نامه‌های جدید وزارت بهداشت؛ از دستور عدم پذیرش بیماران غیر اورژانسی تا تهدید کادر پزشکی

01/03/2020 03:15:00 ب.ظ

كرونا

دونامه طی روزهای گذشته به بیمارستان‌ها ارسال شده است که در آن‌ها، ممنوعیت ملاقات در کلیه بیمارستان‌ها، عدم پذیرش بیماران غیر اورژانسی در مراکز درمانی و برخورد با کادر درمانی در صورت تمرد از کار مطرح شده است. اخبار_ایران كرونا

.***در نامه‌ای که روز دهم بهمن‌ماه به مراکز درمانی فرستاده‌شده، نوشته‌شده به‌منظور حفظ ایمنی بیماران و پیشگیری از همه‌گیری ویروس کرونا، ملاقات همراهان و بستگان بیماران تا اطلاع ثانوی در کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تابعه دانشگاه‌ها ممنوع شده است.روز نهم بهمن‌ماه، اما نامه مفصل‌تری درباره کنترل و مراقبت کرونا با امضای معاونت درمان به مراکز درمانی فرستاده شده است. این نامه شامل ۵ بند است.

دربند اول این نامه گفته‌شده کلیه بیمارستان‌های و مراکز درمانی وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی دولتی، غیردولتی، خیریه و یا خصوصی تا اطلاع ثانوی از پذیرش بیماران الکتیو خودداری کنند و آماده پذیرش بیماران مبتلابه ویروس کرونا باشند. بیماران الکتیو به بیماران غیر اورژانسی گفته می‌شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

حتما کار بسیجه دکترارو میزن😀😀😀😀

بیانیه جدید سازمان بهداشت جهانی در مورد ویروس کرونا

شیطان‌ها و قهرمان‌ها در زمان دیکتاتوری: نگاهی به فیلم جدید محمد رسول‌اف

اردوغان: توان تحمل یک موج جدید مهاجرت را نداریمرئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به میزبانی از 3.7 میلیون سوری در کشور تاکید کرد توان تحمل یک موج جدید مهاجرت را نداریم. - خبرگزاری آناتولی از کشوراش برو بیرون و انه زیادی نخور از مهاجر ها سال ها سو استفاده کردید و پول های مفت را به جیب زدید دیگه از اون پولها خبری نیست Istaademir درود بر شرف اردوغان

گسترش شیوع ویروس کرونا در جهان؛ سه مورد جدید ابتلا در بریتانیادر حالیکه خبرها حاکی از گسترش شیوع ویروس کرونا در جهان است، مقامات بهداشتی بریتانیا از آزمایش مثبت سه مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر دادند. در مجموع ۲۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا در بریتانیا شناسایی شده است. شناسایی اولین مورد ابتلا در قطر و سه مورد جدید در عراق و بحرین از آخرین تحولات مربوط به شیوع ویروس کروناست. bbckalbasi افرین بهمن از این خبرا بده چی حتما میخوای بگی اینام ایرانی بودن جالب! حالا که کرونا به انگلیس رسیده، تیتر میزنید: گسترش کرونا در جهان. اما وقتی به ایران رسیده بود، تیتر میزدید: گسترش کرونا در ایران. کرونا از ایران به ترکیه رسید، به عراق، به کل دنیا ... نگفتید ایران هم از چین گرفته! منتظر باشید ببینید چه طور کرونا یقه تون رو میگیره!!

نخست‌وزیر جدید مالزی سوگند یاد کردمحیی‌الدین یاسین امروز به عنوان هشتمین نخست‌وزیر مالزی سوگند یاد کرد. - خبرگزاری آناتولی

ساعات کاری ادارات ۲ ساعت کاهش می‌یابدتهران- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: ادارات می‌توانند ۲ ساعته از کار اداری خود را به علت شیوع ویروس کرونا کاهش دهند. ینی چی فقط ادارات؟! کارخونه ها و شرکتای خصوصی و بانکا و... آدم نیستن؟ سگ تو روحتون کنن با مملکت داریتون

در دو روز گذشته دو نامه با امضای قاسم جان بابایی، معاونت درمان وزارت بهداشت با موضوع کنترل و مراقبت بیماری کووید۱۹ کرونا به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فرستاده شده است.سازمان جهانی بهداشت سطح خطر ناشی از شیوع ویروس جدید کرونا را از «بالا» به «بسیار بالا» افزایش داد.وظیفه آحاد مردم در نظام‌های دیکتاتوری و تمامیت‌گرا چیست؟ مسئوولیت اخلاقی آنانی که به حسب وظایف روزمره خود به چرخ‌دنده‌هایی در اعمال کل نظام بدل می‌شوند، کجا است؟ این سوال‌هایی است که فلاسفه اخلاق و منتقدین نظام‌های دیکتاتوری سال‌های سال است می‌پرسند و به پاسخ‌های بغرنج و متفاوتی می‌رسند.رئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به میزبانی از 3.

ممنوعیت ملاقات در کلیه بیمارستان‌ها، عدم پذیرش بیماران غیر اورژانسی در مراکز درمانی و برخورد با کادر درمانی در صورت تمرد از کار از مهم‌ترین موضوعاتی است که در این دو نامه مطرح شده است . *** در نامه‌ای که روز دهم بهمن‌ماه به مراکز درمانی فرستاده‌شده، نوشته‌شده به‌منظور حفظ ایمنی بیماران و پیشگیری از همه‌گیری ویروس کرونا، ملاقات همراهان و بستگان بیماران تا اطلاع ثانوی در کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تابعه دانشگاه‌ها ممنوع شده است.02. روز نهم بهمن‌ماه، اما نامه مفصل‌تری درباره کنترل و مراقبت کرونا با امضای معاونت درمان به مراکز درمانی فرستاده شده است. این فیلم ساعاتی پیش در «جشنواره فیلم برلین» به نمایش در آمد. این نامه شامل ۵ بند است. وی همچنین در مورد ارتقای سطح هشدار این سازمان به «فراگیری جهانی» ویروس کرونا را عدم شیوع آن در سراسر دنیا بیان کرد. دربند اول این نامه گفته‌شده کلیه بیمارستان‌های و مراکز درمانی وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی دولتی، غیردولتی، خیریه و یا خصوصی تا اطلاع ثانوی از پذیرش بیماران الکتیو خودداری کنند و آماده پذیرش بیماران مبتلابه ویروس کرونا باشند.7 میلیون سوری در کشورمان پناه داده‌ایم و توان تحمل یک موج جدید مهاجرت را نداریم.

بیماران الکتیو به بیماران غیر اورژانسی گفته می‌شود. 4351 مورد نیز در 49 کشور دیگر مشاهده شده و67 تن نیز تلفات داشته است این ویروس از ایتالیا و ایران 17 و 11 کشور منتقل شده است».  نکته مثبت فیلم اما این‌جا است که شعاری و به قول «عباس کیارستمی»،  «گل‌درشت» نیست و به نظر نگارنده، از فیلم «لرد»، فیلم قبلی رسول‌اف که دو سال پیش موفق شد در «جشنواره کن»، معتبرترین جشنواره سینمایی جهان،، جایزه بهترین فیلم بخش «نوعی نگاه» را از آن خود کند، هم از لحاظ  کارگردانی و هم از لحاظ قصه، بسیار بهتر روایت شده است. در بند دوم این نامه گفته‌شده تمام مراکز درمانی باید تحت‌عنوان کلینیک حاد تنفسی برای پذیرش بیماران مبتلابه کرونا فعال شوند و این مراکز مکلف‌اند به ضرورت تمام‌وقت و در صورت نیاز به‌صورت شبانه‌روزی خدمات لازم را ارائه دهند و بیمه‌های پایه و تکمیلی باید پوشش هزینه درمان بیماران این مراکز را بپذیرند. در بند سوم این نامه گفته‌شده برای ترخیص بیماران مبتلابه کرونا باید کمیته ترخیص متشکل از رییس بیمارستان، متخصص عفونی یا داخلی، متخصص بیهوشی یا فوق ریه تشکیل شود. در بند چهارم نیز گفته‌شده در کلیه بیمارستان‌ها کمیته مراقبت ویژه برای ارزیابی حال بیماران بدحال و نیازمند مراقبت‌های ویژه تشکیل شود.  در کشوری مثل ایران که پس از چین، بالاترین نرخ اعدام جهان را دارد، این موضوع سال‌ها است خوراک سینمایی هنرمندان بوده است. این کمیته متشکل از فوق تخصص ICU، فوق تخصص ریه، متخصص بیهوشی، عفونی، داخلی و پرستاری بسته به ظرفیت بیمارستان تشکیل شود و سیر بیماری این گروه را ارزیابی و برای ارائه خدمات مناسب با هر بیمار آماده باشد. ما به دعوت اسد به آن‌جا نرفتیم بلکه به دعوت مردم سوریه آنجا هستیم.

در بند پنجم این نامه اما پس از تشکر از کادر درمان آمده است که با هرگونه عدم همکاری و تمرد در ارائه خدمات در تمامی رده‌های پرسنلی برخورد خواهد شد. پیش‌تر ایران‌وایر در گزارشی از تهدید پرستاران استان گیلان در صورت عدم همکاری و ترک کار در بیمارستان خبر داده بود. در قضاوت اخلاقی بیشتر ما شاید کسانی که به علت شرایطی اجباری، مثل خدمت سربازی، در این جایگاه قرار می‌گیرند، افرادی قاتل یا از نظر اخلاقی، مذموم شمرده نشوند. پرستارانی که با ایران‌وایر گفت‌وگو کرده بودند از کمبود امکانات بهداشتی مثل ماسک و لباس در مواجه با بیماران مبتلابه کرونا خبر داده بودند. ابتلای چند نفر از اعضای کادر درمانی بیمارستان‌های رشت به کرونا و جان باختن آن‌ها و همچنین کمبود امکانات بسیاری از پزشکان و پرستارانی را که در بیمارستان‌های گیلان کار می‌کنند، ترسانده است. یکی از آن‌ها گفته بود: «ما نمی‌توانیم اعتراض کنیم. اپیزود اول فیلم، زندگی معمولعادی یک خانواده معمولی طبقه متوسط ایرانی را نشان می‌دهد. تصور آنکه، آنهایی که سوریه را به سه قسمت تجزیه کرده‌اند، برای تمامیت ارضی ترکیه احترام قائل باشند، غفلت محض است.

می‌گویند ما از دادستانی نامه داریم اسامی پرستارانی که ترک کار کرده‌اند را به فرمانداری ارایه دهیم تا اجازه کار در هیچ‌یک از بیمارستان‌های گیلان را نداشته باشند. این فقط بیمارستان ما نیست و این تهدیدها به همه بیمارستان‌های استان گفته‌شده است.»   مطالب مرتبط: . همان چند ثانیه  آخر، مخاطب تازه متوجه معنای برخی دیالوگ‌ها تصاویر می‌شود؛ مثل کشیدن  گونی روی زمین که شبیه جسد انسان است.