نامه دانشجویی که در لیون خودسوزی کرد:«زنده باد سوسیالیسم و خودگردانی»

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بخشی از نامه دانشجویی که در لیون خودسوزی کرد: «من مکرون، اولاند، سارکوزی و اتحادیه اروپا را متهم می کنم که با ایجاد عدم اطمینان نسبت به آینده‌مان، مرا به قتل رساند‌ند.»

یک دانشجو روز جمعه ۸ اکتبر در مقابل «مرکز منطقه‌ای آثار علمی ودانشگاهی» شهر لیون فرانسه که به درخواست‌هایی چون بورس دانشجویی رسیدگی می کند، دست به خودسوزی زد.

وی پیش از اقدام به خودسوزی با انتشار نامه‌ای یک صفحه‌ای در صفحه فیسبوکش این اقدام را توضیح داد. نامه وی با این جمله آغازمی‌شود: «امروز، من دست به کاری غیرقابل جبران می زنم. اگر ساختمان Crous را در لیون انتخاب کرده‌ام، از روی اتفاق نیست. من مکانی سیاسی را، وزارت آموزش عالی و از آن طریق دولت را هدف گرفته‌ام.»

وی همچنین در نامه‌اش از دانشجویان خواسته است که «علیه قدرت گرفتن فاشیسم» و همچنین «علیه لیبرالیسم که نابرابری تولید می کند» مبارزه کنند. این دانشجوی که دوستانش او را عاشق سیاست و جامعه‌شناسی و فعال سندیکای دانشجویی توصیف می کنند، آرزو داشت چیزی را در جامعه فرانسه تغییر دهد. او نامه‌اش را با این جملات به پایان برده است: «زنده باد سوسیالیسم، زنده باد خودگردانی، زنده باد بیمه اجتماعی».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی: هر کارخانه‌ای که افتتاح کردیم در سایه برجام بودکرمان - ایرنا - رییس‌جمهوری با بیان اینکه تلاش شبانه‌روزی من این بود که برجام نشکند، گفت: همه کارخانه‌هایی که دیروز افتتاح کردیم در سایه برجام افتتاح شدند؛ برجام چیز بدی بود که بجای ۱ میلیون بشکه نفت توانستیم ۲.۸ میلیون بشکه ‌بفروشیم؟
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

زنی که رویای فرمول یک در سر می‌پروراندچادویک از شهر بث انگلیس، هرچند رانندگی را از 13 سالگی شروع کرده، سنی که شاید برای آغاز کار رانندگان حرفه‌ای طبق استانداردهای مدرن دیر باشد، موفقیت چشمگیری داشته است. در سال 2015 جیمی چادویک اولین زنی بود که در مسابقات GT بریتانیا به قهرمانی رسید.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

بولیوی؛ مورالس در توییتر تایید کرد که به مکزیک پناه برده استمورالس، نخستین رئیس جمهور بومی بولیوی، دوشنبه شب از شهر چیمهوره در مرکز بولیوی و سوار بر هواپیمای دولتی مکزیک، به این کشور پناه برده است. او به عنوان پناهنده سیاسی در مکزیک اقامت خواهد داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کودک ۹ ساله‌ای که در آستانه دریافت مدرک کارشناسی است | DW | 13.11.2019یک کودک ۹ ساله هلندی-بلژیکی سه بار درهفته از آمستردام به آیندهوفن می‌رود تا در بهترین دانشگاه فنی هلند در رشته الکتروتکنیک در مقطع کارشناسی تحصیل کند. این کودک نابغه را با استیون هاوکینگ و البرت اینشتاین مقایسه کرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

«استخر فرح در انتظارت» به این معنی است که هر کسی یک روز می‌میرد
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

محصور در شورآبه و فریب: قصه پر غصه مردمانی که آواره سد گتوند شدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »