ناوگان هوایی آلمان با ۹۳ یوروفایتر و ۴۵ جنگنده اف‌۱۸ به روز می‌شود

20/04/2020 04:00:00 ب.ظ

ناوگان هوایی آلمان با ۹۳ یوروفایتر و ۴۵ جنگنده اف‌۱۸ به روز می‌شود جزئیات بیشتر🔽

آلمان, نیروی هوایی

ناوگان هوایی آلمان با ۹۳ یوروفایتر و ۴۵ جنگنده اف‌۱۸ به روز می‌شود جزئیات بیشتر🔽

وزیر دفاع آلمان این موضوع را به اطلاع همتای آمریکایی خود رسانده است و واشنگتن در جریان این تغییر و تحولات جنگنده‌های جدید برلین قرار گرفته است.

وزارت دفاع آلمان قصد دارد ناوگان هوایی جنگی خود را نوسازی کند. آلمان با این طرح، جنگنده‌های تورنادو را با ۹۳ فروند هواپیمای جنگنده یوروفایتر و ۴۵ فورند جنگنده اف ۱۸ جایگزین خواهد کرد.مجله اشپیگل آلمان با انتشار این گزارش همچنین می‌گوید وزیر دفاع آلمان همتای آمریکایی خود را در جریان این تصمیم قرار داده است.

جنگنده‌های جدید یوروفایتر توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های ایرباس فرانسه، لئوناردو اس پی ای ایتالیا و همچنین بی ای ای بریتانیا ساخته می‌شود. همچنین ۴۵ جنگنده اف ۱۸ از شرکت آمریکایی بوئينگ خریداری خواهد شد.سخنگوی شرکت بوئيگ در شیکاگو آمریکا در این خصوص می‌گوید: «ما منتظر صدور اطلاعیه رسمی در این رابطه هستیم. ما همچنان به ادامه همکاری میان دو دولت ایالات متحده و آلمان متعهدیم. ما تاکید می‌کنیم که جنگنده‌های جدید برای الزامات جنگ الکترونیک در آلمان ایده‌آل هستند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

اولین گام آلمان به سوی جهان پساکروناکرونا در آلمان | دولت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز یکشنبه و در نخستین گام خود به سوی جهان پساکرونا، به فروشگاه‌ها و مغازه‌های کوچک اجازه داد پس از یک دوره تعطیلی با هدف جلوگیری از شیوع کرونا، به فعالیت عادی بازگردند

آلمان ۴۷ کودک پناهجوی بدون سرپرست را از اردوگاه‌های یونان پذیرفتاین گروه از کودکان پناهجو که اکثرا افغان و سوری هستند، همگی مورد تست کرونا قرار گرفتند و باید برای گذراندن ۱۴ روز قرنطینه به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا به منطقه اوسنابروک آلمان منتقل شوند. خدا رو شکر حداقل میتونن به آینده خوب امیدوار باشن! کودکانیکه قربانی جنگ افروزی و فساد دولت‌هاشون هستن و آواره میشن المان ، نشانه وجود اینکه هنوز آدمیت زنده است. متشکرم خانم مرکل. پرچم کشورت همیشه پاینده باد. آفرین واقعا آفرین 👏👏👏👏👏

۴۷ کودک و نوجوان پناهجو از یونان وارد آلمان شدند | DW | 18.04.2020۴۷ کودک و نوجوان بی​‌سرپرست که در اردوگاه‌های جزایر یونان سرگردان بودند با پروازی از آتن به هانوفر آلمان وارد شدند. کودکان پناهجو از کدام کشور هستند و کدامیک از کشورهای اروپایی حاضر به پذیرش این پناهجویان شدند؟ متأسفانه این کار انسان دوستانه باعث می شود که پدر و مادران بیشتری تشویق شوند که بچه‌های خردسال خود را به هر قیمتی بطور قاچاق به اروپا پناهنده شوند! و متاسفانه بزودی بایستی منتظر چندبرابر شدن ورود این قبیل کودکان به ترکیه و یونان باشیم! راه حل پناهندگی دمکراسی در کشورهایشان است حتما آلمان وقتی برده باید قبولشون کنه از هر 10 ایرانی ، یک نفر پذیرش!! از هر 10 افغان ، هر ده نفر ریجکت!! فریب شو آف آلمان را نخورید!! سرنوشت این کودکان هم کاملا مشابه است! من سعی می کنم با این کودکان در ارتباط باشم و اطلاع خواهم داد!

آلمان شرایط دریافت تابعیت را سخت‌تر می‌کند آلمان شرایط دریافت تابعیت را سخت‌تر می‌کند دولت آلمان مصمم است شرایط دریافت تابعیت را برای افرادی که با هویت جعلی یا با ارائه اطلاعات نادرست موفق به دریافت اقامت شده‌اند، سخت‌تر کند

یک‌سوم هتل‌ها و رستوران‌های آلمان در معرض خطر ورشکستگی | DW | 19.04.2020نماینده اتحادیه هتلداران و صاحبان رستوران‌ها و کافه‌ها و بارهای آلمان نسبت به پیامدهای کرونا هشدار داد. به گفته او، اگر دولت به این واحدهای اقتصادی کمک مالی بیشتری نکند، یک‌سوم آنها ورشکسته خواهند شد.

آلمان شرایط دریافت تابعیت را سخت‌تر می‌کند آلمان شرایط دریافت تابعیت را سخت‌تر می‌کند دولت آلمان مصمم است شرایط دریافت تابعیت را برای افرادی که با هویت جعلی یا با ارائه اطلاعات نادرست موفق به دریافت اقامت شده‌اند، سخت‌تر کند

Aa وزارت دفاع آلمان قصد دارد ناوگان هوایی جنگی خود را نوسازی کند.به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، این تعطیل طولانی مدت، خرده فروشان آلمانی را از فروش ۳۰ میلیارد یورو (۳۳ میلیارد دلار) محروم کرده و فروشندگان بسیاری را به لبه ورشکستی کشانده است.Aa آلمان به ۴۷ کودک پناهجوی بدون سرپرست که اکثرا کودکان افغان و سوری ساکن اردوگاه های پناهجویان در یونان هستند، اجازه داد تا وارد خاک این کشور شوند.بحث بر سر پذیرش پناهجویان کودک و نوجوان بی​‌سرپرست  در جزایر یونان علیرغم حدت بحران کرونا در اروپا از سر گرفته شد.

آلمان با این طرح، جنگنده‌های تورنادو را با ۹۳ فروند هواپیمای جنگنده یوروفایتر و ۴۵ فورند جنگنده اف ۱۸ جایگزین خواهد کرد. مجله اشپیگل آلمان با انتشار این گزارش همچنین می‌گوید وزیر دفاع آلمان همتای آمریکایی خود را در جریان این تصمیم قرار داده است. وی یکی از مغازه دارانی است که در جریان قرنطینه یک ماهه در آلمان، کسب و کارشان را تعطیل کردند. جنگنده‌های جدید یوروفایتر توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های ایرباس فرانسه، لئوناردو اس پی ای ایتالیا و همچنین بی ای ای بریتانیا ساخته می‌شود. هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان که پیش از این پیوسته مهاجرت به اروپا و آلمان را مورد حمله قرار می داد پس از انتقال این کودکان به آلمان با اشاره به اینکه این سیاست نشانه ای از همبستگی اروپایی است، گفت: «آلمان به قول خود عمل کرده است. همچنین ۴۵ جنگنده اف ۱۸ از شرکت آمریکایی بوئينگ خریداری خواهد شد. مرکل به دلیل نشان دادن واکنش مناسب به بحران کرونا، مورد تعریف و تمجید قرار گرفته است. سخنگوی شرکت بوئيگ در شیکاگو آمریکا در این خصوص می‌گوید: «ما منتظر صدور اطلاعیه رسمی در این رابطه هستیم.  دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید هرچند تعداد این پناهجویان فعلا کم است اما انتقال آنان ارزشی نمادین دارد و به گفته یلوا یوهانسون، کمیسر امور پناهجویان اتحادیه اروپا نخستین گام موفق در شرایط کرونایی است.

ما همچنان به ادامه همکاری میان دو دولت ایالات متحده و آلمان متعهدیم. حال کشورهای دیگر از ایتالیا گرفته تا اسپانیا و از آمریکا تا فراتر از آن باید رویکرد بزرگترین اقتصاد اروپا (آلمان) در مهار بحران کرونا را مورد توجه قرار دهند. یلوا یوهانسون، کمیسر مهاجرت و امور داخلی اتحادیه اروپا با استقبال از اقدام آلمان در پذیرش این گروه از کودکان پناهجو گفته است که این اقدام آلمان نشانه ای از کارکرد همبستگی اروپایی در این دوران دشوار شیوع ویروس جدید کرونا است. ما تاکید می‌کنیم که جنگنده‌های جدید برای الزامات جنگ الکترونیک در آلمان ایده‌آل هستند.» اشپیگل همچنین می‌نویسد این اقدام کرامپ کارن‌بائر، وزیر دفاع آلمان می‌تواند زمینه ناخرسندی سوسیال دموکرات‌ها که در ائتلاف حاکم آنگلا مرکل در دولت حضور دارند را فراهم سازد. دولت آلمان در عین حال به همه شهروندان توصیه کرده است از ماسک استفاده کنند. چرا که او قبل از انجام این اقدام آنها را در جریان قرار نداده است. گزارش‌هایی که در ماههای گذشته از اردوگاه های پناهجویان در یونان منتشر شده است نشان می دهد که این کمپ‌ها با جمعیت بسیار زیاد پناهجویان و فقدان ضروریات بهداشتی مواجه هستند و پناهجویان ساکن این این اردوگاه ها به شدت در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» آسیب پذیر هستند. . «ینس اشپان» وزیر بهداشت آلمان، همکاری شهروندان در رعایت محدودیت‌های تماسی را از جمله دلایل موفقیت این کشور در مهار بحران کرونا دانست.  به دلیل شیوع ویروس کرونا قرار است این کودکان و نوجوانان هرچه سریع‌تر از اردوگاه‌​های جزایر یونانی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتقل شوند.