نامه ظریف به بورل درباره 'آمادگی کامل' برای بازگشت به برجام | DW | 13.03.2021

23/12/1399 01:37:00 ب.ظ

محمدجواد ظریف در نامه‌ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اطمینان داده که ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی آمادگی کامل دارد. همزمان یک مقام دولتی از آمادگی ایران برای 'بازگشت همزمان' به برجام خبر داده است.

محمدجواد ظریف در نامه‌ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اطمینان داده که ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی آمادگی کامل دارد. همزمان یک مقام دولتی از آمادگی ایران برای 'بازگشت همزمان' به برجام خبر داده است. محمدجواد ظریف در نامه‌ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اطمینان داده که ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی آمادگی کامل دارد. همزمان یک مقام دولتی از آمادگی ایران برای"بازگشت همزمان" به برجام خبر داده است.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در نامه‌ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتقاد از عملکرد آمریکا و اروپا در ارتباط با توافق هسته‌ای و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اطمینان داده که اگر طرف‌های مقابل به تعهدات برجامی خود عمل کنند ایران نیز همین کار را خواهد کرد.

دولت دونالد ترامپ اردیبهشت ۱۳۹۷ از توافق هسته‌ای و برجام خارج شد و پس از آن تحریم‌های لغو یا تعلیق‌شده ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی دوباره اعمال شدند. جمهوری اسلامی با توجه به ابراز تمایل رئیس جمهوری جدید آمریکا، جو بایدن برای بازگشت به توافق هسته‌ای امیدوار بود که این کار پس از تشکیل دولت او رخ دهد و تحریم‌ها برداشته شود. headtopics.com

به عنوان یک ایرانی که اتفاقا صدای شکستن استخوانهای خودم و اطرافیانم را زیر بار مشکلات اقتصادی می شنوم معتقدم که ابتدا آمریکا باید خلف وعده ها را جبران کند و بعد ما به تعهدات مان برگردیم

ایران تا زمانیکه آمریکا به تعهدات برجامی خودش عمل نکنه، بازگشتی به برجام از طرف ایران وجود نخواهد داشت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نه_به_جمهوری_اسلامی No2IR آماده ک... ن دادن شده اند و رهبر هم جام پر از گ... ه را میخوره

ایران و آمریکا بر سر مذاکره غیرمستقیم برای بازگشت دو جانبه به برجام به توافق رسیدندایران و آمریکا بر سر مذاکره غیرمستقیم برای بازگشت دو جانبه به برجام به توافق رسیدند جزئیات بیشتر: واقعیته یا دروغ 13؟ تایید حضور ظریف در وین، چطور با تحریم ظریف از سوی آمریکا هم‌خوانی دارد؟ اتفاقا قرار گرفتن جمهوری اسلامی در کنار غرب،یک اتفاق عحیبی نیست.جمهوری اسلامی زاده ی غربی هاست و زیر دست اونها درس خوند و ۴۲ سال به لطف اونها برقرار بود.اشتباه نکنید و به ظاهر قضاوت نکنید.عمق همکاری و اتحاد اونها رو من در سوئد دیدم.بدون هماهنگی با هم کوچکترین قدمی برنمیدارن.

اعلام آمادگی آمریکا برای کمک به هند در مقابله با شیوع کرونا | DW | 26.04.2021بیش از یک میلیون مورد جدید ثبت ابتلا به کرونا طی سه روز. وضعیت همه‌گیری کرونا در هند به ابعادی بحرانی رسیده است. آمریکا اعلام کرد برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا و از جمله برای تولید واکسن به هند کمک می‌کند.

تقاضایی بحث‌برانگیز برای بازگشت بهروز وثوقی به ایران | DW | 14.03.2021صاحب‌امتیاز پایگاه خبری «انتخاب» در نامه‌ای به «متولیان سیاست و فرهنگ» ایران خواستار دعوت رسمی از بهروز وثوقی برای بازگشت به وطنش شده است. این نامه بحث بازگشت هنرمندان مقیم خارج را به‌روز کرده است. حتماً که بعد دستگیرش کنند و به عنوان گروگانی دیگر نگاهش دارند🤨 اکثر گروگانها در ایران، دعوت شده بودند این هم برای منحرف کردن اذهان عمومی می‌باشد، قضیه سرکوب بلوچستان را با خبر ساسی مانکن و بازگشت بهروز دارن کنم رنگ میکنند. ما در ایران اگر بهروز و بهروزها بار گردند به آنها بار چشم طرفداران رژیم نگاه خواهیم کرد چرا که با این عمل به دنیا اعلام می‌کنند که رژیم هیچ خطری ندارد. انتخاب باخود آقای بهروز وثوقی برود ایران یا نرود این ضرب‌المثل خیلی بدردش ميخوره به روباهی گفتند نرو اونجا روباهای ماده را سرشون می‌برن خندید گفت مگه نمی بینی من نرم بهش گفتند اول سر می‌برن بعد نگاه میکنن نر یا ماده

انتخابات پارلمانی آلبانی؛ تلاش اپوزیسیون برای بازگشت به قدرت پس از هشت سال ناکامیادی راما، نخست وزیر و رهبر حزب حاکم سوسیالیست به دنبال پیروزی حزب تحت ریاست خود و به تبع آن به دست گرفتن سکان هدایت دولت برای سومین دوره متوالی است.

سه پرسش درباره برنامه سه‌مرحله‌ای روحانی برای بازگشت به برجام | DW | 21.04.2021روحانی بار دیگر بر اجرای برجام تاکید کرده و گفته است که ایران اجرای برجام را می‌خواهد، 'نه یک کلمه بیش و نه یک کلمه کم'. این در حالی است که مذاکرات کارگروه‌ها بر سر لغو تحریم‌ها و اجرای تعهدات برجامی ایران ادامه دارد. خیلی آمریکا و اروپا دوس دارن ایران برگرده به برجام تا ماشه کشی کنن ، نه ؟ بایدنم‌واسه همین نامه از شورای امنیت پس گرفت ؟ دلتون واسه بتون ریختن لو دادن اطلاعت اقتصادی تنگ شده نه ؟ اسرائیل باید شخص خامنه_ای و پاسدارانش را هدف موشکی یا با هر ابزار دیگر قراردهد ، نترسید شخص خامنه ای و تعدادی از پاسدارنش را بزنید و از میان بردارید.تا خامنه ای هست جنگ های کثیف نیابتی هست و موشک پرانی و باجگیری از اروپا و آمریکا هست.پس نترسید خامنه ای را به هلاکت برسانید .