نطنز, غنی‌سازی اورانیوم, خرابکاری

نطنز, غنی‌سازی اورانیوم

نامه محرمانه کمیسیون امنیت ملی به سران قوا درباره خرابکاری در نظنز | DW | 02.11.2020

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعلام کرد نامه محرمانه‌ای به سران قوا درباره خرابکاری در نظنز نوشته شده و خواستار توضیح درباره همه ابعاد ماجرای خرابکاری در تاسیسات نظنر شده است.

02/11/2020 05:54:00 ب.ظ

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعلام کرد نامه محرمانه‌ای به سران قوا درباره خرابکاری در نظنز نوشته شده و خواستار توضیح درباره همه ابعاد ماجرای خرابکاری در تاسیسات نظنر شده است.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعلام کرد نامه محرمانه‌ای به سران قوا درباره خرابکاری در نظنز نوشته شده و خواستار توضیح درباره همه ابعاد ماجرای خرابکاری در تاسیسات نظنر شده است.

عمویی گفت: «موضوع خرابکاری در نطنز، ‌مستلزم یک پیگیری اطلاعاتی و امنیتی است. جمع‌بندی ابعاد واقعه به شورای‌عالی امنیت ملی واگذار و قرار شد نتایج را آنها اعلام کنند. ما به‌ عنوان کمیسیون امنیت ملی از منظر نظارتی وارد شدیم؛ اینکه دستگاه‌های اجرایی ما نسبت به چنین حوادثی چه تدابیری اندیشیده بودند و چه تدابیری از این به بعد درباره این مناطق حساس باید بیندیشند.»

رضا پهلوی:‌ فرصت کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم ایران فراهم است رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود «حوادث مرموز در خلیج فارس؛ ربایش احتمالی یک نفتکش و از دست رفتن کنترل سکان چند کشتی دیگر»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدانفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز ساعت یک بامداد روز پنج‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ رخ داد. گفته می‌شد محل انفجار، سالن توسعه و تولید سانتریفیوژهای پیشرفته بوده است. شدت این نفجار به حدی بود که بخش برزگی از ساختمان از بین رفت.

اوایل روشن نبود علت انفجار چیست. هم‌ گفته می‌شد که سالن تخریب شده از هوا بمباران شده و هم گزارش‌هایی حاکی از انفجار از درون ساختمان بود. چند روز بعد بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در گفت‌وگو با العالم انفجار در تاسیسات نطنز را"پروژه‌ای خرابکارانه" توصیف کرد. headtopics.com

کمالوندی گفت «آنچه مسلم است اینکه در نطنز انفجار رخداده است اما در این که این انفجار چگونه صورت گرفته و با چه موادی انجام شده و جزئیات آن چیست را مسئولین امنیتی در وقت مناسب اعلام خواهند کرد.»ابوالفضل عمویی در ادامه گفت‌وگوی خود با همشهری اضافه کرد: «در گزارش‌های اولیه که جمع‌آوری شد، خیلی از جزئیات ماجرا روشن شده، ولی ابعاد دیگری از این ماجرا هنوز قابل اظهارنظر نیست و انتظار داریم دستگاه‌های مربوطه خودشان اطلاع‌رسانی کنند. ما نامه‌ای در کمیسیون تهیه کردیم و به‌صورت محرمانه برای سران قوا و دستگاه‌های مرتبط مثل شورای‌عالی امنیت ملی ارسال کردیم.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبه گفته عمویی، این نامه جمع‌بندی نگاه‌هایی بود که در بحث‌های نظارتی در کمیته امنیت کمیسیون داشتیم. نمی‌توانم درباره اینکه کشوری در این قضیه نقش داشت یا نه به‌صورت قطعی اظهارنظر کنم، اما برای ما روشن شد که حادثه از خارج مجموعه رخ نداده است.

روزنامه نیویورک تایمز اوایل تابستان گذشته (۲۰ تیر ۱۳۹۹) در گزارشی با اشاره به ابعاد تخریب در انفجار تاسیسات نطنز نوشت،  این حادثه برنامه هسته‌ای ایران را تا دو سال با تأخیر مواجه می‌کند. ادامه مطلب: DW فارسی »

نقش پررنگ پهپادها در کنترل آتش‌سوزی‌های‌ جنگلی در ترکیه

پهپادهای ساخت ترکیه در کنترل آتش سوزی های جنگلی کشور طی سالهای اخیر نقش مهمی را ایفا کرده اند. - خبرگزاری آناتولی

ترامپ درباره امکان بروز آشفتگی بعد از انتخابات هشدار داد | DW | 01.11.2020امیدوارم جنگ داخلی اتفاق بیافته داخل امریکا اين ميخواد قبول نكنه رأي رو بسپاره به ديوان عالي كه گماشته هاي خودش اونجا نوكري ميكنن آخ جون دعوا

انتقاد کاخ سفید از سخنان دکتر فاوچی درباره دونالد ترامپ - BBC News فارسیکاخ سفید از آنتونی فاوچی، محقق ارشد آمریکایی به خاطر سخنانش درباره رویکرد دونالد ترامپ به مدیریت همه گیری ویروس کرونا به شدت انتقاد کرده است. آقای فاوچی که رییس موسسه حساسیت و بیماری های عفونی آمریکا و مشاور علمی ارشد کارگروه مقابله با همه گیری ویروس کرونا در کاخ سفید است، در مصاحبه ای با روزنامه واشنگتن پست تصویر تاریکی را از شیوع کووید-۱۹ در ماه های پیش رو عرضه کرده است. If American people wants to get rid of terrorism they must vote Mr Jeo Biden bcz he knows how to defeat terrorists all over the world دونالد ترامپ (تاجر بی سواد!) بجای اینکه تابع علم و تخصص دکتر فائوچی باشد به او سرکوفت می زند و مایل است یک متخصص بیماری های عفونی مروّج کمپین احمقانه او باشد! فالوچی! این ملیجک شبیه زری اف خودمون داره پاچه مالی می کنه که اگر خدای ناکرده بایدن نماینده آخوندها در کاخ سفید برنده انتخابات ریاست جمهوری شد کار پر آب و نون خودش را از دست نده!!! حالا صبر کنید تا نتیجه انتخابات معلوم بشه... اگر که بایدن بازنده شد اونوقت فالوچی رنگ عوض میکنه!!

اعلام نظر کمیسیون آموزش درباره تمدید کنکور نظام قدیم- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimموافقت کمیسیون آموزش با تمدید_کنکور_نظام_قدیم سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس: مقرر شد نامه‌ای از سوی کمیسیون به سازمان سنجش ارائه شود تا ضمن اعلام نظر کمیسیون بیان شود که تصمیم‌گیری در این حوزه با سازمان سنجش است

دست‌کم ده نفر در اثر حمله مسلحانه به دانشگاه کابل کشته شدند | DW | 02.11.2020گروهی مسلح در جریان برگزاری نمایشگاه کتاب به دانشگاه کابل حمله کرده و بر روی دانشجویان و استادان آتش گشوده‌اند. طالبان مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. این نخستین باری نیست که به مراکز آموزشی افغانستان حمله می‌شود. 😭😭😭😭😭😭😭 تقابل جهالت و دانایی دانشگاه_كابل این امار کشته ها را از دولت اقای غنی دریافت کردید این امار را بلانسبت خر هم باو نمی کنه وقتی چند انتحاری مسلح بین چند هزار بی سلاح وارد بشه و چند ساعت درگیری ادامه داشته باشه 10 نفر کشته میشه .دولت غنی با زور و جبرا امار کشته ها پائین اعلان می کنه

بحران کرونا باعث سقوط مجدد بهای نفت خام در جهان شد | DW | 02.11.2020کاهش بهای هر بشکه نفت برنت دریای شمال به زیر ۴۰ دلار زنگ خطری برای تولید کنندگان نفت و به‌ویژه برای سازمان اوپک است. پیش‌بینی محدودیت‌های جدید برخاسته از موج دوم کرونا، در کاهش تقاضای برای نفت خام موثر واقع شده است. آغاز سقوط آزاد براى آل سعود يهودى

نازنین زاغری دوباره در دادگاه انقلاب محاکمه شد | DW | 02.11.2020نازنین زاغری، شهروند ایرانی- بریتانیایی در آستانه پایان دوره محکومیت‌اش بار دیگر در تهران محاکمه شد. اتهام زاغری این بار 'فعالیت تبلیغی علیه نظام' از طریق شرکت در یک تجمع در لندن در ۱۱ سال پیش اعلام شده است. گروگان که دوره محکومیت ش تموم نمیشه. گروگان محکوم نیست قربانی هست. تمام‌ ایرانی های که دو تابعیت دارند یک قربانی بالقوه برای گروگان گرفته شدن توسط جمهوری اسلامی هستند. راهزن ها ، تا زمانی که مثل این چهل سال ، از راه راهزنی پاداش ببینن ، به راهزنی ادامه میدن . فقط زمانی دست از راهزنی بر میدارن که دیگه مطمئن بشن با راهزنی دستمزد و پاداشی نمیگرن و حتی در مقابل ان مجازات میشن . نازنین بهانه است ج ا پول میخواهد تا اون آزاد کنه چرا انگلیس این نمی فهمد ۴۱ سال است که با دروغ وفریب و باج خواهی دارند حکومت میکنند خون مردم ایران را تو شیشه کردند اون هایی هم از این مملکت رفته اند باید به این شکل عذاب بکشند لعنت به این ملکه برای بذری که سال ۵۷ کاشت .