اعتمادآنلاین

اعتمادآنلاین

نامزدها از نحوه برگزاری مناظرات خبر داشتند

حسین انواری، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه، در گفت‌وگو با #اعتمادآنلاین:نامزدها از نحوه برگزاری مناظرات انتخاباتی خبر داشتند/اشکال مناظرات عدم پاسخگویی نامزدها به سوالات است نه نحوه برگزاری آن

12/06/2021 12:08:00 ب.ظ

حسین انواری، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین :نامزدها از نحوه برگزاری مناظرات انتخاباتی خبر داشتند/اشکال مناظرات عدم پاسخگویی نامزدها به سوالات است نه نحوه برگزاری آن

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: نامزدها کاملاً در جریان بودند که مناظرات قرار بوده به چه شکل برگزار شود. اگر نظری داشتند همان موقع بیان می‌کردند. این طراحی فقط کار یک نفر نبوده که همه آن را تنها از چشم صداوسیما می‌بینند.

 *نوع مدیریت و طراحی سوالات در این دوره از مناظرات انتخاباتی چگونه بود؟ در این خصوص قبلاً با نامزدها صحبت شده و توجیه شده‌اند. شورای نظارت بر انتخابات کاملاً نحوه مناظرات را برای آنها تشریح کرده است. جای هیچ گله‌ای نیست. مشکل اصلی مناظرات، طفره رفتن نامزدها از پاسخ دادن به سوالات است

آمریکا سرکوب معترضان ایرانی را محکوم کرد و خواستار دسترسی آزادانه آنان به اینترنت شد درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021 چرا ماسک زدن در مکان‌های سربسته حتی برای واکسینه شده‌ها بار دیگر توصیه می‌شود؟

 *یعنی نامزدها کاملاً در جریان نحوه برگزاری مناظرات بوده‌اند؟ بله، نامزدها کاملاً در جریان بوده‌اند که مناظرات قرار بوده به چه شکل برگزار شود. اگر نظری داشتند همان موقع بیان می‌کردند. این طراحی فقط کار یک نفر نبوده که همه آن را تنها از چشم صداوسیما می‌بینند. البته اینکه نامزدها از نحوه مناظرات باخبر هستند از لحاظ فهمیدن سوالات و موضوعات نیست بلکه از حیث نحوه برگزاری مناظرات است. الان مشکل نحوه برگزاری مناظرات نیست. مشکل نامزدها هستند که یا از جواب دادن به سوال اصلی طفره می‌روند یا پاسخ روشنی نمی‌دهند. نامزدها به جای پاسخگویی به سوال مجری، متن از پیش نوشته‌شده را می‌خوانند. اشکال در اینهاست نه در شیوه پرسیدن سوال و مناظره.

 *اگر قبلاً در خصوص شیوه برگزاری مناظرات صحبت و مشورت شده است، پس دلیل انتقاد نامزدها از این مدل مناظرات چیست؟ بخشی‌ از آن ناشی از این است که نامزدها در متن سوال ورود پیدا نکردند؛ یعنی به جای پاسخگویی به سوال اصلی، مسائل دیگری را بیان کردند که هیچ ارتباطی به سوال نداشت. headtopics.com

 صداوسیما در مورد مناظرات وظیفه خود را به خوبی انجام داده است *با توجه به رویه برگزاری مناظرات انتخاباتی و شرایط برگزاری توسط صداوسیما و بی‌برنامگی کاندیداها، به نظر شما این دور از مناظرات تا چه اندازه در ایجاد انگیزه مردم برای شرکت در انتخابات تاثیرگذار است؟

 به نظر من صداوسیما وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌است. این نقد به صداوسیما وارد نیست که به نامزدها فرصت کافی برای پاسخگویی داده‌ نشده است، زیرا باید بدانیم صداوسیما در برنامه‌ها و شبکه‌های دیگر این فرصت را در اختیار نامزدها قرار داده است. صداوسیما وظیفه خود را در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی دادن به افکار عمومی به نحو احسن انجام داده است. آنچه صحنه مناظرات را مخدوش کرده خروج نامزدها از موضوع مناظرات و عدم پاسخگویی روشن به سوالات است. نامزدها به جای پاسخگویی به سوالات، به صورت انفعالی به موضوعات دیگر می‌پردازند که این اشتباه است. گاهی هم صحبت‌هایشان به تخریب کشیده می‌شود، خب طبیعی‌ است که نتیجه مثبتی حاصل نمی‌شود. درباره اینکه مشارکت به چه اندازه خواهد بود به نظر بنده، مشارکت مردم در این دوره از انتخابات پرشور خواهد بود.

 جریان مقابل به دنبال تخریب انتخابات است *خیلی‌ها آقای همتی را نماینده دولت در مناظرات می‌دانند، نظر شما در این باره چیست؟ قطعاً همین‌طور است. این آقای نماینده عزیز، متعلق به یک جریانی‌ است که این جریان برای به قدرت رسیدن قصد تخریب دارد. این جریان اصلاً قصد شفاف‌سازی و برون‌رفت از معضلات را ندارد. چندی پیش مقاله‌ای از یک استاد دانشگاهی خواندم که در آن اذعان کرده بود، طرف مقابل را تخریب کنید. به جای اینکه نکات قوت نامزد خودشان را بیان کنند، بنا را بر این گذاشته‌اند که طرف مقابل را تخریب کنیم تا رأی نیاورد. این رفتارها دور از شأن نظام جمهوری اسلامی ایران است و مردم نسبت به این مسائل هوشیار هستند چون این نوع رفتارها را در گذشته هم دیده‌اند. به هر حال در اینکه ایشان نماینده جریانی است که دولت هم مشمول آن می‌شود شکی نیست.

 نظرسنجی‌های انتخاباتی با واقعیت مغایرت دارد *یکی از موسسات معتبر در جدیدترین نظرسنجی خود گفته است که با شروع مناظرات درصد مشارکت مردم در انتخابات 1400 پایین آمده‌، تحلیل شما چیست؟  ادامه مطلب: 🌐 اعتمادآنلاين »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

مشکل کشور، ذات و ماهیت ساختار هویت دروغین من منیت مندراوردی و تشگیلات شئونیزم‌ فارسی ایرانشهریهای نژادپرست و علوم بی منطق جاهلیت تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران است نه نوع فتنه سازی و بازیهای جاهلانه ی گاوهای سامری فرقه فارسیسم اشغالگر ایران.

نماینده روسیه: همه مذاکره کنندگان امیدوارند که این هفته آخرین دور مذاکرات وین باشدنماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین از برگزاری ششمین دور مذاکرات وین در روزهای آتی خبر داد. امیدوارم نباشه تا بعد ببینیم رییسی چطوری میخواد تحریمارو خنثی کنه😂 IraniansBoycottElections این یعنی دقیقا اختیار کشور در دست روسیه است به خدای احد و واحد این مردک روس دروغگو دشمن ماست /او در مذاکرات سنگ اندازی خواهد کرد تا امریکا را دور نگهدارد و کشور ما را به جهنم تبدیل کند و مارا برده میخواهد /روس خطرناک است فقط باید دادو ستد کنیم نباید اجازه ورودش به ایران را بدهیم IraniansBoycottElections

تصاویری از حاشیه نشست گروه هفت؛ اعتراض به سیاست‌های هفت کشور بزرگ صنعتیهمزمان با برگزاری نشست سران هفت کشور صنعتی موسوم به «جی‌ هفت»، گروهی از معترضان با برپایی تجمع خواهان چاره‌اندیشی از سوی قدرت‌های جهانی برای «حل بحران‌های زیست محیطی و اجتماعی» شدند.

کوهن: ۲۰ مامور موساد در انتقال اسناد از ایران شرکت داشتند | DW | 11.06.2021یوسی کوهن، رئیس پیشین سازمان موساد افشا کرده است که ماموران این سازمان در سرقت اسناد هسته‌ای و انفجار تاسیسات نطنز نقش داشته است. او گفت محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران نیز سال‌ها تحت‌ نظر موساد بوده است. برای املت گذاشتن روغنش خوب داغ بشه امریکا و دولتهای غربی که بطور متعصبانه و کلیشه ای از رژیم تروریست،جعلی،و کودک کش اسرائیل حمایت می کنند،بد نیست اگر اظهارات این فرد خبیث را ملاحظه کنند.. این آشغال حتی در اظهارات خود دانشمندان فعلی هسته ای ایران را تهدید به ترور کرده است

اطلاعیه علوم پزشکی اهواز درباره تجمع انتخاباتی دیروزاطلاعیه علوم پزشکی اهواز درباره تجمع انتخاباتی دیروز: مسئولین ستاد مرکزی و ستادهای استانی، مسئولیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بر عهده دارند و تبعا نسبت به عدم رعایت آن مسئول شناخته می‌شوند گور بابای اصولگرا و اصلاح‌طلب iraniansBoycottElections drjahanpur یا مفهوم قانون براتون روشن نیست یا خودتون رو زدید به نفهمی یعنی اینهمه 💩توی اهواز هست؟

انتخاب نظام ۱۴۰۰ - یک دیدگاه: اقوام در مناظره نامزدها گفت‌وگو با محمد رحمانی‌فرنامزدها از اقوام رای می‌خواهند یا برای امنیت و آزادی و رفاه آنان برنامه ریخته‌اند؟ در مقابل اقوام چه سطحی از مطالباتشان را در حرف های نامزدها دیدند؟ آیا کاندیداهای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری تو ملتهای ایرانیان دیگر انحصار علوم بی منطق جاهلیت تحمیلی و هویت دروغین من منیت مندراوردی تشگیلات شئونیزم فارسی ایرانشهریهای نژادپرست شرکای اشرار نخواهند شد جاهلانه و اوباشگونه به طبل پاره ی فرقه فارسیسم می کوبید.

تاریخچه جام ملت‌های اروپا: آن‌چه باید از چهارده دوره قبلی مسابقات بدانیم - BBC News فارسیدر این مطلب نگاهی می‌اندازیم به چهارده دور گذشته جام ملت‌های اروپا و نکات جذابی که احتمالا بسیاری از آن‌‌ها خبر نداشته‌اید.