نامه نوبخت به قالیباف|آقای نوبخت! شما وزیر خزانه‌داری ترامپ هستید یا رئیس برنامه و بودجه ایران؟- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim

27/08/1399 02:39 ب.ظ

آقای نوبخت! شما وزیر خزانه‌داری ترامپ هستید یا رئیس برنامه و بودجه ایران؟ نامه نوبخت به قالیباف: امروز مردم ایران به‌جای اعانه و یارانه، از مدیران خود رفع تحریم و برداشتن زانوی زور از گلوی اقتصاد ایران را با حفظ عزت‌ملی طلب می کنند!

سؤال مهم از آقای نوبخت این است؛ آیا ایشان وزیر خزانه‌داری دولت ترامپ و به‌طور کلی دولت آمریکاست که این‌چنین سیگنالهای یأس و ناامیدی و چشم‌انتظاری به واشنگتن می‌دهد یا رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت ایران؟ ــ اخیراً موضوع طرح حمایت معیشتی مجلس شورای اسلامی از 60 میلیون ایرانی به مسئله‌ای مناقشه‌برانگیز میان دولت و مجلس تبدیل شده است.

با توجه به تورم شدید و وضعیت نامطلوب اقتصادی، احتمالاً کسی نباید در این مسئله شک داشته باشد که اصل حمایت از دهک‌های پایین و افرادی که از این تورم شدید دچار خسارت بالا شدند، امری واجب و بسیار ضروری است.

این‌که آیا منابع تعیین‌شده در طرح مجلس دقیق است یا خیر، و آیا می‌توان منابع بهتری در نظر گرفت، یک بحث کارشناسی است که هم نمایندگان مجلس و هم کارشناسان مستقل اقتصادی و همچنین مقامات دولتی می‌توانند درباره آن اظهارنظر کنند تا نهایتاً در تعامل میان دولت و مجلس و کارشناسان، یک طرح شسته‌ورفته و مناسب استخراج شود که اولاً شدنی باشد، ثانیاً مشکلات معیشتی دهکهای کمتربرخوردار را تاحدی کمتر کند و ثالثاً خود این طرح به تورم و یا مشکلات دیگر اقتصادی منجر نشود.

با این حال اظهارنظرهای روزهای گذشته آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور و همچنین آقایان اسحاق جهانگیری و محمدباقر نوبخت، فضایی ساخته است که از آن بیش از هر چیز مناقشه سیاسی و گروهی با مجلس به مشام می‌رسد، در واقع این خطر کاملاً وجود دارد که مسئله معیشت مردم اسیر سیاست آقایان دولتی باشد. headtopics.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

نوبخت سیاه بخت مگه بر داشتن تحریم کاره بدیه که شما ازش ناراحتید؟ واقعا بخت نویی بهت روکرد!!!! خب شما یک نظر سنجی بگزارید ببینید نظر آقای نوبخت که گفته مردم رفع تحریم ها رو می خواهند یا نه درسته یا نه شما خیر سرتون خبرگزاری مردم هستید مگه شماها میدونید عزت ملی چیه!! ایشان شاید در دو میدان بازی می کند .اخه درس خواندهای خارجه با کسی که جلو گلوله سالها بوده در دیدگاه و اندیشه و شاید چیزهای دیگر متفاوت باشند و امیدی به داخل نداشته باشد

مثل اینکه به کاسبان_تحریم فشار اومده کف گیر به ته دیگ خورده ! قالیباف هم میخواد با تقسیم ته دیگ غذا ، سال دیگه رییس جمهور بشه . حالا چقدر بودجه مناطق محروم رو بریزن تو حلقوم مردم پولدار براشون فرقی نداره .

مهم ترین مطالبه مردم اینه که زودتر از صندلیت پاشو بذار یکی دیگه بشینه مرگ بر خامنەای