نامزدها از نحوه برگزاری مناظرات خبر داشتند

12/06/2021 12:08:00 ب.ظ

حسین انواری، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه، در گفت‌وگو با #اعتمادآنلاین:نامزدها از نحوه برگزاری مناظرات انتخاباتی خبر داشتند/اشکال مناظرات عدم پاسخگویی نامزدها به سوالات است نه نحوه برگزاری آن

اعتمادآنلاین

حسین انواری، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین :نامزدها از نحوه برگزاری مناظرات انتخاباتی خبر داشتند/اشکال مناظرات عدم پاسخگویی نامزدها به سوالات است نه نحوه برگزاری آن

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: نامزدها کاملاً در جریان بودند که مناظرات قرار بوده به چه شکل برگزار شود. اگر نظری داشتند همان موقع بیان می‌کردند. این طراحی فقط کار یک نفر نبوده که همه آن را تنها از چشم صداوسیما می‌بینند.

 مشکل اصلی مناظرات، طفره رفتن نامزدها از پاسخ دادن به سوالات است *اگر قبلاً در خصوص شیوه برگزاری مناظرات صحبت و مشورت شده است، پس دلیل انتقاد نامزدها از این مدل مناظرات چیست؟ *با توجه به رویه برگزاری مناظرات انتخاباتی و شرایط برگزاری توسط صداوسیما و بی‌برنامگی کاندیداها، به نظر شما این دور از مناظرات تا چه اندازه در ایجاد انگیزه مردم برای شرکت در انتخابات تاثیرگذار است؟

 *خیلی‌ها آقای همتی را نماینده دولت در مناظرات می‌دانند، نظر شما در این باره چیست؟

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

مشکل کشور، ذات و ماهیت ساختار هویت دروغین من منیت مندراوردی و تشگیلات شئونیزم‌ فارسی ایرانشهریهای نژادپرست و علوم بی منطق جاهلیت تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران است نه نوع فتنه سازی و بازیهای جاهلانه ی گاوهای سامری فرقه فارسیسم اشغالگر ایران.

نماینده روسیه: همه مذاکره کنندگان امیدوارند که این هفته آخرین دور مذاکرات وین باشدنماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین از برگزاری ششمین دور مذاکرات وین در روزهای آتی خبر داد. امیدوارم نباشه تا بعد ببینیم رییسی چطوری میخواد تحریمارو خنثی کنه😂 IraniansBoycottElections این یعنی دقیقا اختیار کشور در دست روسیه است به خدای احد و واحد این مردک روس دروغگو دشمن ماست /او در مذاکرات سنگ اندازی خواهد کرد تا امریکا را دور نگهدارد و کشور ما را به جهنم تبدیل کند و مارا برده میخواهد /روس خطرناک است فقط باید دادو ستد کنیم نباید اجازه ورودش به ایران را بدهیم IraniansBoycottElections

تصاویری از حاشیه نشست گروه هفت؛ اعتراض به سیاست‌های هفت کشور بزرگ صنعتیهمزمان با برگزاری نشست سران هفت کشور صنعتی موسوم به «جی‌ هفت»، گروهی از معترضان با برپایی تجمع خواهان چاره‌اندیشی از سوی قدرت‌های جهانی برای «حل بحران‌های زیست محیطی و اجتماعی» شدند.

کوهن: ۲۰ مامور موساد در انتقال اسناد از ایران شرکت داشتند | DW | 11.06.2021یوسی کوهن، رئیس پیشین سازمان موساد افشا کرده است که ماموران این سازمان در سرقت اسناد هسته‌ای و انفجار تاسیسات نطنز نقش داشته است. او گفت محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران نیز سال‌ها تحت‌ نظر موساد بوده است. برای املت گذاشتن روغنش خوب داغ بشه امریکا و دولتهای غربی که بطور متعصبانه و کلیشه ای از رژیم تروریست،جعلی،و کودک کش اسرائیل حمایت می کنند،بد نیست اگر اظهارات این فرد خبیث را ملاحظه کنند.. این آشغال حتی در اظهارات خود دانشمندان فعلی هسته ای ایران را تهدید به ترور کرده است

اطلاعیه علوم پزشکی اهواز درباره تجمع انتخاباتی دیروزاطلاعیه علوم پزشکی اهواز درباره تجمع انتخاباتی دیروز: مسئولین ستاد مرکزی و ستادهای استانی، مسئولیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بر عهده دارند و تبعا نسبت به عدم رعایت آن مسئول شناخته می‌شوند گور بابای اصولگرا و اصلاح‌طلب iraniansBoycottElections drjahanpur یا مفهوم قانون براتون روشن نیست یا خودتون رو زدید به نفهمی یعنی اینهمه 💩توی اهواز هست؟

انتخاب نظام ۱۴۰۰ - یک دیدگاه: اقوام در مناظره نامزدها گفت‌وگو با محمد رحمانی‌فرنامزدها از اقوام رای می‌خواهند یا برای امنیت و آزادی و رفاه آنان برنامه ریخته‌اند؟ در مقابل اقوام چه سطحی از مطالباتشان را در حرف های نامزدها دیدند؟ آیا کاندیداهای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری تو ملتهای ایرانیان دیگر انحصار علوم بی منطق جاهلیت تحمیلی و هویت دروغین من منیت مندراوردی تشگیلات شئونیزم فارسی ایرانشهریهای نژادپرست شرکای اشرار نخواهند شد جاهلانه و اوباشگونه به طبل پاره ی فرقه فارسیسم می کوبید.

تاریخچه جام ملت‌های اروپا: آن‌چه باید از چهارده دوره قبلی مسابقات بدانیم - BBC News فارسیدر این مطلب نگاهی می‌اندازیم به چهارده دور گذشته جام ملت‌های اروپا و نکات جذابی که احتمالا بسیاری از آن‌‌ها خبر نداشته‌اید.

درباره نحوه برگزاری مناظرات با نامزدها مشورت شده است   *نوع مدیریت و طراحی سوالات در این دوره از مناظرات انتخاباتی چگونه بود؟   در این خصوص قبلاً با نامزدها صحبت شده و توجیه شده‌اند.به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین درباره برگزاری دور بعدی مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین در صفحه توییترش نوشت: نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام آخر هفته برگزار می شود.گروه مردم‌نهاد «بحران را خرد کن» که این اعتراض را ترتیب داده است می‌گوید کره زمین با اضطرار شرایط آب و هوایی و اجتماعی مواجه است و باید در جهت گیری کلی قدرت‌های جهانی تغییر ایجاد شود.یوسی کوهن، رئیس مستعفی سازمان اطلاعات خارجی اسرائیل معروف به موساد شامگاه پنج‌شنبه ۲۱ خرداد (۱۱ ژوئن) درمصاحبه با کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل درباره نقش این کشور در قتل محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای ایران، انفجار تاسیسات نطنز و سرقت آرشیو هسته‌ای ایران توضیح داد.

شورای نظارت بر انتخابات کاملاً نحوه مناظرات را برای آنها تشریح کرده است. جای هیچ گله‌ای نیست. آیا این دور آخر خواهد بود؟ هیچ کسی نمی داند اما تمامی مذاکره کنندگان امیدوارند که این طور باشد.   مشکل اصلی مناظرات، طفره رفتن نامزدها از پاسخ دادن به سوالات است   *یعنی نامزدها کاملاً در جریان نحوه برگزاری مناظرات بوده‌اند؟   بله، نامزدها کاملاً در جریان بوده‌اند که مناظرات قرار بوده به چه شکل برگزار شود. اگر نظری داشتند همان موقع بیان می‌کردند.  آمریکا و ایران مذاکرات مستقیمی نداشته‌اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می‌کنند. این طراحی فقط کار یک نفر نبوده که همه آن را تنها از چشم صداوسیما می‌بینند. روزنامه آلمانی"فرانکفورتر آلگماینه" نوشته است که مصاحبه کوهن با خبرنگار برنامه"واقعیت" و یا عوودا"Uvda" انجام گرفته و محتوی این مصاحبه توسط اداره سانسور نظامی اسرائیل تائید شده است.

البته اینکه نامزدها از نحوه مناظرات باخبر هستند از لحاظ فهمیدن سوالات و موضوعات نیست بلکه از حیث نحوه برگزاری مناظرات است. الان مشکل نحوه برگزاری مناظرات نیست. مشکل نامزدها هستند که یا از جواب دادن به سوال اصلی طفره می‌روند یا پاسخ روشنی نمی‌دهند. نامزدها به جای پاسخگویی به سوال مجری، متن از پیش نوشته‌شده را می‌خوانند. اشکال در اینهاست نه در شیوه پرسیدن سوال و مناظره.  به گفته این مقام امنیتی ارشد اسرائیل برای این کشور مهم بوده است به دنیا نشان دهد که ایران برنامه اتمی نظامی‌اش را هرگز متوقف نکرده است.

  *اگر قبلاً در خصوص شیوه برگزاری مناظرات صحبت و مشورت شده است، پس دلیل انتقاد نامزدها از این مدل مناظرات چیست؟   بخشی‌ از آن ناشی از این است که نامزدها در متن سوال ورود پیدا نکردند؛ یعنی به جای پاسخگویی به سوال اصلی، مسائل دیگری را بیان کردند که هیچ ارتباطی به سوال نداشت.   صداوسیما در مورد مناظرات وظیفه خود را به خوبی انجام داده است   *با توجه به رویه برگزاری مناظرات انتخاباتی و شرایط برگزاری توسط صداوسیما و بی‌برنامگی کاندیداها، به نظر شما این دور از مناظرات تا چه اندازه در ایجاد انگیزه مردم برای شرکت در انتخابات تاثیرگذار است؟   به نظر من صداوسیما وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌است. این نقد به صداوسیما وارد نیست که به نامزدها فرصت کافی برای پاسخگویی داده‌ نشده است، زیرا باید بدانیم صداوسیما در برنامه‌ها و شبکه‌های دیگر این فرصت را در اختیار نامزدها قرار داده است. صداوسیما وظیفه خود را در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی دادن به افکار عمومی به نحو احسن انجام داده است. آنچه صحنه مناظرات را مخدوش کرده خروج نامزدها از موضوع مناظرات و عدم پاسخگویی روشن به سوالات است. مجری برنامه که مصاحبه او با کوهن به گونه‌ای سانسورشده منتشرشده می‌گوید که همه شواهد و علائم او نقش موساد در این قتل حکایت دارند.

نامزدها به جای پاسخگویی به سوالات، به صورت انفعالی به موضوعات دیگر می‌پردازند که این اشتباه است. گاهی هم صحبت‌هایشان به تخریب کشیده می‌شود، خب طبیعی‌ است که نتیجه مثبتی حاصل نمی‌شود. درباره اینکه مشارکت به چه اندازه خواهد بود به نظر بنده، مشارکت مردم در این دوره از انتخابات پرشور خواهد بود.   جریان مقابل به دنبال تخریب انتخابات است   *خیلی‌ها آقای همتی را نماینده دولت در مناظرات می‌دانند، نظر شما در این باره چیست؟   قطعاً همین‌طور است. این آقای نماینده عزیز، متعلق به یک جریانی‌ است که این جریان برای به قدرت رسیدن قصد تخریب دارد. علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی هسته‌ای ایران از آن به عنوان"تروریسم هسته‌ای" یاد کرد.

این جریان اصلاً قصد شفاف‌سازی و برون‌رفت از معضلات را ندارد. چندی پیش مقاله‌ای از یک استاد دانشگاهی خواندم که در آن اذعان کرده بود، طرف مقابل را تخریب کنید. به جای اینکه نکات قوت نامزد خودشان را بیان کنند، بنا را بر این گذاشته‌اند که طرف مقابل را تخریب کنیم تا رأی نیاورد. این رفتارها دور از شأن نظام جمهوری اسلامی ایران است و مردم نسبت به این مسائل هوشیار هستند چون این نوع رفتارها را در گذشته هم دیده‌اند. به هر حال در اینکه ایشان نماینده جریانی است که دولت هم مشمول آن می‌شود شکی نیست. همچنین روزنامه"وال استریت ژورنال" از حملات اسرائیل به حداقل ۱۲ کشتی ایرانی ظرف دو سال گذشته در دریای سرخ خبر داده است.

  نظرسنجی‌های انتخاباتی با واقعیت مغایرت دارد   *یکی از موسسات معتبر در جدیدترین نظرسنجی خود گفته است که با شروع مناظرات درصد مشارکت مردم در انتخابات 1400 پایین آمده‌، تحلیل شما چیست؟   این نظرسنجی‌ها با واقعیت مغایرت دارند. این مساله به جامعه آماری موجود در نظرسنجی‌ها بستگی دارد؛ اینکه داده‌های خود را از کجا انتخاب کرده‌اند خیلی تاثیر دارد. فرض کنید از جامعه بسته‌ای صد نمونه گرفته‌اند، این بنا نمی‌شود که به همه جامعه آن را تعمیم داد. آن‌طور که من اطلاع دارم، نظرسنجی‌ها با اختلاف نظر همراه است. حتی اگر مشارکت مردم در انتخابات نوسان هم داشته باشد، طبیعی است. از محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق که خواستار"محو اسرائیل از صفحه‌ روزگار" شده بود گرفته تا آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی که پیش‌بینی کرده"اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید".

باید تا روز انتخابات منتظر بمانیم. .