نامه منتخب نظامی گرمسار به روحانی: مقابله با کرونا، «فرمانده واقعی» می‌خواهد

09/03/2020 02:04:00 ق.ظ

کرونا, انتخابات

نامه منتخب نظامی گرمسار به روحانی: مقابله با کرونا ، «فرمانده واقعی» می‌خواهد. اردشیر مطهری است که خود در سرکوب مردم تهران در دهه اخیر نقش مهمی داشته‌، خطاب به روحانی نوشته: « اوضاع نه‌تنها عادی نشده، بلکه بدتر هم شده است.» اخبار_ایران کرونا انتخابات

به گزارش ایران‌وایر و به نقل ازتسنیم، اردشیر مطهری نماینده منتخب گرمسار در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، از عملکرد او درباره مقابله با گسترش ویروس کرونا انتقاد کرد.مطهری در این نامه با اشاره به گفته روحانی که در هفته اول شیوع کرونا گفته‌بود «از شنبه اوضاع به حالت عادی باز می‌گردد»، نوشته‌است: « اوضاع نه‌تنها عادی نشده، بلکه بدتر هم شده است.»

او به بی‌عملی و چند‌دستگی در دولت در زمینه قرنطینه شهرهای آلوده نیز اشاره کرده و نوشته‌است: «در آغاز برخی استان‌ها با تصمیم استانداران اعلام کردند که سفر به آن استان‌ها ممنوع است، بعد وزارت کشور اعلام کرد این موضوع در محدوده اختیارات استان‌ها نیست، بعد ورودی مازندران باز شد و ماجرا منجر به اعتراض مردم به ورود مسافران شد و بعد شاهد وضعیتی هستیم که به وجود آمده است. انگار هیچ مرکز واحدی برای تصمیم‌گیری قاطع و نهایی وجود ندارد و همه‌چیز به حال خود رها شده است!»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

ای خااااک تون سر ملا با اون نفهمیش که نمیفهمد کرونا یک ویرو_ است برای سرکوبش بایست دکتر فدق تخصص عفونی داخلی منصوب میکرد نه یک نظامی تووووف

نامه جمعی از خانواده زندانیان سیاسی به رئیس قوه قضاییهتعدادی از خانواده زندانیان سیاسی در نامه ای به حجت الاسلام رییسی خواستار آزادی موقت زندانیان شدند.

نامه سرگشاده شاعری به روحانی: تلفات در استان مازندران لحظه به لحظه افزایش می‌یابدرییس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس ایران در نامه‌‌ای سرگشاده به رییس‌جمهور این کشور از «افزایش لحظه به لحظه تلفات» در این استان خبر داده و از روحانی خواست دستور قرنطینه کامل استان را صادر کند. - خبرگزاری آناتولی

نامه جمعی از فعالان صنفی، مدنی و روزنامه‌نگاران گیلانی به رئیس جمهور و استاندارHassanRouhani منتخب مردم،؟ زارت،!

نامه به جاوید رحمان درباره شرایط وخیم زندانیان در بحران کرونا

نامه جمعی از تشکل‌های دانشجویی به سازمان ملل درباره کشتار مسلمانان در هند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimنامه جمعی از تشکل‌های دانشجویی به سازمان ملل درباره کشتار مسلمانان در هند جمعی از تشکل‌های دانشجویی و نهادهای مردمی در نامه‌‌ای به کمیسیونرعالی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار توقف جنایت کشتار مسلمانان در هند توسط افراطی‌ها شدند.

جای خالی مهارت‌های روان‌شناختی برای مقابله با کروناتهران - ایرنا - یک روانشناس بالینی معتقد است، به منظور کاهش و رفع تنش روانی ناشی از شیوع کرونا در کشور و برخورد صحیح با این ویروس باید مقابله روان‌شناختی آموزش داده شود.

گسترش کرونا در ایران انتقادها به  عملکرد حسن روحانی را بیشتر کرده‌است.به گزارش ایلنا، متن این نامه بدین شرح است:  با سلام و احترام حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی استحضاراً دستورات جنابعالی در خصوص توجه خاص قضات و مسؤلان ندامتگاه‌ها به زندانیان در شرایط بحرانی فعلی و حتی‌الامکان آزادی موقت آنها, برای مصون ماندن از ابتلاء به ویروس کرونا در فضای بسته ندامتگاه‌ها, متاسفانه شامل حال محکومان و یا بازداشتی‌های سیاسی در ندامتگاه اوین نشده و ما خانواده‌های این دسته از زندانیان به شدت نگران سلامتی عزیزانمان در بندهای عمومی و انفرادی هستیم.رییس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس ایران در نامه‌‌ای سرگشاده به رییس‌جمهور این کشور از «افزایش لحظه به لحظه تلفات» در این استان خبر داده و از روحانی خواست دستور قرنطینه کامل استان را صادر کند.جمعی از فعالان صنفی و مدنی و روزنامه نگاران استان گیلان با امضای نامه مشترک سرگشاده‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور و ارسلان زارع،استاندار خواستار اعلام وضعیت فوق‌العاده در این استان شدند.

آخرین نمونه این انتقادها، نامه اعتراضی منتخب گرمسار، اردشیر مطهری است که خود در سرکوب مردم تهران در دهه اخیر ، نقش مهمی داشته‌است. به گزارش ایران‌وایر و به نقل از تسنیم ، اردشیر مطهری نماینده منتخب گرمسار در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، از عملکرد او درباره مقابله با گسترش ویروس کرونا انتقاد کرد. با سپاس خانواده جمعی از زندانیان سیاسی خانواده ارس امیری لاریجانی                        خانواده نیلوفر بیانی    خانواده هومن جوکار. مطهری در این نامه با اشاره به گفته روحانی که در هفته اول شیوع کرونا گفته‌بود «از شنبه اوضاع به حالت عادی باز می‌گردد»، نوشته‌است: « اوضاع نه‌تنها عادی نشده، بلکه بدتر هم شده است.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی علی‌محمد شاعری، رییس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس ایران در نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی، رییس جمهور این کشور از «افزایش لحظه به لحظه تلفات» در این استان خبر داده و از روحانی خواست دستور قرنطینه کامل استان را صادر کند.» او به بی‌عملی و چند‌دستگی در دولت در زمینه قرنطینه شهرهای آلوده نیز اشاره کرده و نوشته‌است: «در آغاز برخی استان‌ها با تصمیم استانداران اعلام کردند که سفر به آن استان‌ها ممنوع است، بعد وزارت کشور اعلام کرد این موضوع در محدوده اختیارات استان‌ها نیست، بعد ورودی مازندران باز شد و ماجرا منجر به اعتراض مردم به ورود مسافران شد و بعد شاهد وضعیتی هستیم که به وجود آمده است. انگار هیچ مرکز واحدی برای تصمیم‌گیری قاطع و نهایی وجود ندارد و همه‌چیز به حال خود رها شده است!» به گفته مطهری، فرماندهی مقابله با این بحران، «نیازمند هماهنگی چند وزارتخانه و استانداران و نیروهای نظامی و انتظامی است و نیاز به یک فرمانده واقعی و با تجربه دارد یعنی کسی که جرات و قاطعیت تصمیم‌گیری متمرکز و واحد را داشته باشد و بتواند نهادها و سازمان‌ها را هماهنگ کند، اطلاع رسانی متمرکز و واحدی را شکل دهد و بر اجرای تصمیمات نظارت مستمر و قاطع و کارآمد داشته باشد.  آقای روحانی شما به عنوان منتخب جمهور مردم وظایفی در قبال جان و مال این ملت برعهده دارید که عدول از آن‌ها می‌تواند کشور را غرق در ماتم و خسران بزرگ کند.

» احتمالا منظور او از گفتن این جملات واگذاری تام امور به‌دست سپاه پاسداران و زمینه‌چینی برای سلب اختیار از دولت است. این در حالی است که به موازات نامه نماینده مجلس، جمعی از فعالان مدنی استان گیلان نیز طی نامه‌ای سرگشاده به رئیس جمهور روحانی و استاندار گیلان خواستار مقابله آنها با ویروس کرونا شدند.  مطهری خود سرهنگ بازنشسته نیروی انتظامی و فرمانده گشت‌های انتظامی تهران و گشت ارشاد تهران بوده‌است که در آزار و اذیت زنان در دهه اخیر نقش مهمی ایفا کرده‌است. او در سال ۱۳۸۹ نیز در طرح «پاک‌سازی محله‌ها از اراذل‌واوباش و خرده‌فروشان مواد مخدر»، ‌فرمانده یگان امداد پلیس تهران بزرگ بود. در آن طرح، نیروهای تحت فرمان مطهری با خشونت عریان و بدون توجه به حقوق شهروندی متهمان، که عمدتا مواد فروشان خرده‌پا بودند، آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند. بهتر می‌دانید که پرسنل و کادر درمانی استان با توجه به کمبود امکانات دارویی و سخت افزاری با چه مشکلات تاسف باری دست و پنجه نرم می‌کنند و به مانند بیمارانشان مبتلا شده و با مرگ رو در رو می‌شوند.  پیش‌تر نیز تصاویری از ماشین‌های آب‌پاش نیروهای ضدشورش در خیابان‌های کشور منتشر شده‌بود که بنرهایی با عنوان سرکوب کرونا روی آن‌ها نصب شده‌بود. پس از شما قاطعانه می‌خواهیم که هرچه سریع‌تر اقدامات ذیل را مبذول فرمایید: ۱_اعلام وضعیت فوق العاده و آگاهی رسانی دقیق برای جلوگیری از تردد بی مورد افراد.

حالا مشخص نیست، با بغرنج‌تر شدن شرایط در اثر گسترش ویروس کرونا، آیا سپاه و نیروهای نظامی و انتظامی بیش از پیش قدرت خواهند گرفت یا خیر! باید منتظر ماند و دید که تصمیم علی خامنه‌ای در این مورد چه خواهد بود و آیا همانگونه که با حکم حکومتی اخیر و بنا به گفته محمود صادقی « .