ناسا ماموریتی برای مطالعه قمر پرآب مشتری را تایید کرد

31/05/1398 06:26:00 ق.ظ

ناسا طرح ساخت فضاپیمایی برای انجام ماموریتی جسورانه به مدار یوروپا، از اقمار سیاره مشتری، که دارای اقیانوسی بزرگ است را تایید کرده است. ماموریت 'یوروپا کلیپر' به بررسی این اقیانوس پوشیده از یخ خواهد پرداخت که دانشمندان می گویند یکی از بهترین نقاط در منظومه شمسی برای جستجوی آثار حیات است.

ناسا طرح ساخت فضاپیمایی برای انجام ماموریتی جسورانه به مدار یوروپا، از اقمار سیاره مشتری، که دارای اقیانوسی بزرگ است را تایید کرده است. ماموریت 'یوروپا کلیپر' به بررسی این اقیانوس پوشیده از یخ خواهد پرداخت که دانشمندان می گویند یکی از بهترین نقاط در منظومه شمسی برای جستجوی آثار حیات است. کلیپر تلاش خواهد کرد امکان وجود حیات در این قمر را بررسی کند ناسا طرح ساخت فضاپیمایی برای انجام...

کلیپر تلاش خواهد کرد امکان وجود حیات در این قمر را بررسی کند ناسا طرح ساخت فضاپیمایی برای انجام ماموریتی جسورانه به مدار یوروپا، از اقمار سیاره مشتری، که دارای اقیانوسی بزرگ است را تایید کرده است. ماموریت"یوروپا کلیپر" به بررسی این اقیانوس پوشیده از یخ خواهد پرداخت که دانشمندان می گویند یکی از بهترین نقاط در منظومه شمسی برای جستجوی آثار حیات است.

گمان می رود یوروپا در زیر پوسته یخی اش دریایی به عمق ۱۷۰ کیلومتر داشته باشد که می تواند شرایط مناسبی برای تشکیل ارگانیسم های زنده فراهم کند. "یوروپا کلیپر" که قرار است در سال ۲۰۲۵ پرتاب شود اکنون از یک مرحله مهم تصمیم گیری گذشته است که آن را در مسیر ساخت نهایی قرار می دهد.

توماس زرباخن از مقام های ارشد بخش ماموریت های علمی ناسا گفت:"همه ما از تصمیمی که یوروپا کلیپر را یک گام به رمزگشایی از معماهای این کره آبی نزدیک می کند خوشحالیم." یوروپا کلیپر تحقیقاتی مفصل و عمیق انجام خواهد داد تا معلوم شود آیا امکان پیدایش حیات در این کره وجود دارد یا نه. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اینترنشنال پالیسی: برنامه موشکی بالستیک سعودی برای بازدارندگی ایران استمجله آمریکایی «اینترنشنال پالیسی دایجست» در مقاله‌ای که روز گذشته در وبگاه خود منتشر کرد به توسعه

ایران محور نشست سران گروه۷؛ آخرین فرصت برای نجات برجام فرا رسیده است؟ایران محور نشست سران گروه۷؛ آخرین فرصت برای نجات برجام فرا رسیده است؟

رئیس اجرایی هنگ‌کنگ خواستار 'ادامه آرامش' و گفتگو برای خروج از بحران شددر پی راهپیمایی بزرگ و آرام ضد دولتی در هنگ‌کنگ، کری لم، رئیس اجرایی این سرزمین ابراز امیدوار کرده است که راهپیمایی مسالمت‌آمیز این هفته نشانه 'بازگشت آرامش' و راهگشای گفتگو با 'معترضان مخالف خشونت' به منظور برون رفت از بحران کنونی باشد.

تلاش اسرائیل برای اخراج فلسطینیان از غزهیکی از مقامات اسرائیل اعلام کرد دولت این کشور فلسطینیان غزه را تشویق به مهاجرت می کند. - خبرگزاری آناتولی

رییس اجرایی هنگ‌کنگ خواستار مذاکره برای خروج از بحران شدکری_لم، رییس اجرایی هنگ‌کنگ، ابراز امیدواری کرد که تظاهرات مسالمت‌آمیز در این شهر، آغازی برای برقراری آرامش، مذاکره و «خروجی» برای بحران هنگ‌کنگ باشد.

آمادگی ترکیه برای میزبانی از مسابقات رالی قهرمانی جهان