ناسیونال‌سوسیالیسم و تاریخ هولناک اعدام

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 97 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 42%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

تاریخ هولناک ناسیونال‌سوسیالیسم و جنگ جهانی دوم به‌مرور زمان موجب لغو قانون اعدام در اروپا شد. شاید امر لغو اعدام یک روند پیشرفت بشری باشد تا اعدام در سطح جهانی لغو شود.

ناسیونال سوسیالیست‌های آلمان به «احساسات سالم خلق آلمان» اعتقاد داشتند و انسان‌هایی که به نظرشان «گناهگار» بودند، باید با حکم اعدام جریمه می‌شدند. نکته‌ای که شاید اکثر مبلغان دیکتاتوری‌های گوناگون بر سر آن اتفاق نظر دارند این است که همگی به نام خلق سخن می‌رانند و اعدام را توجیه می‌کنند.

ریچارد اوانس Richard Evans در کتاب خود به نام «مناسکِ انتقام» یک مثال برای تبلیغات مسموم‌کنندۀ نژادی می‌آورد و از یکی از سخنرانی‌های هیتلر در شهر مونیخ به این صورت نقل‌قول می‌کند: «هر کسی یک یهودی را با یک دختر بلوند در جایی غافلگیر کند، باید اعدام شود.» او می‌گوید که منظورش این نیست که آن یهودی را بایستی فوراً دار زد ولی یک دادگاه بایستی حکم اعدام برای آن یهودی صادر کند.

در جنگ جهانی اول که با اعلام جنگ اتریش - مجارستان علیه صربستان در ژوئن ۱۹۱۴ شروع شد، بیش از ۱۰ میلیون انسان کشته شدند و حدود بیست میلیون انسانِ زخمی و معلول به جا گذاشت.به نظر هیتلر، شورش ملوانان و سربازان و کارگران علیه این جنگ بیهوده فقط نشانۀ خیانت بود.

نازی‌ها به برابری انسان‌ها اعتقاد نداشتند. آن‌ها «بولشویست‌های یهودی» را دشمن اصلی خود می‌دانستند و در روزنامه فولکیشه بِاوباختِر می‌شد خواند که در مبارزات مسلح خیابانی فقط و فقط «مارکسیست‌ها» را مقصر باید دانست.در ارگان اصلی ناسیونال‌سوسیالیست‌ها در فولکیشه بِاوباختِر قبل از به قدرت رسیدن نازی‌ها یعنی در سال ۱۹۳۲ می‌شد تهدیدهایی را خواند که روزی خواهد رسید که همۀ مخالفین را در اردوگاه‌هایی جمع‌آوری خواهند کرد و آن‌ها را همان‌جا نابود خواهند کرد.

ناسیونال‌سوسیالیست‌ها تا آغاز جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۳۹ طبق مقررات اضطراری جدیدی محدودۀ حکم اعدام را خیلی وسعت داده بودند. تئوریسین‌های نازی که سال‌ها قبل از به حکومت رسیدن نازی‌ها نژادپرستی و برتری نژادی آریایی‌ها را تبلیغ می‌کردند، به اهداف هولناک خود رسیده بودند، زیرا برای توجیه قتل انسان‌هایی که کم ‌ارزش‌تر از به‌اصطلاح آریایی‌ها محسوب می‌شدند یا برای توجیه قتل معلولین و همجنسگرایان و دگراندیشان دیگر حد و مرز اخلاقی وجود نداشت، چه برسد به حد و مرز حقوقی.

از سال ۱۹۳۵ به بعد تعداد اعدام‌ها آن‌قدر زیاد شده بود که نازی‌ها ترجیح دادند مراکز گیوتین برقرار کنند تا این‌که بالأخره هیتلر دستور حذف اعدام با تبر را می‌دهد.اعدام در دهۀ ۱۹۳۰ کاملاً با قتل‌عام در هولوکاست فرق دارد. بعد از ۱۹۴۱ اعدام و قتل آدم‌ها ماشینیزه شد و به روشی تبدیل شد که در تاریخ بشریت یکتا بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نه به جنگ انسان وحشی Not to war Wild man Pas à la guerre Homme sauvage Не війні Дика людина Не на войну Дикий человек No a la guerra Salvaje Non in guerra Uomo selvaggio ليس للحرب رجل متوحش #戦わない野生の男 不要打野人

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درباره دو جمهوری خودخوانده در شرق اوکراین چه می‌دانیم؟در تاریخ ۲۱ فوریه ولادمیر پوتین اقدام به شناسایی دو جمهوری در شرق اوکراین کرد، از این دو جمهوری خود خوانده چه می‌دانیم؟ اینو میدانیم که حمایت های دروغین و انداختن کشور اکراین در منجلاب باعث شد که با او قهر آمیز برخورد بشه و در پایان امریکا با یک عهد نامه دیگر امتیازاتی رد و بدل کند (به هزینه اکراین).
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درگیری در مرز افغانستان و پاکستان؛ 2 کشته و بیش از 20 زخمیبر اثر درگیری میان نیروهای طالبان افغانستان و نظامیان پاکستان در نقاط مرزی دو کشور دو نفر کشته و بیش از 20 تن مجروح شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جو بایدن: پوتین متجاوز است/با تحریم‌های 'ویرانگر' علیه روسیه موافقت کرده‌امبایدن: قصد پوتین احیای اتحاد جماهیر شوروی است بایدن در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند پوتین فراتر از اوکراین خواهد رفت، گفت: بله. او در اوکراین جاه‌طلبی‌های بزرگ‌تری دارد. او در واقع می‌خواهد اتحاد جماهیر شوروی سابق را دوباره برقرار کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیت‌الله رئیسی: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توافقی پایدار است نه متزلزل/ تاکید رئیس جمهور روسیه بر تداوم رایزنی‌های دو طرف درباره مذاکرات هسته‌ایدر گفتگوی تلفنی آیت‌الله رئیسی با رئیس جمهور روسیه مطرح شد؛ آیت‌الله رئیسی: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توافقی پایدار است نه متزلزل تاکید رئیس جمهور روسیه بر تداوم رایزنی‌های دو طرف درباره مذاکرات هسته‌ای خداییش تو این شرایط جنگ این توئیت خوبی نیست زدید. فرض کنید اوکراین کشور ما بود. الان اگه حسن روحانی بدبخت بود که ملت جرش میدادن که تو داری حمله به اوکراین رو تایید میکنی و .... جناب آقای رئیس جمهورسلام...امروز11/6 صحبت ازعدالت ورفاه برای همه زدید.بیشترازسال است ازمادرم پرستاری میکنم.مهندس الکترونیک هستم ماهی نزدیک800هزارتومن ازبنیادشهیدحقوق میگیرم وماهیملیون و500هزارتومن اجاره میدهم که آنهم چون همسرم درمنزل مردم کار میکندتامین میشود.عدالت کو.ضربعلی زاده
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

حضور پررنگ ترکیه در قاره آفریقاحضور و فعالیت رسمی و شرکت‌های خصوصی ترکیه در قاره آفریقا به شکل پررنگی ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اسرائیل نیز حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرداسرائیل روز پنج‌شنبه سکوت خود را شکست و سرانجام اقدامات روسیه در قبال اوکراین را محکوم کرد و از قدرت‌های جهانی خواست تا بحران میان دو کشور را به سرعت حل کنند. اسرائیل خودش به لبنان حمله میکنه زنده باد روسیه🇷🇺!👏 کشورهای باستانی شرقی حق دارند که با اصلاحات سرزمینی، به کشوری با وسعت واقعی‌اش بر گردند. همچنین چین🇨🇳 هم حق دارد که تایوان🇹🇼 و دیگر سرزمین ها و جزایر دریای اطرافش را باز پس بگیرد. امید است روزی ایران🇮🇷 هم چنین کند و نه سیاستهای احمقانه! اسرائیل در تارِ عنکبوتِ مرگ افتاده 🤪
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »