ناظران می‌گویند؛ شاخه خراسان داعش بعد از دستگیری رهبرشان چه می‌شود؟

19/01/1399 11:20 ق.ظ

در این یادداشت که برای صفحه ناظران فرستاده، بنا به مطالعه ساختار و تجربه فعالیت شاخه خراسان دولت اسلامی (داعش) پیش‌بینی می‌کند که ساحه فعالیت این گروه در افغانستان محدودتر شده و جنگجویانش در تنگنای بیشتر قرار خواهد گرفت.

در این یادداشت که برای صفحه ناظران فرستاده، بنا به مطالعه ساختار و تجربه فعالیت شاخه خراسان دولت اسلامی (داعش) پیش‌بینی می‌کند که ساحه فعالیت این گروه در افغانستان محدودتر شده و جنگجویانش در تنگنای بیشتر قرار خواهد گرفت. روز شنبه (۱۶ حمل/فروردین ۱۳۹۹) اداره امنیت ملی افغانستان گفت که عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی رهبر دولت اسلامی ولایت خراسان را با ۱۹ تن از همکاران نزدیکش قاری زاهد و سیف الله مشهور به ابوطلحه‌ پاکستانی را در جریان یک عملیات به گفته این...

روز شنبه (۱۶ حمل/فروردین ۱۳۹۹) اداره امنیت ملی افغانستان گفت که عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی رهبر دولت اسلامی ولایت خراسان را با ۱۹ تن از همکاران نزدیکش قاری زاهد و سیف الله مشهور به ابوطلحه‌ پاکستانی را در جریان یک عملیات به گفته این اداره"پیچیده و هدفمند" دستگیر کرده است.NDSدر ویدئویی که امنیت ملی افغانستان نشر کرده، اسلم فاروقی را همراه با شماری از جنگجویانش نشان می‌دهد

در اعلامیه امنیت ملی افغانستان آمده که"طرح جدید و جامعی را روی دست گرفته که رهبران کلیدی شبکه‌های تروریستی و بین‌المللی که تهدیدی برای امنیت ملی افغانستان باشد را مورد هدف قرار می‌دهد." 'رهبر شاخه خراسان داعش با نوزده تن از همکارانش دستگیر شد'

جزئیات بازداشت اسلم فاروقی، ششمین رهبر دولت اسلامی ولایت خراسان توسط امنیت ملی افغانستان تاکنون مبهم باقی مانده است. این‌که چگونه و در چه بازه‌ زمانی این عملیات انجام شده، هنوز مشخص نیست.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بازداشت ۱۶ شکارچی طی دو هفته در خراسان جنوبیشکارچی غیر مجاز یعنی چی؟! کدوم بی شرفی میشه 'شکارچی مجاز'؟ هر کی رفت برگه گرفت مجاز به قتل حیووناست؟!

کرونا در اسپانیا؛ بیشترین آمار فوتی‌ در هر میلیون نفرمادرید- ایرنا- روزنامه ال پاییس امروز دوشنبه در گزارشی نوشت :بر اساس آمارها ، اسپانیا با ۴۶.۷ میلیون نفر جمعیت به کشوری تبدیل گشته که بیشترین تعداد فوتی ها در هر میلیون نفر جمعیت را به دلیل بیماری کرونا دارد .

ویدئو؛ انجام ورزش روزانه با رعایت فاصله در لندن در روزهای قرنطینه😂😂😂😂😂😂😂

کرونا در جهان؛ آمار مرگ و میر در اسپانیا برای سومین روز پیاپی کاهش یافتشمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا ظهر یکشنبه ۵ آوریل به بیش از ۱ میلیون و ۲۰۵ هزار نفر رسید. بنا بر گزارش‌ نهادهای بهداشتی کشورهای مختلف در سراسر جهان، شمار قربانیان کووید ۱۹ نیز تا حدود ۶۵ هزار نفر افزایش یافته است. حالا بستگی داره به این که آمار درست گزارش داده میشه یا ایناهم مثل سوئدپنهانکاری میکنن هشدار به مردم فرانسه: در خانه بمانید، سیستم درمان ما اشباع شده است آخرین اخبار کرونا در ایران و جهان را در وب‌سایت یورونیوز دنبال کنید:

۱۵۱ نفر در شبانه روز گذشته به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در ایران جان باختندبه گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران ۲ هزار و ۴۸۳ مورد ابتلای جدید نیز در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌ است. ضحاک ماردوش احتیاج به خون دارد و دلار های مردم فقیر ایران را برای خزب الله و سایر دامادان خودش در کشورهای عرب زبان می فرستد تا وظیفه دامادی خود را خوب انجام دهند! اگرچه ضحاک روزی یکی دوتا قربانی برای مار هایش می خواست اما مقام عظمای به هزار تا هم راضی نمیشه! دامادان زیادی داره!! رژیم پروژه انتقام‌جویی رو شروع کرده. آخرین امیدش به ۵ میلیارد دلار بود که اونم نشد. امسال دست به جنایتهای بدتر از پارسال میزنه.اولیشو همین امروز شروع کرد ای کاش خدا به مردم یه عقلی بده که تو خونه هاشون بمونن

وضعیت قرمز کرونا در تهران/خطر خیز مجدد بیماری در کشورسخنگوی وزارت بهداشت ضمن مقایسه روند ابتلا، فوت و بهبودی ناشی از بیماری کرونا در ایران و دنیا، درباره جدیدترین دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت برای استفاده از ماسک از سوی مردم، گفت: اگرچه اولویت ما همچنان استفاده از ماسک برای بیماران و کادر درمانی است اما برای افرادی که اجبارا باید از منزل خارج شوند توصیه می‌کنیم از ماسک‌های خانگی استفاده کنند.