ناهید شیربیشه: اطلاعاتی‌ها می‌گویند باید گوشی ساده غیر اندرویدی داشته باشم

15/11/1400 11:14 ق.ظ

مادر پویا بختیاری، از قربانیان سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ در ویدئویی خبر داد که وزارت اطلاعات او را تحت فشار قرار داده تا «یک گوشی همراه بدون امکانات سیستم عامل اندروید» داشته باشد.

مادر پویا بختیاری، از قربانیان سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ در ویدئویی خبر داد که وزارت اطلاعات او را تحت فشار قرار داده تا «یک گوشی همراه بدون امکانات سیستم عامل اندروید» داشته باشد. او در ادامه گفته است که ماموران اطلاعاتی و امنیتی برای چندمین بار «بدون اجازه» وارد خانه او شده و به زور گوشی را از دست او گرفته و برده‌اند و او مجبور شده که برای خرید سیم‌کارت و گوشی جدید حقوق یک ماه خود را پرداخت کند.

مادر پویا بختیاری افزوده است که ماموران به او گفته‌اند که باید «گوشی ساده» بدون امکانات اندروید خریداری کند. او با انتقاد از این اقدام گفته است که «مگر این جا کره شمالی است که برای من تعیین کنند چه مدل گوشی بخرم».

پویا بختیاری در آبان سال ۹۸ به‌دلیل اصابت گلوله به جمجمه‌اش در کرج کشته شد. خانواده او از آن زمان دادخواه خون فرزند خود و محاکمه عاملان قتل او و مقامات جمهوری اسلامی هستند. اقدامات اعتراضی آن‌ها نیز با واکنش‌های تندی از سوی نیروهای امنیتی و اطلاعات مواجه شده است، از جمله منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از اردیبهشت امسال در زندان به‌سرمی‌برد و علاوه بر زندان به دو سال و نیم تبعید و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است. headtopics.com

بله، توقع دارن بکشن، شکنجه کنن، اموالو مصادره کنن کسی هم صداش در نیاد عدالت وعده داده شده در پنجاهو هفت همین بود

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

کارشناسان سایبری: هکرهای مرتبط با وزارت اطلاعات ایران نهادهایی در ترکیه را هدف گرفته‌اندمحققان امنیت سایبری از یک گروه اطلاعاتی می‌گویند یک گروه جاسوسی به نام «مادی‌واتر» که با وزارت اطلاعات ایران مرتبط است، کارزار مخربی را علیه نهادهای خصوصی در ترکیه آغاز کرده است.

المپیک زمستانی؛ چه ستاره‌هایی را باید دنبال کنیم؟ - BBC News فارسیبیست و چهارمین دوره المپیک زمستانی از جمعه به طور رسمی آغاز می‌شود. المپیک ۲۰۲۲ پکن در حالی روی برف‌های چین شروع می‌شود که با توجه به تاخیر در برگزاری المپیک تابستانی توکیو به دلیل شیوع کرونا، حدود شش ماه بین این دو رویداد بزرگ فاصله افتاده است. بخش ورزشی بی‌بی‌سی نگاهی انداخته به ستاره‌های بزرگ معتبرترین رویداد در ورزش‌های زمستانی هدف بی بی سی از حمله به زبان ملی: ایجاد تفرقه و جنگ داخلی در ایران! آیا تجزیه طلبان یواشکی تفاوت 'آموزش زبان مادری' با 'آموزش به زبان مادری' را نمیدانند؟ تاریخ زبان پارسی را نمیدانند؟ نمیشناسند نظامی گنجوی ها را؟ البته که میدانند! اما چون مزدورند, خود را به 'بهنود بودن' میزنند!

پایان «فصلی تاریک» در تاریخ؛ تیم فوتبال آمریکایی شهر واشنگتن نام جدید خود را برگزیدپایان «فصلی تاریک» در تاریخ؛ تیم فوتبال آمریکایی شهر واشنگتن نام جدید خود را برگزید ▪️به گزارش شبکه ورزشی «ای‌اس‌پی‌ان»، این تیم که در گذشته واشنگتن «رداسکینز» نام داشت، از این پس با عنوان واشنگتن «کامندرز» یا «فرماندهان» به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

ماکرون: در حوزه شنگن در برابر پناهجویان «بازوی مسلح» ایجاد شودرئیس‌جمهوری فرانسه تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید در زمینه اخراج «مهاجران غیرقانونی» به کشورهایشان سیاستی «اجرایی‌تر» و «متحدتر» در پیش گیرد. بدبخت پناهجویان که پناه آوردن به اینها😁😁🖐🖐🖐

کودکان به سرعت در حال درگیر شدن با سویه اومیکرون هستند/ تعطیلی‌های منطقه‌ای و محلی باید اعمال شودمعاون بهداشت ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: کودکان به سرعت درحال درگیر شدن با سویه اومیکرون هستند، به این دلیل که ما در کودکان واکسیناسیون کمتری انجام داده‌ایم.

اولویت در سیاست‌گذاری‌ها باید توسعه کشور و بهبود شرایط زندگی مردم باشد/ از هر مذاکره ای برای رفع تحریم‌ها حمایت می‌کنیممعاون سیاسی حزب اتحاد ملت گفت: سفر رئیس‌جمهور به روسیه ابهامات مختلفی را بین مردم دامن زد در حالی که انباشت ابهامات تاثیر روانی خود را در بی اعتمادی عمومی به دنبال دارد.

خانم شیربیشه در این ویدئو که روز پنج‌شنبه، ۱۴ بهمن، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد در حالی که مقابل دفتر پیشخوان دولت مربوط به امور مشترکین تلفن همراه ایستاده می‌گوید که برای چندمین بار برای «سوزاندن سیم‌کارت» خود به این دفتر مراجعه کرده است.

او در ادامه گفته است که ماموران اطلاعاتی و امنیتی برای چندمین بار «بدون اجازه» وارد خانه او شده و به زور گوشی را از دست او گرفته و برده‌اند و او مجبور شده که برای خرید سیم‌کارت و گوشی جدید حقوق یک ماه خود را پرداخت کند.

مادر پویا بختیاری افزوده است که ماموران به او گفته‌اند که باید «گوشی ساده» بدون امکانات اندروید خریداری کند.

او با انتقاد از این اقدام گفته است که «مگر این جا کره شمالی است که برای من تعیین کنند چه مدل گوشی بخرم».

پویا بختیاری در آبان سال ۹۸ به‌دلیل اصابت گلوله به جمجمه‌اش در کرج کشته شد. خانواده او از آن زمان دادخواه خون فرزند خود و محاکمه عاملان قتل او و مقامات جمهوری اسلامی هستند.

اقدامات اعتراضی آن‌ها نیز با واکنش‌های تندی از سوی نیروهای امنیتی و اطلاعات مواجه شده است، از جمله منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از اردیبهشت امسال در زندان به‌سرمی‌برد و علاوه بر زندان به دو سال و نیم تبعید و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

سایر اعضای خانواده بختیاری نیز در بیش از دو سال گذشته بارها با تهدیداتی از سوی وزارت اطلاعات مواجه شده‌اند. از جمله مهرداد بختیاری، عموی پویا بختیاری شهریور امسال ماموران امنیتی جمهوری اسلامی را متهم کرد که ترمز خودروی شخصی‌اش را از کار انداخته و قصد جانش را کرده بودند.

مهرداد بختیاری نیز به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.