ناوالنی: مأمور اطلاعاتی روسیه به مسموم کردن من 'اقرار کرد' | DW | 21.12.2020

01/10/1399 11:50 ب.ظ

چه کسی الکسی ناوالنی، منتقد برجسته رئيس‌جمهور روسیه را مسموم کرد؟ ناوالنی می‌گوید، با مردی که عضو سازمان اطلاعات داخلی روسیه است با کاربست یک شگرد صحبت کرده و او اقرار کرده که با ماده سمی لباس زیر او را آغشته کرده است.

چه کسی الکسی ناوالنی، منتقد برجسته رئيس‌جمهور روسیه را مسموم کرد؟ ناوالنی می‌گوید، با مردی که عضو سازمان اطلاعات داخلی روسیه است با کاربست یک شگرد صحبت کرده و او اقرار کرده که با ماده سمی لباس زیر او را آغشته کرده است. به گزارش تسایت آنلاین، ناوالنی این موضوع را با عنوان"من به قاتلم زنگ زدم. او اقرار کرد" در یوتیوب منتشر کرده و مکالمه تلفنی خود با یک نفر که ظاهرا مأمور این سازمان است را در آن گنجانده است.

او در این مکالمه که ۱۴ دسامبر انجام شده خود را دستیار رئیس شورای امنیت روسیه جا می‌زند تا بتواند اعتماد این مرد را جلب کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این تماس بخشی از تحقیقاتی بوده که هفته گذشته از سوی چندین رسانه، از جمله اشپیگل انجام شده است. خبرنگاران هفته پیش نتایج تحقیقات خود در این زمینه را منتشر کردند و گفتند که دست کم هشت مأمور امنیتی روسیه در مسموم کردن ناوالنی شرکت داشته‌اند.

ناوالنی در اوت سال جاری در یک پرواز داخلی در روسیه از هوش رفت. مأمور اطلاعاتی روسیه که تماس ناوالنی با او در یوتیوب منتشر شده در این مکالمه می‌گوید، سم را در رویه داخلی شورت خود جاسازی کرده بود. ناوالنی از این حمله تنها به این دلیل جان سالم به در برد که پروازش به اندازه کافی طولانی نشد و خلبان به دلیل بدحال شدن او در شهر اومسک سیبری فرودی اضطراری کرد. ناوالنی در آن‌جا به بیمارستان انتقال یافت و سپس به بیمارستان شاریته برلین منتقل شد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

پرزیدنت بایدن: رفتار روسیه با آلکسی ناوالنی ناعادلانه و نامناسب استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. رفتار امریکا با جولیان آسانژ چطور است؟! رفتار بن سلمان با خاشقچي چطور بود؟؟؟ بیزار کننده است این هیچ کس!

اوکراین: روسیه کریمه را به پایگاه نظامی با قابلیت هسته‌ای بدل کرده استبر پایه گزارش اس.‌زد.آر.یو، روسیه تقریباً تمام سامانه‌های پدافند موشکی با توانایی هسته‌ای متعلق به دوران اتحاد جماهیر شوروی پیشین را برای استفاده مجدد در کریمه در نظر گرفته است.

تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به مقام معظم رهبری در دیدار ولایتی با سفیر روسیهلوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران در دیدار با علی اکبر ولایتی، پیام رییس جمهور روسیه در پاسخ پیام مقام معظم رهبری که توسط قالیباف ارائه شده بود را تقدیم کرد.

با وجود اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، پرزیدنت بایدن خواهان گفت‌وگو با پوتین شد🔺با وجود اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، پرزیدنت بایدن خواهان گفت‌وگو با پوتین شد ▪️ پرزیدنت بایدن این تحریم‌ها را «متناسب» دانست و گفت آمریکا به دنبال آن نیست که به چرخه تنش‌ها و درگیری با روسیه دامن بزند و خواهان روابطی پایدار و قابل پیش‌بینی است

​​​​​​​آلکسی ناوالنی، منتقد زندانی دولت روسیه، اعتصاب غذا کرد | DW | 31.03.2021آلکسی ناوالنی، سیاستمدار منتقد دولت روسیه اعلام کرد که در اعتراض به نبود مراقبت‌های پزشکی در زندان دست به اعتصاب غذا می‌زند. او درحال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان است.

اتحادیه اروپا چهار مقام عالی‌رتبه روسیه را به‌دلیل مشارکت در محاکمه ناوالنی و سرکوب تحریم کردالکساندر کالاشنیکوف، مدیر سازمان زندان‌ها، الکساندر بستریکین، مسئول کمیته تحقیقات، ایگور کراسنوف، دادستان عمومی و ویکتور زولوتوف، رئیس گارد ملی روسیه، چهار مقامی هستند که نامشان در لیست سیاه سفر به اتحادیه اروپا ثبت شده است. 🤣