نامه اردوغان به رهبران اتحادیه اروپا در مورد راهکارهای پیشنهادی برای مدیترانه شرقی

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهور ترکیه طی نامه‌ای به رهبران کشورهای اتحادیه اروپا پیشنهادات آنکارا برای حل و فصل مسئله مدیترانه شرقی را ارائه کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی نامه‌ای به رهبران کشورهای اتحادیه اروپا و بخش ‌روم‌‌نشین قبرس در زمینه راهکارهای حل مسئله مدیترانه شرقی و مناسبات آنکارا با این کشورها تاکید کرد:"روابط ترکیه با اتحادیه اروپا و همچنین گسترش این مناسبات همچنان از موضوعات اصلی و در اولویت ترکیه است. در این زمینه نیز مسافت‌های بسیار مهمی در سال‌های حزب حاکم عدالت و توسعه طی شده است".

اردوغان ادامه داد:"در راستای این اهداف، ترکیه خواهان همکاری طرفین مدیترانه شرقی و تقسیم عادلانه و منصفانه منابع هیدروکربنی و تبدیل آن به یک منطقه‌ همکاری که در آن صلح و ثبات برقرار شده است. امیدواریم همانطور که زغال و فولاد موجب تشکیل اتحادیه اروپا شده بود، منابع هیدروکربنی نیز وسیله‌ای برای حل مسئله جزیره قبرس و ایجاد پایه‌های یک اتحادیه اروپای بزرگتر شود".

اردوغان با بیان این که یونان به همراه بخش روم‌نشین قبرس، محدود کردن ترکیه به خلیج آنتالیا را در هدف دارد، گفت:"آتن با سوء استفاده از اتحادیه اروپا در تلاش تحمیل ادعاهای حداکثری خود در قبال حریم دریایی به ترکیه بوده و مدعی است که این مرزها ملی و حریم دریایی خارجی اتحادیه اروپاست. یونان و بخش روم‌نشین به این نیز اکتفا نکرده و مکانیزمی به عنوان گردهمایی گاز مدیترانه شرقی و مکانیزم‌های جداگانه به طور دو یا چند جانبه با کشورهای منطقه علیه ترکیه تشکیل داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه انجمن حمایت از حقوق کودکان به روحانی درباره وضعیت آموزشیانجمن_حمایت_از_حقوق_کودکان در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور ضمن تاکید بر ضرورت استمرار آموزش در شرایط کنونی، خواستار تدوین برنامه‌ای منسجم تر به منظور جلوگیری از ترک تحصیل کودکان شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: سیاست ترکیه در مدیترانه شرقی مطابق با حقوق بین‌الملل استرئیس‌جمهور ترکیه گفت که سیاست آنکارا در مدیترانه شرقی بر دو اصل مطابقت با حقوق بین الملل و حقوق تُرک‌های قبرس استوار است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گزارش ایلنا از جلسه رأی اعتماد به گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارتنمایندگان در نشست علنی امروز ( سه‌شنبه 8 مهر ۹۹) بررسی برنامه و صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برای اخذ رأی اعتماد را در دستور کار خود قرار دادند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

زنی از سفیر فرانسه به دلیل برداشتن کاندوم حین همخوابگی شکایت کرددر فرانسه قانون یا رویه قضایی خاصی برای این عمل، یعنی برداشتن کاندوم در جریان رابطه جنسی توافقی که به آن «پنهان‌کاری» در رابطه جنسی نیز گفته می‌شود، وجود ندارد. ریییدم سر در یورونیوز با این خبراش چه خبر مهمى حاجى. گاييديد با اخبارتون رسانه تحریف و دروغ
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: علی‌رغم نقض قوانین، از مذاکرات تجاری با بریتانیا کنار نمی‌کشیممعاون کمیسیون اروپا به خبرنگاران گفت: «ما آن را خیانت در اعتماد [ما] توصیف می‌کنیم اما مصمم هستیم که به یک توافق برسیم. هرگز اتحادیه اروپا عامل خاتمه مذاکرات درباره مشارکت آینده نمی‌شود. »
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شناسایی 15 مبتلا به کرونا در افغانستانشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 15 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 39 هزار و 254 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »