نامزد جمال خاشقجی علیه ولیعهد عربستان شکایت کرد | DW | 21.10.2020

30/07/1399 08:47:00 ق.ظ

دو سال پس از قتل فجیع روزنامه‌نگار منتقد سعودی، نامزد خاشقجی و یک گروه حقوق بشری علیه محمد بن سلمان شکایت کردند. ولیعهد عربستان متهم است که دستور این قتل را صادر کرده و شماری از نزدیکانش در ارتکاب آن دست داشته‌اند.

دو سال پس از قتل فجیع روزنامه‌نگار منتقد سعودی، نامزد خاشقجی و یک گروه حقوق بشری علیه محمد بن سلمان شکایت کردند. ولیعهد عربستان متهم است که دستور این قتل را صادر کرده و شماری از نزدیکانش در ارتکاب آن دست داشته‌اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه گروه حقوق بسری"دموکراسی برای جهان عرب اکنون" که خاشقجی آن را پایه‌گذاری...

به گزارش خبرگزاری فرانسه گروه حقوق بسری"دموکراسی برای جهان عرب اکنون" که خاشقجی آن را پایه‌گذاری کرده شاکی دیگر این پرونده است. شکایت دادخواهی قتل فجیع روزنامه‌نگار منتقد عربستان سه‌شنبه ۲۹ مهر در دادگاه ثبت شد. خاشقجی دهم مهر ماه ۱۳۹۷ برای تکمیل مدارک ازدواجش وارد کنسولگری عربستان در استانبول و پس از آن ناپدید شد.

اتهام به بن سلمان و درخواست غرامت خدیجه چنگیز در شکایت خود محمد بن سلمان و بیست نفر دیگر را به دست داشتن در قتل خاشقجی متهم کرده و می‌گوید این جنایت به لحاظ شخصی و مالی به او لطمه زده است. او خواستار دریافت غرامت شده است.

مطابق شواهد موجود روزنامه‌نگار منتقد سعودی پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول به طرز فجیعی به قتل رسیده و جسدش تکه تکه شده است. تاکنون ردی از جسد قاشقجی پیدا نشده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

خامنه ای که سقط شد این رسانه و بی بی سی و بقیه شون از کجا پول در میارند تا این قبیل اخبار رو بنویسند؟ ریدم به قاشقچی و این فاحشه لچک بسر اگراین خانم هم مثل باقی هموطنان ترکش، دنبال کاسبی ازقتل خاشقچی نباشه!! البته دولت ترکیه قطعادنبال بهره برداری سیاسی واقتصادی از اون قتل هست!!!هرچندتمام دنیا میدونن آمر اون قتل بن سلمانه!!! اماهمه خودشونو زدن به اون راه!!!بنابراین شکایت خانم نتیجه نخواهدداشت!

چی شده...!؟ خاشقچی مرده؟ آها اون مرد جاسوسه که به درک که کشتنش ام القرای اسلامی درحال سقوط پیمان_نوین مردي پارسال تو تاريخي ترين روز حراج كريستي تابلوي مرموز سالواتور موندي اثر داوينچي رو نزديك نيم ميليارد دلار خريداري كرد ، ٤٨٠ميليون دلار فقط بابت يك تابلو داده. شكايت از كي 🤣🤣😂 یک جاسوس ایران کشته شده 3ساله مغزملت راخوردید ولی هزاران انسان به دست دولت تروریستی جمهوری اسلامی درداخل وخارج کشته شدن ولی شما جیکتان درنمی آید.

اینهمه جمهوری اسلامی داره می کشه کسی ککش نمی گزه خفه کردین همه رو خاشقجی خاشقجی خاشقجی ول‌کنید دیگه این گوسفند رو

نامزد خاشقجی علیه ولیعهد عربستان سعودی اقامه دعوی کردچرا اينقدر دير ?

جمال بيچاره معلومه خيري از دنيا هم نديده ریدم به فرق سر خاشقچی

پیروزی احتمالی نامزد سوسیالیست‌ها در انتخابات ریاست جمهوری بولیوینتایج انتخابات بولیوی نشان می‌دهد که جناح چپ و شخص اوو مورالس که پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری به دنبال اعتراض مخالفان از سمت خود استفعا داد برغم تلاش‌های دولت موقت این کشور به ریاست خانم جنینه آنیس همچنان از پایگاهی قوی در میان مردم برخوردار هستند. اینا از ما هم تعطیل ترن🤪🤪🤪

نامزد خاشقجی علیه ولیعهد عربستان سعودی اقامه دعوی کردچرا اينقدر دير ?

شکایت آمریکا از شش مقام اطلاعاتی روسیه به اتهام حملات سایبری | DW | 20.10.2020آمریکا از شش مقام اطلاعاتی روسیه به اتهام حملات سایبری به شبکه برق اوکراین، انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و به بسیاری مراکز حساس دیگر شکایت کرده است. این شش نفر از ماموران سرویس اطلاعاتی نظامی روسیه هستند.

دادگاه تجدیدنظر حکم حبس متهمان 'بیانیه ۷۷ نفر' را تایید کرد | DW | 19.10.2020شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر حکم حبس شش نفر از امضاکنندگان 'بیانیه ۷۷ نفر' به اتهام 'فعالیت تبلیغی علیه نظام' را تایید کرد. این افراد با صدور بیانیه‌ای برخورد خشن نیروهای انتظامی با معترضان آبان ۹۸ را محکوم کرده بودند.

میکروفون‌های ترامپ و بایدن در مناظره دوم به نوبت قطع می‌شودمدیر کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ کمیسیون مناظره را متهم کرد که قصد دارد با دستورالعمل‌های جدید در جهت ایجاد مزیت به نفع نامزد مورد علاقه‌اش تلاش کند. صدای ترامپ اونقدر بلنده به میکروفون بایدن هم میرسه:))