ناسا ویدئویی یک ساعته از تغییر و تحول ۱۰ ساله خورشید منتشر کرد

11/04/1399 09:01 ب.ظ

ناسا ویدئویی یک ساعته از تغییر و تحول ۱۰ ساله خورشید منتشر کرد جزئیات بیشتر🔽

این ویدئو فراز و نشیب‌های فعالیت خورشید در یک چرخه خورشیدی را نشان می‌دهد. ناسا با استفاده از تصاویری که از سال ۲۰۱۰ میلادی از خورشید گرفته شده ویدئویی یک ساعته منتشر کرده است که یک دهه از تحولات بر سطح این ستاره کهکشان راه شیری را نشان می دهد.

این ویدئوی یک ساعته از نظر زمانی فشرده شده و در نتیجه هر ثانیه از آن یک روز از خورشید را نشان می دهد.

در ویدئوی اداره ملی هوانوردی و فضا در آمریکا (ناسا) از ۴۲۵ میلیون عکسی که با وضوح بالا از خورشید گرفته شده استفاده شده است. این عکس ها را «رصدخانه پویایی شناسی خورشید» (solar dynamics observatory) به ثبت رسانده است. بنا به اعلام ناسا ثبت این عکس ها به «اکتشاف های بی شمار درباره عملکرد خورشید» کمک کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید این ویدئوی یک ساعته فراز و نشیب های فعالیت خورشید در یک چرخه خورشیدی (Solar cycle) را نشان می دهد. اولین تصویر ویدئوی ناسا، خورشید را در روز دوم ژوئن سال ۲۰۱۰ و آخرین تصویر نیز این ستاره کهکشان راه شیری را در روز اول ژوئن سال ۲۰۲۰ نشان می دهد. headtopics.com

یکی از لحظات جالب این ویدئو تصاویری است که خورشید را در روز پنجم ژوئن سال ۲۰۱۲ نشان می دهد. در این روز سیاره زهره از مقابل خورشید عبور کرد، رویدادی که تا سال ۲۱۱۷ میلادی دیگر تکرار نخواهد شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

استقلال یک - سایپا یک / بار کج به منزل نرسید؛ تساوی شیرین برای صادقیهفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال استقلال یک - سایپا یک / بار کج به منزل نرسید؛ تساوی شیرین برای صادقی

بوریس جانسون: ویروس کرونا برای بریتانیا «یک فاجعه» بوده استبوریس جانسون: ویروس_کرونا برای بریتانیا «یک فاجعه» بوده است نخست وزیر بریتانیا، گفت که ویروس کرونا برای این کشور یک فاجعه بوده و هرچند دولت به عملکرد خود برای شناسایی گام‌های اشتباه نگاه می‌کند، اما اکنون زمان مناسبی برای تحقیق در این موارد نیست.

ترکیه یک محموله پزشکی دیگر به عراق ارسال می‌کندرئیس‌جمهور ترکیه برای مقابله با شیوع کرونا در عراق دستور ارسال یک محموله کمک‌های پزشکی دیگر به این کشور را صادر کرد. - خبرگزاری آناتولی

بیست سال قبرکنی بدونِ یک روز بیمه!محمدامین سالهاست که «بهشت محمد» را می‌شناسد؛ وجب به وجبِ خاکِ این مزار برای این مردِ پشت‌خموده آشناست. او با دست‌های خودش، مرده‌های بسیاری را به تن سرد و پذیرنده‌ی خاک سپرده؛ سالها بیل کهنه‌ی محمدامین، خاک بهشتِ محمد را برای مهمانی تازه کاویده....

خانواد‌ه‌های قربانیان هواپیمای مسافربری به گزارش ایران واکنش نشان دادند؛ یک گزارش پر از تناقضصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

یک ویروس جدید آنفلوآنزا خوکی با 'پتانسیل همه‌گیری جهانی' در چین شناسایی شددانشمندان چینی می‌گویند این ویروس جدید را در خوک‌هام مشاهده کرده‌اند اما ظرفیت انتقال آن به انسان‌ها هم وجود دارد. محققان نگران جهش ژنتیکی این ویروس هستند که ممکن است به آن فرصت سرایت به تمام جهان را بدهد.