه‌ریزی برای دور پنجم مذاکرات مستقیم با ایران علی‌رغم «عدم پیشرفت واقعی» در مذاکرات پیشین است.

هشدار آمریکا: فهرست مرگ روسیه برای شهروندان اوکراین | DW | 21.02.2022آمریکا نامه‌ای به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل فرستاده و مدعی شده روسیه فهرستی از شهروندان اوکراین دارد که در صورت حمله روسیه کشته شده یا به اردوگاه فرستاده می‌شوند.

توافق هسته‌ای در'چند ساعت' با وجود 'سخت‌ترین مسایل' حل نشده؟ | DW | 21.02.2022به گفته طرفین مذاکرات هسته‌ای، گفت‌وگوهای وین به مراحل نهایی نزدیک شده‌ است. وزیر خارجه ایران گفته اگر غرب 'واقع‌بینانه برخورد کند، می‌توان در چند ساعت به توافق رسید'. سخنگوی او گفته مسایل دشوار و کلیدی هنوز حل نشده است.

محکومیت سفیر پیشین ایران در آلمان به ۱۱ ماه حبس | DW | 21.02.2022حسین موسویان، سفیر وقت ایران در آلمان و مشاور پیشین منطقه آزاد کیش به ۱۱ ماه حبس محکوم شد. اتهام او 'تبانی در معاملات دولتی' اعلام شده است. موضوع اصلی واگذاری ۲۰۰ هکتار زمین و ۱۰۰ هزار متر مربع از دریا در جزیره کیش است. حسین موسویان در جنایات خمینی و خامنه‌ای شریک است. حرامزاده تبانی دیگه چیه دزدی