نانوای فرانسوی در اعتراض به حکم اخراج کارآموز آفریقایی‌اش اعتصاب غذا کرد

17/10/1399 09:01:00 ب.ظ

نانوای فرانسوی در اعتراض به حکم اخراج کارآموز آفریقایی‌اش اعتصاب غذا کرد جزئیات بیشتر🔽

یک نانوای فرانسوی اهل شهر بزانسون در اعتراض به حکم دولت فرانسه در رابطه با اخراج کارآموزش از خاک این کشور دست به اعتصاب غذا زد. استفان راوالسی، نانوای فرانسوی در شهر بزانسون از یکشنبه گذشته در اعتراض به حکم وزارت کشور این کشور مبنی بر اخراج کارگر افریقایی خود دست به اعتصاب غذا زده است.

لیه فواد ترائوره، کارآموز هجده ساله نانوایی بدلیل اقامت غیرقانونی، بدستور دولت فرانسه باید خاک این کشور را ترک کند.

اما مالک نانوایی می گوید:‌ «مگر از روی نعش من رد شوید تا اجازه دهم کارآموز توانا و کارگر نانوایی بی‌دلیل به گینه بازگردانده شود.»‌ اعتراض این نانوای فرانسوی باعث شد تا شهردار بزانسون، آن وینیو، هم با ارسال نامه‌ای به جرار درمنن، وزیر کشور از او بخواهد تا وضعیت این کارگر نانوایی هرچه سریعتر بررسی شود تا فواد ترائوره بتواند در فرانسه زندگی کند.

در نامه شهردار که از حزب سبزهای فرانسه است می خوانیم:‌ «‌جای تاسف و اندوه است که ما جوانی را که به یک نانوای شایسته تبدیل شده بی دلیل از خاک فرانسه اخراج کنیم. دولت فرانسه باید چشم‌هایش را به‌روی واقعیت باز کند و ببیند که جوانان مهاجر در کشور ما با چه سدهای غیرشکستنی روبرو هستند.»‌ headtopics.com

مالک نانوایی هم که اعتصاب غذایش تیتر اول رسانه‌ها شده، به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت:‌ «در تنور من یک جای ثابت برای فواد وجود دارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ناوالنی: در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و شکنجه اعتصاب غذا می‌کنمالکسی ناوالنی می‌گوید مسئولان زندان داروهای مناسب در اختیار او نگذاشته‌اند و مانع از دیدار با پزشکش شده‌اند. به شومبول خرررررم 🤣 منتقد زمانی حرفش ارزش داره که از بطن وجودش برخواسته باشه ... وقتی صداقت رو با سیاست به لجن بکشیم و آلت دست دیگران بشیم ، دیگه معترض و منتقد نیستیم ... دلقک و آلت دست دیگرانیم ... کسی که اجازه میده دیگران به بازی بگیرنش ، قربانی نیست ، مجرمه ...

الکسی ناوالنی پس از سه هفته اعتصاب غذا راهی بیمارستان زندان شدآقای ناوالنی به دلیل بدرفتاری‌دیدن و معالجه‌نشدن در زندان از ۳۱ مارس اعتصاب غذا کرده است.

ویدئو؛ تشییع نمادین تابوت هواپیمایی آلیتالیا در رُم توسط کارکنان در معرض اخراجکارکنان صنایع هوایی ایتالیا روز چهارشنبه در اعتراض به طرح انحلال شرکت هواپیمایی آلیتالیا و اخراج احتمالی چندین هزار نفر از کارکنان این شرکت در خیابان‌های رُم دست به راهپیمایی زدند.

احضار سفیر بلژیک به وزارت امور خارجه ایرانسفیر بلژیک در تهران در اعتراض به حکم دادگاه آنتورپ در خصوص دیپلمات ایرانی به وزارت امور خارجه ایران احضار شد. - خبرگزاری آناتولی