نامه انجمن حمایت از حقوق کودکان به روحانی درباره وضعیت آموزشی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انجمن_حمایت_از_حقوق_کودکان در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور ضمن تاکید بر ضرورت استمرار آموزش در شرایط کنونی، خواستار تدوین برنامه‌ای منسجم تر به منظور جلوگیری از ترک تحصیل کودکان شد

به گزارش ایسنا، در این نامه که خطاب به حسن روحانی- رئیس جمهوری نوشته شده، آمده است: جناب آقای حسن روحانی- ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، همان‌گونه که مستحضر هستید، مطابق متن صریح قانون اساسی، برخورداری از آموزش رایگان جزو حقوق اولیه کلیه افراد جامعه بوده و مطابق مفاد پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک که ایران در سال ۱۳۷۲ به آن پیوسته و در حکم قانون داخلی است، برخورداری از آموزش و عدالت آموزشی از حقوق اساسی کودکان است.

در ادامه این نامه آمده است: شیوع کرونا و بدنبال آن مشکلات اقتصادی می تواند شکاف آموزشی را در پی داشته باشد، شکافی که فارغ از اثرات کوتاه‌مدت آن، پیامدهای مخرب بلندمدت نیز به همراه خواهد داشت. در همین راستا، از مسئولین حوزه بهداشت و سلامت و آموزش و پرورش انتظار می‌رود که برای سال تحصیلی جدید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام کنند که دسترسی به خدمات آموزشی برای همه کودکان میسر شود و تا حد ممکن این مشکلات از بین برود.

انجمن کودکان همچنین در این نامه از دولت تدوین برنامه ای مشخص در راستای کم‌رنگ کردن دوگانه سلامت و آموزش و تامین زیرساخت‌های لازم برای دستیابی کودکان به آموزش آنلاین را خواستار شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اخباری از خروج سفیر آمریکا از بغداد و احتمال انتقال سفارت به اربیلاخباری از خروج سفیر آمریکا از بغداد *منابع اعلام کردند که اخباری از خروج سفیر آمریکا در بغداد و رفتن وی به کنسولگری آمریکا در اربیل مطرح است *خبرنگار اسکای نیوز اعلام کرد که تصمیم بستن سفارت آمریکا ممکن است روز دوشنبه صادر شود اووقت میزنن که
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تعطیلی صحن شورای شهر به دلیل ابتلای یکی از اعضا به کرونارئیس شورای شهر تهران به ایلنا خبر داد: تعطیلی صحن شورای شهر به دلیل ابتلای یکی از اعضا به کرونا
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نیمی از مردم جهان از اینترنت بی‌بهره‌اندشیوع ویروس کرونا توجه جهانی را به استفاده از اینترنت صدچندان کرد و گرچه ویروس کرونا منجر به پدیدار شدن ضعف زیرساخت‌های شبکه مجازی در کشورهای مختلف از جمله کشورهای پیشرفته جهان شد، اما یکی از نتایجی که به واسطه شیوع کرونا به دست آمد این بود که حدود نیمی از مردم جهان اصلاً به شبکه اینترنت متصل نیستند. خوشا به حالشون ، چقدر راحتند .
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

سوئیسی‌ها به خروج از حوزه شنگن رای مخالف دادند۶۳ درصد شهروندان سوئیس مخالفت قاطع خود را با پایان دادن به پیمان رفت‌وآمد آزاد با اتحادیه اروپا اعلام کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 275 هزار و 630 نفر افزایش یافتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 275 هزار و 630 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دولت یمن و حوثی‌ها بر سر تبادل بیش از هزار زندانی به توافق رسیدندسازمان ملل از این رویداد به عنوان مهم‌ترین توافق میان طرف‌های درگیر در یمن از سال ۲۰۱۴ یعنی از زمان آغاز جنگ داخلی جاری در این کشور تا کنون نام برده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »