نامه فعالان سیاسی کرد ایرانی به اردوغان: قطع جنگ با کردها و آزادی اوجالان | DW | 10.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تعدادی از شخصیت‌ها و فعالین سیاسی و مذهبی کرد ایرانی در نامه‌ای سرگشاده به رئیس جمهوری ترکیه خواستار قطع جنگ و آزادی عبدالله اوجالان شدند. این نامه را از جمله عبدالله رمضان‌زاده، حسن امینی و صلاح‌الدین خدیو امضاء کردند.

در ابتدای نامه‌ ۳۶ تن از شخصیت‌ها و فعالین سیاسی کرد ایرانی که خطاب به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نوشته شده آمده است که نویسندگان این نامه"هدفی جز خیرخواهی و تلاش برای بهبود اوضاع اجتماعی و سیاسی منطقه ندارند و خواهان گسترش آشتی و همزیستی مسالمت‌آمیز میان اقوام و گروه‌های مختلف هستند".

روز شنبه دهم اوت وزارت دفاع ملی ترکیه خبر داد که در مناطق حفتنین و گارا واقع در شمال عراق جنگنده های ارتش ترکیه محل استقرار نیروهای پ‌ک‌ک را بمباران کرده‌اند و در نتیجه این بمباران شش تن از اعضای پ‌ک‌ک کشته شدند.اوجالان حل سریع کشمکش کردها را ممکن می‌داند به گفته اوجالان، کردها برای پایان بخشیدن به کشمکش نیازی به حکومت خودشان ندارند. رهبر پ‌ک‌ک از سال ۱۹۹۹ در زندان است.

نویسندگان نامه در قسمت دیگری از نامه خود به‌کارگیری"ابزارهای خشن برای حل مسئله کرد را آزار‌دهنده" دانستند و گفتند که سرکوب و خشونت نتیجه‌ای ندارد. آنها پیشنهاد کردند"با توجه به اوضاع بحرانی خاورمیانه که هزینه‌های غیر قابل جبرانی به بار آورده مخاصمه در بین دولت ترکیه و کردها متوقف شود".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هميشه در تركيه مانند ايران به كردها ظلم شده، اما در زمان اردوغان اين ظلم به بيشترين مقدار رسيده

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحران سیاسی در ایتالیا؛ سالوینی از انتخابات زودهنگام سخن گفتجوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا روز پنجشنبه خطاب به ماتئو سالوینی، وزیر کشور و رهبر حزب لیگچ گفت كه باید برای ایتالیایی‌ها توضیح دهد كه چرا به دنبال سقوط دولت ائتلافی این کشور است. 🔷بحران سیاسی در ایتالیا؛ حزب لیگ به دنبال رای عدم اعتماد به دولت است جزئیات بیشتر◀️
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز بحران سیاسی و تقاضای انتخابات زودهنگام در ایتالیا | DW | 09.08.2019در ایتالیا وزیر کشور راست‌گرا خواهان انتخابات زودرس شده است. هدف اصلی او آن است که با انحلال دولت ائتلافی، به همکاری با 'جنبش پنج ستاره' پایان دهد و به تنهایی حکومت کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

احزاب سیاسی ترکیه خواستار استرداد فوری گولن از آمریکا شدنداحزاب سیاسی ترکیه خواستار استرداد فوری گولن از آمریکا شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توضیحات موسی‌پور درباره ساختار جدید جامعه روحانیت در تهران و شهرستان‌ها- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimتوضیحات موسی‌پور درباره ساختار جدید جامعه_روحانیت در تهران و شهرستان‌ها عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز کشور: رویکرد جدید جامعه روحانیت توجه به مسائل اجتماعی، فرهنگی و صنفی است و در مسائل سیاسی نقش راهبردی و هدایت داشته و عملکرد حزبی نخواهد داشت.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سرلشکر سلامی: امنیت اولین خواسته بلاواسطه ملت است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimسرلشکر سلامی: امنیت اولین خواسته بلاواسطه ملت است فرمانده کل سپاه پاسداران: امنیت اولین خواسته بلاواسطه ملت است و مردم ما به رغم مشکلات و چالش‌های ناشی از جنگ و فتنه اقتصادی دشمن در سال‌های اخیر هیچگاه پژواک صدای بیگانگان نشده‌اند 1/اجازه نخواهیم داد افول و نزولی در نسبت مردم با سپاه در نقاط دور دست کشور حادث شود.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سامانه راداری "فلق" اورهال شد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 سامانه راداری 'فلق' اورهال شد سامانه راداری پیشرفته فلق اورهال و تحویل نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شد ارتش جمبوری عسلامی ایران نداره دیگه🤚
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »