نامزد جو بایدن برای مدیریت تحریم‌های اقتصادی آمریکا کیست؟

24/11/2020 07:31:00 ب.ظ

نامزد جو بایدن برای مدیریت تحریم‌های اقتصادی آمریکا کیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

وزارت خزانه داری آمریکا, جو بایدن

نامزد جو بایدن برای مدیریت تحریم‌های اقتصادی آمریکا کیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

جَنِت یِلِن نخستین زنی که در سال ۲۰۱۴ ریاست بانک مرکزی آمریکا را بر عهده گرفت، ۶ سال بعد در حال تکیه زدن بر صندلی وزارت‌خانه‌ای است که پیش از او ۷۷ وزیر مرد بر روی آن نشسته‌اند؛ او در سمت جدید خود به عنوان وزیر خزانه‌داری سه مسئولیت اصلی از جمله وضع تحریم‌های اقتصادی را عهده‌دار می‌شود

جَنِت یِلِن نخستین زنی که در سال ۲۰۱۴ ریاست فدرال رزرو(بانک مرکزی آمریکا) را بر عهده گرفت، ۶ سال بعد در حال آماده‌سازی خود برای تکیه زدن بر صندلی وزارت‌خانه‌ای است که پیش از او ۷۷ وزیر مرد بر روی آن نشسته‌اند؛ او در سمت جدید خود به عنوان وزیر خزانه‌داری ایالات متحده سه مسئولیت اصلی را عهده‌دار خواهد بود: تنظیم و اجرای سیاست‌های مالیاتی، مدیریت بدهی عمومی دولت و وضع، اعمال یا اصلاح تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی.

خانم یلن ۷۴ سال دارد و اهل بروکلین نیویورک است، پیش از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای جایگزینی او با جروم پاول، رئیس فعلی، از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ رئیس فدرال رزرو بود. وی پیش از آن به عنوان رئیس و مدیرعامل فدرال رزرو ایالت سانفرانسیسکو خدمت می‌کرد. این استاد باسابقه دانشگاه برکلی پیشتر نیز ریاست شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید را در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون بر عهده داشت.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

خطیب‌زاده: در مذاکرات برجام در حوزه تحریم‌های اشخاص اختلاف نظر جدی وجود داردسخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره مذاکرات کمیسیون مشترک برجام گفت در حوزه تحریم‌های اشخاص اختلاف نظر جدی وجود دارد. پیشرفت‌ها قابل توجه و خوب بوده اما در حوزه‌هایی هم کند پیش رفتیم. - خبرگزاری آناتولی

پیام پرزیدنت بایدن در روز رئیس جمهوری در آمریکا: بر بحران‌های پیش رو غلبه خواهیم کرد🔺پیام پرزیدنت بایدن در روز رئیس جمهوری در آمریکا: بر بحران‌های پیش رو غلبه خواهیم کرد ⚡️ رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: به عنوان رئیس جمهوری، به شما قول می‌دهم با تمامی روح و جان در خدمت کارهایی هستم که پیش روی ما است چقدر بایدن واقع گراست! گفته با روح و جانم در خدمت کارها هستم ! آخه پیرمرد مفلوک جسمی نداره که بخواد بکار بگیره 😂😂😂😂😂😂 بیدار شو پیرمرد

در توییتر فارسی چه خبر است؟ مروری بر جریان‌های عمده سیاسی فعال در توییتر

آتش‌سوزی در یک خانه سالمندان در روسیه ۱۱ کشته بر جای گذاشتساختمان چوبی این مرکز فاقد استانداردهای ایمنی لازم بوده و مسئولان آن اجازه قانونی برای نگهداری سالمندان در آن را نداشتند.

خروج قطار از ریل در تونلی در تایوان ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشتبیشتر قربانیان این حادثه در حال انتقال به بیمارستان جان باخته‌اند.

مرگ ده‌ها نفر بر اثر فشار جمعیت در مراسمی در سرزمین‌های اشغالیده‌ها نفر بر اثر فشار جمعیت در مراسم جشنی در سرزمین‌های اشغالی جان خود را از دست دادند.

Aa جَنِت یِلِن نخستین زنی که در سال ۲۰۱۴ ریاست فدرال رزرو(بانک مرکزی آمریکا) را بر عهده گرفت، ۶ سال بعد در حال آماده‌سازی خود برای تکیه زدن بر صندلی وزارت‌خانه‌ای است که پیش از او ۷۷ وزیر مرد بر روی آن نشسته‌اند؛ او در سمت جدید خود به عنوان وزیر خزانه‌داری ایالات متحده سه مسئولیت اصلی را عهده‌دار خواهد بود: تنظیم و اجرای سیاست‌های مالیاتی، مدیریت بدهی عمومی دولت و وضع، اعمال یا اصلاح تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی.سخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره مذاکرات کمیسیون مشترک برجام گفت در حوزه تحریم‌های اشخاص اختلاف نظر جدی وجود دارد.جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده در روز ریاست جمهوری در آمریکا با صدور پیامی به بحران‌های پیش رو اشاره کرد و گفت با هم و در کنار هم، بر این موانع غلبه خواهیم کرد.یک پژوهش دانشگاهی در ایران با اشاره به پنج جریان سیاسی موجود در توییتر فارسی‌زبان، یعنی اصول‌گرا، اصلاح‌طلب، برانداز، تجزیه‌طلب و تحول‌خواه، به بررسی ویژگی‌های هر یک پرداخته است.

خانم یلن ۷۴ سال دارد و اهل بروکلین نیویورک است، پیش از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای جایگزینی او با جروم پاول، رئیس فعلی، از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ رئیس فدرال رزرو بود. وی پیش از آن به عنوان رئیس و مدیرعامل فدرال رزرو ایالت سانفرانسیسکو خدمت می‌کرد. 03. این استاد باسابقه دانشگاه برکلی پیشتر نیز ریاست شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید را در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون بر عهده داشت. رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: به عنوان رئیس جمهوری، به شما قول می‌دهم با تمامی روح و جان در خدمت کارهایی هستم که پیش روی ما است و اگر همه باهم به عنوان یک عضو، یک کشور، یک آمریکا آن را دنبال کنیم، ناکام نخواهیم بود. او دارای مدرک دکتری اقتصاد است و همسر جورج آکرلوف، برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۰۱ است.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران امروز 3 می در نشست خبری ویدیویی خود درباره مذاکرات وین تصریح کرد: وقتی متون به مرحله نگارش می‌رسد، نیازمند تدقیق و دقت است، تعجیل نداریم ولی اجازه نمی‌دهیم گفت‌وگوها در چارچوب کمیسیون برجام، فرسایشی شود. در صورتی که نامزدی او از سوی جو بایدن برای احراز سمت وزیر خزانه‌داری آمریکا مورد تایید مجلس سنا همراه باشد، خانم یلن سومین وزیر متوالی یهودی خزانه‌داری آمریکا خواهد شد. آن‌طور که در این تحقیق آمده، تعداد اینفلوئنسرهای توییتر فارسی‌زبان که بیش از ۲۰۰ هزار دنبال‌کننده دارند فقط ۴۰ حساب است و حدود ۸۰ درصد آنان اکانت‌های شخصی هستند.

پیش از او استیو منوچین در کابینه دونالد ترامپ و جک لو در کابینه دوم باراک اوباما، دو وزیر یهودی خزانه‌داری ایالات متحده بوده‌اند. این مساله‌ای است که در کمیسیون مشترک مطرح کردیم و در این دو حوزه در حال حرکت هستیم. America never has. تا کنون بازارهای سهام آمریکا از معرفی او به عنوان نامزد وزارت خزانه‌داری استقبال کرده‌اند؛ به طوری که شاخص قیمت سهام ۵۰۰ شرکت بزرگ فعال در بازار‌های سهام ایالات متحده(S&P 500) نزدیک به ۱ درصد افزایش یافته است. بایدن تیم امنیت ملی خود را معرفی کرد؛ پست‌های کلیدی به برجامی‌ها رسید خانم یلن به عنوان رئیس فدرال رزرو، بر بهبودی مداوم اقتصاد آمریکا پس از وقوع بحران مالی سال ۲۰۰۹-۲۰۰۸ نظارت کرد. در حوزه تحریم‌های اشخاص اختلاف نظر جدی وجود دارد. طرفداران او معتقدند او میراثی مهمی از خود به جای گذاشت؛ به طوری که اقدام‌های او کاهش مستمر نرخ بیکاری، صعود مدام شاخص‌های بورس بیکاری و نرخ تورم پایین را رقم زد و به عاملی برای رونق بیشتر اقتصاد آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ شد. اما منتتقدان او بر این باورند که تصمیم فدرال رزرو در مورد افزایش متوسط ​​نرخ بهره در دوران ریاست او، رشد اشتغال و رونق اقتصادی را کندتر از پتانسیل واقعی اقتصاد آمریکا کرده بود. آنچه که برای ما مهم است همه تحریم‌هایی که بعد از خروج از برجام به وجود آمد همه آنها یکجا و قابل راستی آزمایی باید برداشته شود. این نسبت در میان اینفلوئنسرهای با بیش از ۲۰ هزار دنبال‌کننده به حدود یک‌چهارم کاهش می‌یابد.

البته حامیان او معقتدند، همان‌طور که او در طمان حضور در بانک مرکزی تمرکز خود را بر اعمال سیاست‌هایی پولی قرار داده بود و از اظهار نظر درباره سیاست‌های مالی اجتناب می‌کرد، به عنوان وزیر خزانه‌داری نیز از تاثیرگذاری بر سیاست های پولی طفره می‌رود. انتظار می‌رود، اولین گام خانم یلن جستجوی راه‌های همکاری میان فدرال رزرو و خزانه‌داری به عنوان دو نهادی است که در خط مقدم مقابله با هر بحران اقتصادی قرار دارند. خطیب‌زاده همچنین در خصوص ادعاها درباره دو ایرانی در مرز ترکیه توضیح داد: این مساله از همان لحظه در تهران و آنکارا در دست پیگیری بوده است. وزیر احتمالی خزانه‌داری آمریکا، سابقه همکاری با جروم پاول را دارد که احتمال دارد یک دوره دیگر در سمت رئیس کلی بانک مرکزی آمریکا ابقا شود. خانم یلن حامی تزریق مالی بیشتر دولت برای مقابله با رکود ناشی از شیوع ویروس کروناست و بر همین اساس، نخستین اقدام عملی او رایزنی در مورد محرک اقتصادی جدید با کنگره خواهد بود؛ کنگره‌ای که اکثریت آن همچنان در اختیار دموکرات‌ها باقی ‌مانده است و به نظر نمی‌رسد او کار چندان دشواری در پیش داشته باشد. در سفارت ترکیه در تهران هم گفت‌وگوهایی داشتیم و هر دو کشور این موضوع را بررسی می‌کنند. او اخیرا در گفتگوی با بلومبرگ تاکید کرده بود که دولت باید به حمایت مالی سنگین خود از اقتصاد ادامه دهد چرا که با توجه به احتمال پایین مانده نرخ بهره در چند سال آینده، افزایش بدهی‌های دولت مشکل‌زا نخواهد شد.» این موضوع را می‌توان در بلاک کردن متقابل هر یک از کاربران متعلق به این پنج جریان و گزارش پست‌های آنها به توییتر به منظور بسته شدن حساب‌های یکدیگر به وضوح مشاهده کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید آقای بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا بارها بر بهبود چهره ایالات متحده در صحنه بین‌المللی و افزایش همکاری‌های اقتصادی آمریکا با سایر کشورهای جهان تاکید کرده است؛ عرصه‌ای که وزارت خزانه‌داری در آن نقش جدی دارد. با کنشگران منطقه رایزنی می کنیم. در این میان، حل تنش تجاری با چین و اصلاح و مدیریت تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران به ویژه در صورت تحقق شعار انتخاباتی آقای بایدن مبنی بر بازگشت به برجام از اهمیت بالایی برخوردار خواهد شد. خانم یلن زمانی که ریاست فدرال رزرو را بر عهده داشته، در نشست‌های گروه بیست شرکت می‌کرده و به همین دلیل در جریان مجادله تجاری کشورش با چین قرار دارد. امیدواریم آینده افغانستان با ثبات باشد. با این وجود، او پیشتر گفته بود که من اقدامات غیرمنصفانه تجاری چین یا هر کشور دیگری را مسئول کسری تجاری ایالات متحده نمی‌دانم. رویکردی که در صورت تایید دوباره آن توسط خانم یلن، می‌تواند قفل تجارت میان آمریکا و چین را بگشاید. امیدواریم دولت افغانستان ملاحظات جدی داشته باشد تا شرایط آتی برای مردم این کشور مطلوب باشد. مهم‌ترین داده جدول بالا هویت مستعار ۶۵ درصد اینفلوئنسرها در توییتر فارسی‌زبان است که به طور عمده مطالب غیرسیاسی منتشر می‌کنند.

هر چند خانم یلن به دلیل حضور در بانک مرکزی آمریکا که یک نهاد پولی مستقل از سیاست است، اظهار نظری در مورد تحریم‌های وضع شده علیه ایران نداشته و مسئولیتی هم در قبال آن نداشته ولی او با ابزار تحریم نیز چندان بیگانه نیست. او در سال ۲۰۱۶ از وضع تحریم‌های بانکی برای مقابله با نهادهای پولی متخلف حمایت کرده بود و در آخرین روز کاری خود در فدرال رزرو نیز تحریم‌هایی را علیه بانک «ولز فارگو» اعمال کرد تا آن را به دلیل رسوایی حساب های جعلی مجازات کند. وی درباره مذاکرات ایران و عربستان و اقدام جدی برای برقراری رسمی روابط گفت: تغییر لحن و گفتمان به کاهش تنش‌ها کمک زیادی می‌کند ولی تا به تغییر رفتار منتهی نشود، منجر به نتیجه عملی جدی نخواهد شد. این مجازات در عمل موجب شد تا اندازه این بانک کاهش یابد و چهار عضو هیئت مدیره آن را وادار به کناره‌گیری کرد. این نخستین باری بود كه تصمیم فدرال رزرو، دارایی‌های یك موسسه سسه مالی را تحت فشار قرار می‌داد. خطیب‌زاده ادامه داد: فکر می‌کنیم کشورهای منطقه و ملت‌های دو کشور نتیجه و ثمره چنین گفت‌وگوهایی که صلح، ثبات و پیشرفت بیشتر است خواهند دید. با این وجود، حامیان خانم یلن معتقدند که او اعتقاد جدی به سیاست‌های طیف میانه‌رو دموکرات دارد و شخصیت او به گونه‌ای است که هیچ‌گاه برخلاف تلاش‌های مافوق خود، آقای بایدن که مثلا بر کاهش فشار تحریم‌های بین‌المللی آمریکا متمرکز باشد، اقدام نخواهد کرد. مهم‌ترین داده مورد توجه در این جدول آن‌جاست که می‌گوید ۴۱ درصد اکانت‌های برانداز متعلق به زنان است.

هم‌رسانی این مطلب: ..