نامه عفو بین‌الملل به‌ رئیسی برای رسیدگی پزشکی به کامران قادری | DW | 16.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عفو بین‌الملل در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی با اشاره به وضعیت کامران قادری، خواستار لغو محکومیت این شهروند اتریشی‌ـ ایرانی، آزادی و انتقال هر چه سریع‌تر او به بیمارستانی 'مناسب' شده است.

عفو بین‌الملل در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی با اشاره به وضعیت کامران قادری، خواستار لغو محکومیت این شهروند اتریشی‌ـ ایرانی، آزادی و انتقال هر چه سریع‌تر او به بیمارستانی"مناسب" شده است.

عفو بین‌الملل می‌نویسد، این اعترافات"اجباری" را از کامران قادری پس از این که او را"تهدید کردند و برای مدت طولانی در زندان انفرادی نگهداشتند" گرفته‌اند.کامران قادری از دی‌ماه ۱۳۹۴ در ایران در زندان به سر‌ می‌برد. او به اتهام"جاسوسی و همکاری با دول متخاصم" به ۱۰ سال زندان محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز تأیید شده است. قادری دانش‌آموخته دانشگاه تکنیک وین است و در حوزه فناوری اطلاعات مشغول به کار بوده است.

بر اساس این نامه، قادری در گفت‌وگو با همسرش سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین را مانند یک"قبر" توصیف کرده است؛ قبری"به طول حدود یک‌و‌نیم متر که نه پنجره و نه تخت داشت" و"او مجبور بود در آن روی زیراندازی باریک بر روی زمین" بخوابد. قادری می‌گوید، بازجویان به او گفتند که مادر و برادرش بازداشت شده و تهدید کردند، اگر برگه"اعتراف" به این که برای اتریش و آمریکا کار می‌کرده را امضا نکند، آن‌‌ها را در زندان نگه خواهند داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش‌ها به حملات پهپادی حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستانباب مک‌نلی: یک حملۀ موفقیت‌آمیز به بقیق، مانند یک حملۀ قلبی گسترده به بازارهای نفت و اقتصاد جهان است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به حملات پهپادی حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستانبرخی کشورهای عربی حملات پهپادی شبه نظامیان حوثی به پالایشگاه‌های نفتی «آرامکو» در شرق عربستان سعودی را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مرضیه امیری، خبرنگار زندانی روزنامه شرق را به بیمارستان بردند و به اوین برگرداندخدانجات بده همه بیگناه های زندانی رو
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مشاور کاخ سفید: حملات اخیر به عربستان کمکی به انجام دیدار احتمالی ترامپ و روحانی نمی‌کند🔺مشاور کاخ سفید: حملات اخیر به عربستان کمکی به انجام دیدار احتمالی ترامپ و روحانی نمی‌کند ⚡️مشاور کاخ سفید روز یکشنبه ۲۴ شهریور احتمال دیدار رئیس جمهوری آمریکا با همتای ایرانی خود را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک رد نکرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حملۀ پهپادی به عربستان؛ از «حداکثر فریب» ظریف تا «دعوت به اتحاد» حریریعراق روز یکشنبه این ادعا را که برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان از قلمرو این کشور استفاده شده، رد کرد. کارشناسان یک حملۀ موفقیت‌آمیز به بقیق را به یک حملۀ قلبی گسترده به بازارهای نفت و اقتصاد جهان تشبیه کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نخستین واکنش ترامپ به حمله به تاسیسات نفتی عربستاندونالد ترامپ در اولین واکنش به حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان که تولید این کشور را دچار اختلال جدی کرده گفته است که آمریکا در صورت تایید سوءظن ها در مورد اینکه چه کسی عامل حمله بوده آماده اقدام نظامی است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »